Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meghívást kaptam barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghívást kaptam barátnőm szüleinek a barátainak az esküvőjére. Illik ilyenkor ajándékot vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mint az fent írtam a barátnőmnek a szüleinek a barátai meghívtak az esküvőjükre. Mind a lagzira mind a templomi és az Önnkormányzati fogadalomkötésre is. Na most a kérdésem, hogy ilyenkor nekem illik valami külön ajándékot vinni vagy a barátnőm szülei ajándéka elég lesz (az én nevembe is átadva)?


És ha nekem is illik vinni valamit akkor mit? Pénzt vagy milyen ajándékot?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)



#ajándék #esküvő #barátnő #etikett #Barátnőm szüleinek barátai
2019. okt. 15. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem neked külön semmi esetre sem kell bármit is adni,legfeljebb a barátnöd ajándékába szállj be valami kisebb összeggel.
2019. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha a lagzira is hivatalos vagy, akkor igen. Ha lest menyasszony-tánc, dobd be a táncba, amit az ajándékra szánsz.
2019. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Külön nem kell. A barátnőddel adjatok közösen ajándékot.
2019. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
A minimum az, hogy a vendéglátásod költségét beadod, a legegyszerűbb, ha a barátnőddel közös ajándékutalványban vagy hasonlóban.
2019. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Illik bizony. Mindegy, hogy kinek a kije vagy, ha meghívtak, - és mindkét eseményre - akkor elsősorban egy vendég vagy a sok közül. Arra pedig az íratlan (illem) szabályok szerint az vonatkozik, hogy ajándékot visz vagy pénzt ad a menyasszonytáncnál. A barátnőddel együtt adhatjátok, de akkor is adni illik.
2019. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Felejtsétek már el ezt az "annyit illik, amennyit rád költenek" fasságot. Ha olyan megterhelő lenne nekik, akkor nem hívnák meg a valakinek a valakijének a valakijét is. Szállj be a barátnőd ajándékába és érezd jól magad!
2019. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Adjatok közösen a barátnőddel. Vagy ha van menyasszonytánc, akkor oda dobj be.
2019. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Megkérdeztem és pénzt adnak ők is. Szóval akkor én is majd a menyasszony táncba adok bele. Ilyenkor mennyit illik adni? Tekintve, hogy tényleg egyáltalán nem ismerem őket.


Köszönöm a választ! :)

2019. okt. 16. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!