Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek a dolga az esküvőszervezés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a dolga az esküvőszervezés?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális a dolog, csak rémülve hallom, látom, tapasztalom ismerősöknél, hogy:

- Nem is vesz részt a vőlegény kb. SEMMIBEN. Nem kíséri a menyasszonyát étterembe, nem viszi el dekorost keresni, semmi. Majd azt ő megszervezi magának, mindent, mert ,,az ő dolga.

- Ha segít is valaki, akkor az a leendő anyós, anyuka, LÁNYtestvérek.

- A barátnőket nem szívesen látják.


Nekem ez olyan kiábrándító. Nem a kettőnkről kellene szólnia ennek a napnak? Olyan torta, olyan színek, olyan helyszín, ami kettőnknek a legjobban tetszik, hiszen ez a mi napunk. Most milyen már, hogy a vőlegény csak letud azzal, hogy ,,jó lesz az, válassz valamit, csak ne legyen túl drága"? Ez a könnyebbik út basszus :D Akkor minek vesz el bárkit is egy férfi, ha ennyi utána járkálást nem tud vállalni? Mármint...nekem se lenne könnyű, nyilván várni, sorban állni, gondolkodni, ez mind mind maceram munka, és szerintem úgy fer, ha ketten vállaljuk ezt. Igenis vigyen, hozzon (mindegy, ki vezet), csak legyen ott velem, és vegye ki a részét.



2019. nov. 16. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

"Olyan torta, olyan színek, olyan helyszín, "


Nézd, a legtöbb férfit a legkevésbé sem érdeklik ezek.

FOgadd el. Legalább minden olyan lesz, ahogy te akarod.

2019. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

De igen kettőtökről kell, hogy szóljon.

De, ha igazságot akarsz, kérdezd meg a vőlegényt, hogy ő mit akar.

Ahogy ismerem a nőket, tuti, hogy le lenne hurrogva. Tehát jobban jár ha tojik az egészre. Az egész herce hurca csak a nőről szól. Azért is ragaszkodik az esküvőhöz. Lehet, hogy a vőlegény letudná, max 10 vendéggel.

2019. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is az a fajta vagyok, aki inkább letudná a dolgot 10 vendéggel. Főleg, hogy szerintem maga a lagzi része rengeteg pénzkidobás. Az esküvő maga szép és fontos dolog, de az a hatalmas lagzi...egyetlen este miatt.
2019. nov. 16. 14:09
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon ritkán érdeklik ilyen mélyen a részletek a férfiakat. Maga az egész napos feladatok, rángatás, pózolás is macera, nemhogy még ezen agyalni előtte hónapokig. Neki szinte mindegy a torta és a székszoknya színe is, mert ő az esküvővel téged akar maga mellé este a kanapén, nem azt az egy napos agybajt, amikor zizeg mindenki és állandóan mosolyognia kell. Fogadd el, hogy ők ilyenek. 3 hónappal utána fogalma se lesz, milyen ízű tortát kért korábban.
2019. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És mi van, ha én is ilyen vagyok? XD Teljesen megértem, ha nem kérnek belőle, mert nekem is macera, sőt felesleges. De attól még illik a lagzi meg minden.
2019. nov. 16. 14:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem is akar ilyen jellegű esküvőt a férfi, hanem abból a pénzből inkább elutazna valahova kettesben a párjával és úgy esküdne meg.


Amúgy meg nyilván a torta, a színek meg az ilyesmik amúgy sem szokták a férfiakat érdekelni. A nagyobb dolgok talán már igen, hogy hány vendég, hol legyen ilyenek.

2019. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Legjobb barátnőm nemrég házasodott. Ők bizony a férjével együtt intézték a dolgokat, és szerintem ez a normális. Együtt választottak meghívót, dekort, együtt beszéltek a ceremóniamesterrel...

Szerintem ahol a férfi nem száll be ezekbe, ott csak a nő kedvéért van az esküvő. Úgy meg mi értelme?

A ruhát persze nem a férjével választotta, oda anyukája, a testvére meg én kísértem el.

2019. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem akarsz lagzit, akkor ne szervezz.

Nekem elég lett volna a két tanús polgári, a férjem ragaszkodott a templomihoz is, úgyhogy az is lett. Két külön napon, a templomba meghívtunk egy maroknyi embert, aztán pedig vacsora a szűk családdal. És bár nálunk a férjem szerette volna az egész "felhajtást" (ha ezt annak lehet nevezni", mégis ha rajta múlik, lóf.sz se lett volna belőle. Az étterembe nyilván együtt mentünk, ezzel egyetértek, egyedül nonszensz. Nem azt mondom, hogy 20x el kell menni, de azért mégiscsak lássák mindketten. A színek mindkettőnket hidegen hagytak, de szerencsére az étterem fel tudott ajánlani egy színű díszítést, igy a meghívókat is olyan színűre csináltattuk. A meghívónál egyébként a férjem többet variált, mint én, minta, betűtípus, mittudomén, de nekem kellett elrángatni oda, hiszen az nem ér rá utolsó pillanatban.

De őszintén szólva nem lepődtem meg, ismerem a férjem, nem az a szervezkedős típus. Sőt általában a férfiakat hidegen hagyja, hogy milyen lesz a torta, a helyszín, meg a többi. Egy kollégáméknál is közeledik az esküvő, szokta mondani, hogy megmondta a barátnőjének, majd szóljon, hogy hány órára és hova kell menni, a többi őt teljesen hidegen hagyja.


"Akkor minek vesz el bárkit is egy férfi, ha ennyi utána járkálást nem tud vállalni?"

Ezzel nagy butaságot írtál. Valszeg azért veszi el, mert szereti. Semmi köze ennek ahhoz, hogy utánajár-e dolgoknak. Én pl nem akartam az esküvőnkre fotóst, felesleges pénzkidobásnak éreztem. És meg is mondtam a férjemnek, hogy ha ő akar, hát rendben, de biztos, hogy én nem fogok utánajárni. Végül ő intézte egyedül, egyszer ugyan elmentem vele egyeztetni, de utána az esküvőn beszéltem legközelebb és utoljára a fotóssal. Ettől még hozzámentem a férjemhez, mert szeretem.

2019. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Akinek konkrét elképzelése van a mit hogyanról és azokhoz körme szakadtág ragaszkodik,akár hisztizik is, ez általában a menyasszony.
2019. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért veszi el mert szereti. Nem arra az egy napra gondol.

Mi 11-en voltunk az esküvőn. Ebben benne van aki összeadott, plussz egy hölgy verset olvasott.. Több mint 26 éve... Még is együtt vagyunk.

2019. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!