Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet templomi esküvőnk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés
A párommal mindketten katolikusnak vagyunk keresztelve. Én voltam elsőáldozó, bérmálkozó nem. A párom elsőáldozó se volt. Elég, hogy meg legyünk keresztelve?

2020. máj. 25. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég, van plebánian jegyesoktatás,jelentkezzetek, egy kis felkészîtés után ( katekumenatus) párod is aldozhatna
2020. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Tehát nem éltek vallásos életet. Akkor mi értelme lenne? Kirakatnak kell a templom?
2020. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ennyi információból biztos te el tudod dönteni hogy miért fontos valami. Bérmálkozó nem voltam, mert elmaradt az egész mikor felvételiztem. Templomba viszont nagyon sokáig jártam, mindketten hiszünk Istenben. Nekem fontos hogy Isten színe előtt kössük össze az életünket. A kirakat pont nem az én asztalom, nem hiszem hogy ismeretlenül ezt te el tudod dönteni.

Az elsőnek köszönöm a segítséget! :)

2020. máj. 25. 21:07
 4/10 Prókátor ***** válasza:
88%
Alapvetően az egyik félnek egyházilag felnőtteknek, vagyis megbérmáltnak kellene lennie. Bár az utóbbi pár évben lazítottak ezen (de lehet, hogy egyházmegyénként más lehet a rend). Minden esetre legjobb, ha megkérditek a helyileg illetékes plébánost.
2020. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikusok vagytok ezek szerint, mert ott van külön a bérmálás meg a keresztelés (görög katolikusoknál letudják egyben). Mindketten meg vagytok keresztelve, te elsőáldoztál is. Úgy tudom, ez így elég, de jegyesoktatáson részt kell vennetek. Nem akarok butaságot mondani ezrét a legjobb ha megkérdezitek azon a parókián, melynek a templomában majd házasságot akartok kötni.
2020. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Elég, hogy meg legyünk keresztelve?"

Egyházjogilag igen, elég a keresztség.

Viszont emellett még szükséges, hogy valóban keresztény házasságban akartok-e elköteleződni, ebben segít a jegyeshittan.

2020. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a plébánián. Ismerek olyan párt, ahol mindkét félnek meg kellett bármálkoznia. Nálunk a férjem csak keresztelve van (mégis ő akart templomi esküvőt...), és simán összeadott a pap.
2020. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

"Ennyi információból biztos te el tudod dönteni"

Nem eldöntöttem, hanem következtettem, meg kérdeztem. Ha vallásosan élnétek, akkor tudnátok, hogy mi kell ahhoz, hogy templomi esküvőtök lehessen. Ha viszont nem éltek vallásosan, akkor továbbra is kérdés a kérdés...


"mert elmaradt az egész mikor felvételiztem"

Mi köze a bérmálkozásnak a felvételizéshez?


"Templomba viszont nagyon sokáig jártam"

Tehát már nem jársz...


"Nekem fontos hogy Isten színe előtt kössük össze az életünket."

Akkor az miért nem fontos, hogy ne csak múlt idő legyen a templomba járás?...


Ezek nem döntések. Csak próbálok segíteni gondolkodni. Elég jó eséllyel a pap is tesz majd fel hasonló kérdéseket.


Egyébként meg a minimum az, hogy az egyik fél meg legyen keresztelve, plusz hogy találjanak olyan papot, akinek belefér a lelkiismeretébe, hogy összeadja konkrétan őket. Vannak papok, akiknek csak úgy fér bele a lelkiismeretébe, ha további előírásoknak is hajlandó megfelelni a pár, ezért hallani olyat, hogy pl. X-nek meg Y-nak meg is kellett bérmálkozniuk, stb. Meg olyan papok is vannak, akik csak olyanokat adnak össze, akiket gyerekkoruk óta ismernek. Tehát a minimum elvárás csak elvi minimum, a gyakorlatban ugyanolyan fontos, hogy legyen egy pap, aki vállalja.


De ha az se tiszta, hogy mi kell ahhoz, hogy templomi esküvőtök lehessen, akkor a helyetekben nagyon utánanéznék annak is, hogy mi kell ahhoz, hogy egyszer majd esetleg másvalakivel házasodhassatok össze. Csak hogy már most tiszta legyen az is.

2020. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azért nem járok már minden vasárnap templomba, mert nem a katolikus egyházat, sokkal inkább a hitet Istenben tartom fontosnak. Rendszeresen imádkozom. De nem is szeretnék tovább magyarázkodni, nem azért tettem fel a kérdést. Csak az érdekelt, hogy a lehetőség adott-e. További szép napot kívánok!

2020. máj. 26. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
13%

"nem a katolikus egyházat, sokkal inkább a hitet Istenben tartom fontosnak"

Ja, ha nem is feltétlenül katolikus templomra gondolsz, akkor lehet, hogy egyszerűbb az egész...

2020. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!