Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miben különbözik egy reformátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben különbözik egy református és egy katolikus esküvő? Melyik a gyakoribb?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

hát az hogy melyik gyakoribb, az vidékenként változik. nálunk gyakoribb a katolikus...habár én református vagyok...a párom katolikus

a katolikus pap csak úgy ad össze ha megigéritek, hogy gyerekeitek katolkus szellemben nevelkednek majd. a református is megigérteti, de úgymond "nem kötelező"...

ha majd egyszer összeházasodunk a párommal dupla esküvőt szeretnék, vagyis mindkét templomban esküdni...üdv

2008. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

elvileg a katolikus esküvö a református meg csak egy istentisztelet az esküvötökkor.

vagy is a református esküvön nincs ´gyürühúzás és nincs igenelés "igaz a pap megkérdezi, mert mostanában nagy divat, de nem lenne a szertartás része", egy fogadalmat kell elmondani, hogy jóban rosszban. a katolikusban meg minden van.

református esküvö csak a polgári után lehet, mert ök hivatalosan a polgárit tartják elsöbbnek. míg a katolikusok "azt gondolják" az övéké a "hivatalos".

2008. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Már hogyne lenne gyűrűhúzás a reformátusban, igenelés nincs, de ígéret van.
2008. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
És nem csak polgári után lehet, csakk akkor szokás, és szertartásos, persze, hogy van gyűrűhúzás, csók és minden.
2008. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor kérdezzétek meg a lelkészeteket hogy rész-e igazábol a református esküvönek vagy nem? mert tuti 100 % hogy nem. egy fogadalom van. ez nem esküvö. a reformátusok azt vallják hivatalosan a hivatalban kell esküdni, a templomban, áldást kapsz rá. ezért 100 % hogy a hivatali után lehet.

DE a manapság olyan kevesen esküdnek templomba hogy a parókiák bármit elvállalnak csak becsábítsák a népet. vagy is elvileg a templomban lehetne csak az esküvö, de ki is mennek bárhova most már. nálunk külön megkérdezte a tiszteletes hogy akarunk e gyürühúzást, meg csókot. de ö is akkor elmondta és rendszeres templomba járóként tudom hogy amúgy sem része.

ezért mi nem is kértük.

de mivel a csók és gyürühúzás látványossá teszi a dolgot és ha a tiszteletes vissza utasítaná akkor tuti a katolikust választaná sok ember.

2008. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekunk reformatus eskuvonk volt. Ez nem igazi eskuvo, mert a mar hivatalban megkotott eskuvot aldjak meg. Valoban nincs gyuruhuzas, nincs csok. Csak az esku szoveget kell elmondani. Bar nekem szemely szerint jobban tetszett, mint egy katolikus.
2008. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A ref. szertartást nem ismerem, én katolikus vagyok. Lényegi különbség az, hogy a katolikusoknál szentségnek számít a házasság, míg a reformátusoknál nem. Gondolom, jóval egyszerűbb is a szertartás.
2010. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!