Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek milyen a jelenlegi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek milyen a jelenlegi családmodelletek?

Figyelt kérdés

Mennyire aktuális még ez a közhely ma hogy

Nő főz, mos, takarít, gyereket nevel, szétteszalábát.

Férfi dógozik, kocsma, sör, foci, haverok, sokpénzkocsiénvagyokacsaládfejenemondmegnekemmitsináljak.



2019. aug. 21. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Nem 1940-ben élünk.

2019. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban 1940-ben sem ez volt a "modell"...
2019. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Amit leírtál, az az ezredforduló Amerikája.
2019. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Már a szüleimnél sem volt aktuális több, mint 30 éve.
2019. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Itthon azért egy jó ideje éhenhalna egy átlag család, ha a nő nem dolgozna... már a nagymamám is varrodában, a másik meg a MÁVnál dolgozott teljes munkaidőben az 50-es években... tény, ott hogy még sajnos munka mellett a nőre hárult a háztartás meg a gyereknevelés is, de merem remélni, hogy ma már nem ez a jellemző, hisz’ egyrészt a nő és a férfi is családfenntartó, másrészt fejlettebb a párok kommunikációja, nem “megmondomhogymitcsinálj”, hanem “megbeszéljük” van... remélem...
2019. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Férjem fejében ez volt, mert anyukája erre szocializálta, azzal kiegészítve, hogy mindemellett a nő ugyanannyit dolgozik legalább a munkahelyen, mint a férfi.

Én aztán megtanítottam kezdetben vasalni, vagyis amikor hagyta, hogy egyedül fessek heteken át házat egy örökölt ingatlanomban (azzal az indokkal, ha az övé is lenne, nyilván segítene) munka után és éjfélre értem haza, akkor várt a mosatlan...És akkor átölelt hátulról, hogy ki kéne vasalni az ingét, én meg mondtam neki, hogy vasalja ki ő, erre hogy de ő nem tud vasalni, felajánlottam, hogy megtanítom, erre hirtelen megtanult magától. Aztán azóta már mosogatni is megtanult (azért a szíros, leégett edények mindig nekem maradnak), mosni olykor gyakrabban mos, mint én. Nem töröm össze magam a háztartásban, már nem érdekel az egész. 12-13 év főzésbe belefásultam, hogy arról szóljon az életem, hogy munka, főzés, mosogatás, mosás...Igazából most azt kell mondanom, ugyanannyira vagyunk leterhelve a háztartásban mindketten, sőt, lehet hogy én már lustább vagyok, mint ő.

2019. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ui: A főzés az még mindig az én feladatom, de mivel fellázadtam, sokszor rendelünk inkább kaját. A gyerek körüli dolgokban kezdettől fogva egyformán részt veszünk.
2019. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég fiatalok vagyunk, viszont számunkra elég fura volt hogy a szüleinknél megvolt hogy a férfi sokszor csak lazsál, míg a nő házimunkát végez, főz, mos, mindent csinál.


Nekünk egyértelmű volt hogy mivel szeretjük egymást, úgy csináljuk hogy mindkettőnknek jó legyen.


A barátnőm meg tanít minden házimunkára, pl. Vasalás öt perc volt megtanulni.

Ezen kívül én mosogatok mindig, már tanulok főzni is, rendet tartok, stb. Minden közös. Én most sokat dolgozom, ezért nagyrészt ő csinálja a dolgokat, de ha ő nincs akkor én.


Ami mellékes, hogy én dolgozom, ő egyetemre jár, és én tartom el. De még így is egyenlően osztjuk fel a házimunkát.


Sokan néznek ilyenkor hogy milyen különlegesek vagyunk, vagy milyen jó vagyok hogy férfi létemre ezt csinálom, de ez szerintem nem olyan ami különlegesen jó, hanem alap dolog. Az a durva hogy vannak akik együtt élnek és leszarják egymást, és ebből jön a sok veszekedés.

2019. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semennyire, mindkettőnket elborzasztja ez a régi családmodell meg nemi szerepek amik szerintem soha az életben nem voltak jók, ez eléggé látszik azokon a generációkon, akik ilyen modellben nőttek fel.

De sok olyan kapcsolatot látok, ahol a férfi ragaszkodik ehhez, mert nincsen egészséges önbizalma és önbecsülése, abból táplálkozik, hogy a nő függ tőle és ő a hú de erős családfenntartó.

Szerintem a párom ki is hajítana ha nem lenne nekem fontos a karrier és annyi célom lenne az életben, hogy potyogtassam a gyerekeket meg háztartásbeli legyek. Én sem élnék olyan férfival akinek nem teljesen magától értetődő az összes házimunka. Párom ugyan úgy főz, mos, takarít, semmit nem kellett neki tanítgatni meg kérlelni, hogy csinálja meg. Ugyan annyit dolgozunk, evidens, hogy nem én csinálok otthon mindent. Gyereket sem vállalnék úgy, hogy én semmit nem tudok belerakni az anyagi részbe és maximálisan a páromra vagyok utalva, szerintem ez nem korrekt felé sem.

Erről a kocsma-sör-haverok kombóról meg annyit, hogy ez minden egyes férfinak csak egy menekülés a feleség meg az otthoni dolgok elől. Aki szereti a párját annak nincs arra szüksége, hogy alibiből estig üljön a kocsmában a meccset nézve. Az ilyen férfi egyszerűen nem akar hazamenni mert csak a cseszegetést kapja. Járunk mind a ketten szórakozni együtt is, külön is de ha ez azért történne, hogy elmeneküljünk kicsit a másik elől az egy baromi rossz kapcsolat lenne.

2019. aug. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a család modáll egyáltalán nem aktuális. Ahogy előttem is írták, magyarországon rég nem olyan a helyzet, hogy egy átlag fizetésből megéljen egy cslád még kettőből is nehézkesen, szóval nagyjából rra módosult ez a modell, hogy a nő dolgozik+főz mos+takarít+gyreketnevel, a férfi meg kb ugyanaz amit leírtál. Persze tisztelet a kivételnek, de szomorúan hallgatok, hogy egyes barátnőim a végletekig magasztalják a pasijukat mert juj de cuki volt egyszer életében elmosogatott egy tányért és hogy az ilyen pasit meg kell becsülni. Csak az a szomorú, hogy míg emiatt egy pasit becsülnek a nőket az életen át tartó robotmunkáért aligha, hisz ez a dolga. A kérdésedre válaszolva a én családmodellem az az, hogy dolgozunk, neveljük a gyerekeket és csináljuk a házimunkát. Nyilván az utóbbi megoszlik, mert párom utál főzni én szeretek úgyhogy azt én csinálom helyette ő meg mást csinál. Nálam ez a családmodell és szerencsére a páromnak is teljesen természetes hogy ő is kiveszi a részét mindenből. Nem kell neki megmondani mit csináljon, mert megcsinálja magától is.
2019. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!