Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig érdemes várni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni?

Figyelt kérdés

6 és fél éve vagyunk együtt...azóta várom az eljegyzést, esküvőt és utána a gyerekeket annyira szépen ki gondoltam anno mindezt és ehez képest 6,5 év alatt még egy eljegyzési gyűrűt sem érdemeltem meg...

Nagyon rosszul esik, hogy őszinte legyek!

Azért esik rosszul, mert nekem ezek a dolgok fontosak és az elején nem ezt beszéltük meg!

Mostmár hiába beszélünk róla ő mindig azt mondja majd egyszer....ezt már unom!

Annyit bizonyítottam már neki, és kb azt érzem ezt mindhiába!

Van itt valaki aki sok évet várt, de a végén minden jól sikerült?

Vagy az is lehet várok-várok amit már nem túl sokáig tudok hisz 29 éves vagyok még most vagyok fiatal, és a végén semmi nem lesz az egészből!


Kérem a rosszindulatú, házasság/gyerek ellenes személyek ne is írjanak!

Tudom, hogy vannak személyek akiknek ez abszolút nem fontos, ők tartsák magukban a vèleményüket! :)


2019. máj. 13. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A "majd egyszer" azt jelenti, hogy nagyon nem akarja, csak nem meri kimondani, sajnálom :(. Ha ezt már ezerszer átbeszéltétek és nem jutottatok dűlőre, akkor szerintem nincs értelme tovább várni, teljesen más az elképzelésetek az életről.
2019. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is 29 éves vagyok, 3 éve vagyok együtt a párommal, de nálunk sincs eljegyzés.

6,5 évet én nem várnék, szerintem most ülj le vele még egyszer nyugodtan beszélni. Azt hangsúlyozd, hogy neked ez fontos és házasságban szeretnéd elképzelni az életedet, mint feleség, és nem úgy mint egy barátnő.

Aztán ha láthatóan nem érdekli a téma és nem ad normális választ (mert lehet a háttérben olyan gát, amiről még nem mert beszélni), akkor elgondolkodnék a folytatáson.

2019. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem érthető, hogy zavar, hiszen neked komoly céljaid vannak, amik függenek ettől.

Puhatolózd ki, mi lehet a hátterében. Vezesd rá nem feltűnően a beszélgetést. :)

2019. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Jó lenne tudni, miért az a válasza, hogy "majd egyszer". Mire akar várni, összefügg-e valamivel, vagy ő más sorrendre gondolt-e, pl. előbb lakásvásárlás, (ez csak egy példa, bármi lehet).

Ha nincs semmi logikus indok, magyarázat, akkor ultimátumot adnék neki, itt az ideje dönteni.

2019. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A helyzet az hogy anyagi gondjaink nincsenek tehát ez biztos nem lehet kifogás!

Az ő szülei soha nem házasodtak össze...apukájának volt egy felesége akivel szétmentek utána már nem nősült meg újra...én egyébként erre gondolok, hogy neki ezért nem is fontos a házasság hisz a szülei is házasság nélkül élnek már vagy 40 éve ami anyukájának azóta is fájópont...de ő ezt nem érti meg attól hogy ők így éltek le ennyi évet én attól nem így szeretnèm, ès szerintem ezt érthető!

2019. máj. 13. 17:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért beszélnék még egyszer vele, hogy pontosan mi az oka a várakozásnak? Ismerek olyan párt, akik 18 évesen jöttek össze, és csak 32 évesen házasodtak. Náluk az volt az ok, hogy ők kikötötték, hogy előbb saját lakás. De ők erről közösen döntöttek, szóval nem is volt kétséges, hogy egymás mellett terveznek, de nekik a lakás volt fontos. Amúgy azután, hogy meglett rögtön házasodtak és már gyerek is van. Így mondjuk azt mondom rendben van a dolog.


De amikor minden adott, tehát van lakás, pénz, stb és csak úgy halogatják, ott annyi a sztori, hogy nem ő a nagy ő, csak a talon nő.


Én se értem, ne kérdezd, szerintem sincs az égvilágon semmi értelme, de rengeteg ilyet láttam, úgyhogy szerintem ülj le vele beszélni őszintén, és ha azt látod vonakodik, de indok nélkül, lépj le. Teljesen feleslegesen erőszakolsz ki belőle egy házasságot, ha nem akarja, akkor garantáltan válás lesz a vége.

2019. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ráerőltetni nem is szeretnèm ezt az egészet...annak semmi érteleme...azt szeretnèm, hogy ő is akarja!

Néha már elgondolkozok, hogy velem van a baj vagy mi lehet a probléma, de aztán rájövök hogy mindenki őt piszkálja, hogy becsüljön meg engem ilyet lányt nem kap másikat stb stb. ilyenkor döbbenek rá annyira azért rossz nem lehetek!

Tudom, hogy nekem is vannak hibaim, de kinek nincs?!

...de úgy érzem mindent megteszek a kapcsolatunkért, hűséges vagyok pedig a 6,5 év alatt ha annyira akartam volna rég leléphettem volna, de nem tettem....van jó munkám...főzök, mosok, takarítok mindent ami egy jó háziasszonytól elvárt...sőt sokszor ami az ő feladata kéne hogy legyen azt is megcsinálom...úgy érzem már én már többet nem tudok bizonyítani!

2019. máj. 13. 17:27
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

De akkor minek vegyen felesegul? Hogy egy halom penz kifizetese utan csinald ugyanazt? Ugy nagyjabol 4 eve kellett volna elbeszelgetni errol, majd latni hogy hiaba mond barmit is, tett nem koveti, tehat o valojaban nem akarja ezt, csak a hiszti elkerüleseert mond valamit, amivel el leszel a következo vitaig.

Kovetkezo kapcsolatodban meg kell tanulnod, hogy legyenek elvarasaid. Nem szabad "ingyen" haziasszony jatszani, meg felesegeset evekig, mert ez a vege.


Mi 3 ev utan hazasodunk. A masodik ev kozepe fele jott el az az idoszak, hogy en mobilisabb lettem vegre, igy eljott egy beszelgetes ideje. Elmondtam mik az en elvarasaim, mit hogyan kepzelek, majd pedig o is, es eszerint cselekedtünk. De eszembe se jutna felesegkent elni mikozben a semmije se vagyok, es eveket varni mikozben aki egy ilyen beszelgetes utan is honapokkal ott tart, hogy "majd egyszer", az nyilvanvalo hogy nem kivan elkotelezodni.

2019. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi ideig biztosan nem vàrnèk, plàne nem 29 évesen.

Ő mennyi idős?

Ha esetleg 21-22 lennétek akkor megèrtenèm.

De nekem ez sajnos nagyon olyannak tűnik, hogy csak àltat, "befogja a szàd" a majd egyszerrel, hiszen ennyi idő utàn is vele maradsz ès kinyalod a fenekét.

Max ha nagyon kapàlózol, kapsz egy gyűrűt, de aztàn hàzassàg az nem lesz.

Volt ilyen pasim...

Te tudod, hogy ez így megfelel-e neked. Most mèg időben vagy, hogy lelèpj, ha nem felel meg...

2019. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ennyi információból, amit ide írtál, nekem az jön le, hogy esze ágában sincs téged eljegyezni és elvenni, pláne nem családot alapítani.

Alapjaiban rossz a kapcsolat, hiszen a kommunikáció egyáltalán nem működik köztetek. Tehát eleinte benne lett volna mindenben... ez két dolgot jelenthet: vagy kiábrándult belőled és már nem akarja, vagy már eleve úgy indította az egészet, hogy a képedbe hazudott és azóta is hiteget, lassan hetedik éve.

Anyagi gondjaitok nincsenek mint írod. A szülei párkapcsolata szintén rossz kifogás. De amit nagyon nem kéne csinálnod, az ez: "sokszor ami az ő feladata kéne hogy legyen azt is megcsinálom". Magyarul: mindent megteszel, szíved-lelked beleadod, nyalod a fenekét és pitizel egy gyűrűért. Ő meg természetesnek veszi, hogy kiszolgálod, és visszaél vele.

Először az önértékelésedet kellene helyre tenni és javítani a kapcsolatfüggőségen. Te magad is látod, hogy már rohad az egész, de nem az bánt, hogy sz.rba se néz téged, meg kamuzik neked, hanem azért vagy kiakadva, mert ez a jóember nem akar elvenni.

Sajnos hiába mondom azt, hogy hagyd ott, ne dobj ki még több évet az ablakon egy ilyen emberre, akivel a legalapvetőbb céljaitok sem egyeznek, mert úgyis együtt fogtok maradni. Sőt, addig egy pár lesztek, amíg meg nem találja melletted az igazit. Hidd el, ha beleszeret valakibe, azt rövid időn belül eljegyzi, elveszi, és mire felfogod, mi is történt, már a gyerekét fogja tologatni a babakocsiban. Te meg csalódott, fásult, egyedülálló harmincas nőként kikerülsz a húspiacra. Ott már akkor hiába fogsz sírni, hogy mennyi évet elpazaroltál, és lehúztad az álmaidat a wc-n.

De egy ilyen rossz jövőkép helyett nem lenne jobb, ha kilépnél ebből a sehová sem tartó kapcsolatból, keresnél egy olyan társat, aki nem elégszik meg a pasim-csajom kapcsolattal, és teljesülne minden, amit el szeretnél érni az életben? Főleg, ha több gyereket akarsz, bele kellene már gondolnod, hogy már csak néhány termékeny éved maradt...

2019. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!