Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "Kötelező" ajándékot adni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Kötelező" ajándékot adni a násznépnek?

Figyelt kérdés

Pontosabban illik?

Nem vagyunk a "szokások" hívei, és anyagilag sem vagyunk húde elengedve.

Kaptam már textil szalvétát belehimezve a pár nevével, időponttal, kaptam már üvegcsében homokot, képpel (azt se tudom hol van...), hűtőmágnest, ami a hűtőn van (nem gondoltam kitenni, de a párom igen), volt hogy mézet kaptunk, meg nem is tudom miket...

Van ezeknek értelme, ti értékelitek, vagy csak felesleges pénzkidobás?

Mennyit költöttetek ezekre/fő?


2019. nov. 24. 07:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges, mi nem adtunk. Kaptunk párszor, cuki meg aranyos gesztud de egy porfogó otthon. Semmi értelme, senki nem fog megsértődni ha ezt kihagyjátok.
2019. nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem felesleges. Ha valaki nagyon akar adni, akkor olyat, amit legalább el lehet használni/fogyasztani. Pl. A méz vagy pici lekvár oké, meg én egyszer kaptam egy pici növényeket, az is aranyos.

De basszus... Néha olyanokat látok...pl. Hűtőmágnes a pár képével... Már bocs, de ilyet ki rák fel mondjuk az örömszülőkön kívül?...

2019. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Mi olaszba nem tudtunk kimenni egy esküvöre (szegröl vegröl vagyunk amugy is csak rokonok)nekünk cukorkàkat küldött a pàr különleges olasz csomagolasban en meg voltam töle hatodva amugy es megettük :)
2019. nov. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
*olasz a férj ott is élnek kb szököévente ha talalkozunk es akkor sokat mondtam
2019. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

3.vagyok

A közeli rokonok magyar esküvöjen meg nem kaptam semmit :D

2019. nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Mi adtunk mini kövirózsákat, ez egyszerre az ültetőkártya is volt (a kis cserepére írtuk a neveket), és olyan 1500 ft/darab volt. Nem a legolcsóbb, de én szerettem volna ilyet, mert nekem tetszett. Nem az illem meg a szokás határozta meg a dolgot, a legtöbb esküvőn egyébként is egy doboz sütit kaptunk köszönetajándékként (a már említett hűtőmágnes meg bubifújó meg ilyesmik mellett/helyett).
2019. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Mi doboz sutit adtunk, ilyen csecsebecse nem volt es senki se hianyolta. Szerintem felesleges.
2019. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Én sem akartam adni, de a család erőszakoskodott.

Így maradt egy köztes megoldás: aliexpressről rendeltem pár dollárért apró díszdobozokat, azokba egy-egy bonbont tettünk és cetlire ráírtuk az illető nevét.

Olcsó, mutatós, köszönő ajándék és ültetőkártya egyben letudva. :)

Vagy barátnőmék kis esküvőjén mindenki kapott egy személyreszabott vicces idézetet. Színes papírra nyomtatták, a hátuljára mágnest ragasztottam (ráírták az illető nevét, így ültetőkártyaként is funkcionált). Aranyos volt, az pl már 3 éve kint van a hűtönkön. :)

Én falra tudnék mászni ezektől a képes hűtőmágnesektől, hímzett szalvétáltól meg egyéb hülyeségektől.

2019. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Mi is kövirózsákat adtunk, de mi gravírozott ládikában és az csak ~600 ft volt. Én szeretem, mert ezzel jelzi a pár, hogy örülnek, hogy eljöttünk meg hogy értékelik azt, hogy fáradoztunk, szépen felöltöztünk, ajándékot csomagoltunk.

Azzal egyetértek, hogy haszontalan ajándékokat ne adjunk (nagy divat mostanában a festett kő) meg én azt sem szeretem, amikor a pár saját magáról ad képet, mert kicsit olyan mintha a köszönőajándékkal is csak magukat ünnepelnék (miért akarnám én kitenni a kollégám eljegyzési fotóját a saját hűtőmre). Viszont szerintem nagyon jók az "elfogyasztható" ajándékok (pálinka, méz, süti), meg az ilyen élő ajándékok, mint a kövirózsa, virághagyma, fűszernövények stb. Láttam már tulyacsemetét is köszönőajándékként - nekem tetszett, de városban nem tudom, mit kezdenek vele. Mostanában kezd az is divatbajönni, hogy csak egy cetlit adnak, hogy az erre szánt pénzt ők inkább odaadták az X jótékonysági alapítványnak.

És valóban nagyon praktikus ültetőnek használni őket, mert így a vendég saját neve van rajta és emiatt az ültetőket alapból sokan elviszik magukkal emlékbe.

Nálunk külön polc van az ilyen emlékeknek/köszönőajándékoknak, egyéb csecse-becséknek. Én imádom őket :)

2019. nov. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Felesleges penzkidobasnak tartom, plane ha a masik szamara haszontalan ajandek.

Mi is eskuvoszervezesben vagyunk, a mi ajandekunk csaladonkent 1cd lesz az este elhangzo zenek valogatasabol. Aztan vagy osszekapcsoljak a mi eskuvonkkel vagy nem, vagy tetszeni fog nekik, vagy nem. Mezeskalacs szivecske es tarsai nalunk is porosodik a szekrenyen, rakjuk balrol jobbra, mert kidobni meg nincs szivunk.

2019. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!