Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi ruha varratás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi ruha varratás vagy bérlés éri meg jobban? Mennyiért varrathatok menyasszonyi ruhát?

Figyelt kérdés
Egy nem-habos-babos, uszály és abroncs nélküli, pántos, elöl a felső részen csupkével díszített ruhát szeretnék. Ha egyik anyag sem a luxus kategóriából lesz,akkor kb. mennyire lehetne becsülni a ruha árát?

2019. szept. 15. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen ruhát simán lehet találni boltokban, butikokban is.

De egyébként a varrónő jobban megéri, csak nem mindegy, hogy milyen. Olyat érdemes keresni aki már nyugdíjas és csak hobbiból varrogat, nem pedig olyat aki tényleg ezzel foglalkozik mert ott irreálisan magas árak vannak. Igazából úgy általánosságban kerülni kell mindent ami esküvőiként van hirdetve.

2019. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Manapság szerintem bérelni egyszerűbb. Ha varratni akarnál már a ruha anyag is jó sokba van, hiába nem luxus kategória. Plusz akkor a varrónő munkabére stb.
2019. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Bérlés semmi képpen nem éri meg. Valós példa: egy ruha, amit 130.000-ért lehet bérelni, 190.000-ért lehet megvenni. Tehát ha megveszed és utána 60.000-ért eladod (facebookon nagyon sok menyasszonyi adás-vételi csoport van és ennyiért lazán elmegy) ugyanott vagy, mint a bérléssel, plusz nem kell esküvő előtt/uán az elhozással/visszavitellel idegeskedni, nomeg közben azon, hogy el ne szakadjon a nagy táncikálás közepette.


Én amúgy az én álomruhám 30.000ért vettem kiárusításon. :)

2019. szept. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is tudsz ilyet venni nem menyasszonyi ruhás szalonban is. Kolleganőm tavaly ment férjhez,a h&m-ben vett hasonló ruhát kb 10 ezerért.
2019. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nézz körbe ebay-en és butikokban is. Én mostmár úgy látom a negyedik ruhapróbám után, hogy nem éri meg bérelni. Két szalonban voltam, ahol bérelni lehetett volna kb. 150 ezertől, vagy megvenni ugyanazt a ruhát csilliárdokért. A másik szalonban leárazás volt, megadott darabokat 90 ezertől lehetett megvenni. Két olyan szalonban is voltam ahol varrtak, 50-150 ezer forintért már nagyon korrekt ruhákat. Rád, amilyet szeretnél. Utána ha fele annyiért is kel el, már jól jártam és nem is kell aggódnom, ha valami baja lesz esetleg vajon mennyit kell fizetnem még érte. Így én vásárlás párti lettem abszolút, pedig kezdetben bérelni akartam. Most ez így egy béna hasonlítgatás volt feljebb, de nyilván nem mindegy kinek mi az igénye. Nekem nem számít a márka és hogy legújabb divat legyen.

Én azt javaslom, hogy bár nem tudom mennyire komoly ruhában gondolkozol, azért mindenképpen érdemes olyan varrónőt keresni, akinek számos alkalmi ruha referenciája van, tud is mutatni, nehogy csalódás legyen a vége.

2019. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Én nézegettem egy menyasszonyi ruha szalon oldalán, aztán megtaláltam a nekem tetsző ruhát. Elmentettem, vittem a laptopot a varrónőhöz. 130 ezerért megvarrta (anyagot ő szerezte be + munkadíj, így volt együtt 130 ezer). Gyönyörű volt, "friss", hófehér, légies, és először rajtam volt.

Ha féláron eladom, akkor is megérte (de még itt van a szekrényemben ruhazsákban, nem volt időm vele foglalkozni, csak kitisztíttattam.)

2019. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló, tehát egyszerű, nem habos-babos-abroncsos ruhát 60.000-ért varrattam tavaly előtt... ugyanennek a bérlése 140 körül lett volna. Nekem baromira megérte varratni.
2019. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyértelműen bérlés, én az oktogonnál béreltem menyasszonyi ruhát, volt rajta egy 2 mm-es szakadás és kifizettették velem az egészet. A slussz poén hogy utána oda sem akarták adni a ruhát, mondtam hogy ha már kifizetem az egész adják oda. Odaadták, kimostam, megjavítottam és eladtam.
2019. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, enyém (varratott) habos-babos-hercegnős-abroncsos a 130 ezerért.

6-os voltam amúgy.

2019. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Én a varratásra hajlok, mert elég határozott elképzelésem van, és nem vagyok benne biztos hogy találok készen p.o.n.t. ugyanolyat szalonban.

2019. szept. 17. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!