Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen eljegyzési gyűrűt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen eljegyzési gyűrűt adjam a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Mivel nem állok a legjobban anyagilag így inkább ezüst gyűrűt adnék neki, viszont édesanyám pl leszavazta, hogy az elég gáz ha ezüstöt adok, főleg ha rá néznek mások hogy eljegyezték, azt mondta hogy fehérarany az teljesen jó, de én azt is sokallom.

Szerintem nem olyan fontos a drága eljegyzési gyűrű, mivel úgyis csak esküvőig kell hordani, ez nálunk kb fél és 1 év között várható. Inkább vennék egy szebb, drágább karika gyűrűt esküvőre.

Azt mondta barátnőm hogy bármikor megkérném a kezét ő kérdés nélkül igent mondana. Nem számít hogy milyen a gyűrű.

Ti hogy kértétek meg?

Milyen alkalomból lenne jó megkérni a kezét?

Én egy vacsora keretén belül gondoltam, de minden tanácsot meghallgatok.

Köszi!


2019. jan. 8. 00:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Én ott dobnálak h anyu mondja meg milyet vegyél. Előre sajnálom a csajt,mindent anyu fog megmondani..
2019. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

A fehér arany, vagy platina azétt jobbak az ezüstnél mert keményebbek. Az ezüst könnyebben deformálódik. Inkább legyen gyémánt helyett valami más kő benne, és spórolj ott.


Egyébként meg nem az érték a lényeg. Szerintem. Gyönyörű eljegyzési gyűrűt kapott egy barátnőm, ami fehér arany volt, és egy zöld smaragd volt benne, nem gyémánt. Zöld szeme van a lánynak, és nagyon ment hozzá a gyűrű. Egyedi és nem szokványos, cserébe tuti nem került annyiba mint egy leg alapabb sima eljegyzési gyűrű.

2019. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
28%

1.: Az eljegyzési gyűrű SOKKAL fontosabb, mint a jegygyűrű!

2.: Normális társadalmi rétegekben (Ahol van lóvé.) az a "szabály", hogy a gyűrű 1 havi fizunak megfelelő összeg legyen!

3.: Idehaza is terjed a gyémánt divat!

4.: Ha nincs lóvéd drágára, akkor legalább legyen egyedi! Pl.: Ismerősöm egy vadász nőt kért meg, szarvasagancs gyűrűvel.



Amúgy, de komolyan...minek az esküvő, ha lóvéd még gyűrűre sincs? Gazdag és/vagy hasas a csaj?

2019. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Engem a karikagyűrűvel jegyeztek el, aminek a női változatában van pár kő is - nem volt más gyűrű. Amíg jegyesek voltunk, a magyar szokásoknak megfelelően a bal kezünkön hordtuk a gyűrűt (mert az a szív felőli oldal, és ez jelképezi azt, hogy a szívünk szerint választottuk egymást.) Az esküvőn pedig már egymás jobb kezére húztuk fel, mivel onnantól már nem csak az érzéseink kötnek össze, hanem az eszünk is, a fogadalmunk, a felelősségvállalás egymás iránt. Szerintem ez nagyon szép jelkép, szokás.
2019. jan. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Ezüst gyűrűvel inkább ne... Vagy várj még vele, gyűjts még pénzt, és később egy fehérarannyal jegyezd el (nem baj, ha nem gyémántos), vagy vegyél egy normális karikagyűrűt, és azzal. Ilyen csak egyszer van az ember életében (jó esetben), és igaza van abban édesanyádnak, hogy az ember szeretné felhőtlen örömmel megélni ezt a pillanatot, és nem azon keseregni közben, hogy meg se mutatom inkább senkinek, mert kiröhögnek, hogy ezzel az erővel húzhatott volna az ujjamra egy függönykarikát is... Nem kell a legdrágábbat megvenni, de ha ezen ennyire smucigoskodsz, azzal kvázi megalázod a lányt, hogy sajnálod rá a pénzed. Szerintem minden véglet rossz, a túl gagyi is, meg a túl drága is.
2019. jan. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Egy arany eljegyzési gyűrűt lehet már 20-25 ezerért is kapni. Ha ez is sok neked, akkor miből fogod az esküvőt fizetni?!?


[link]

2019. jan. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát mindenképp olyat, ami neki tetszik, véletlen se olyat, ami anyádnak, vagy bárki másnak. Ha ennyire fogalmad sincs az ízléséről, akkor válasszátok ki együtt. Nincs annál rosszabb, mint ha olyat veszel ami egyáltalán nem tetszik neki, de persze megjátssza, hogy igen, mert nem akar megbántani.

Én pl egy zafírköves gyűrűt kaptam. Nekem sokkal jobban tetszenek azok a gyűrűk, amikben egy tisztességes méretű kő van, mint amikben ilyen mikroszkóppal is alig látható gyémántok, csak hogy el lehessen mondani, hogy ez biza gyémánt gyűrű. A karikagyűrűink viszont olcsók, egyszerűek, mert egyikünk sem hord ékszert a mindennapokban, szóval kb annyi szerepük volt, hogy az esküvőn felhúztuk őket, azóta dobozban vannak. De ezt mi megbeszéltük egymással. Neked is ezt tudom javasolni. Ha ragaszkodik hozzá, hogy neki mindegy, akkor belesel az ékszeres dobozába és levonod a megfelelő következtetéseket a gyűrű preferenciáiról.

2019. jan. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

100Ft os pörgetős gyűrű, az az igazi.

Viccet félre téve. Ha a barátnődnek mindegy akkor bàrmilyent vehetsz neki,szerintem ígyis úgyis örűlni fog. :)

Amúgy ennyire " kötelező" az arany gyűrű ?! Ezt nemtudtam. Azt hittem bármilyen lehet.

Én fehéraranynak örülnék a legjobban, közepén egy kis kővel.:)

2019. jan. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ezüsttel kérte meg a kezem a férjem, semmi bajom nem volt vele, sőt... és mint mondtad, a barátnőd már előre meg is mondta, h a gyűrű nem számít. Akkor mi a gond? :)

Két választ nem értek: az elsőt, mégis miért baj az, hogy van olyan jóban az anyjával, hogy megbeszéli vele az ilyen “apróságokat”, mint egy lánykérés??? A te párod (ha van) azért kommunikálhat néha az édesanyjával, vagy teljesen letiltod róla?

A másik nemtudomhányas szintén érthetetlen számomra, aki szégyenkezne meg dugdosná az ezüstgyűrűt... hát ehhez csak gratulálni tudok, remélem, megtalálod a párodban a számodra legfontosabb dolgot...💰💰💰

2019. jan. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha egy fűszálat csavart volna az ujjam köré a férjem vagy egy celluxot, akkor is igent mondtam volna és büszkén mutogattam volna mindenkinek, mert marhára nem a gyűrű, sem pedig annak értéke számít ebben a helyzetben. Az egész életetekről döntötök épp, most komolyan, nem tök mindegy, hogy milyen ékszer társul ehhez?


Egyébként nekem is ezüsttel kérte meg a kezem a férjem, előtte kifejezetten kértem is erre, mind a pénz, mind amiatt, mert utálom az aranyat. Büszkén mutattam meg bárkinek, akit érdekelt, soha el sem gondolkoztam rajta, hogy másból kellene lennie vagy máshogy kellene kinéznie. A szerelmemmel foglalkoztam, nem a gyűrűvel.

2019. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!