Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt tervezem, hogy a szertartás utáni vacsorán (étterem) nem zenekar lesz, hanem csinálok válogatáscédéket, és arról fog szólni a zene. Aláfestő a vacsoránál, majd később hangosabban, ha valaki táncolni akar. Arra gondoltam, csinálok cédéket különböző stílusokkal, 70-es, 80-as, 90-es évek, lassú számok, mulatós is talán... DE... Hogy lehet ezt megoldani úgy, hogy ne legyen erőltetett? Gondolom élőzenénél mindenki kéri a dalokat, és azt játsszák. Viszont itt nem tudom, hogy legyen. Egy cédé egy stílus, és a cd-ket váltogatni, vagy egy lemezre összeválogatni, hogy pl. két pörgős után egy lassúbb? Szerintetek? Ti csináltatok már ilyet, vagy voltatok már ilyen lagziban?


A válaszokat előre is köszönöm! Üdv!


2010. aug. 1. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Inkább kérj fel egy dj-t, erre az estére. Ha Szolnok környéki vagy tudok is ajánlani egyet.
2010. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ :) Nem sajnos nem Szolnok... Somogy megye.

Igazándiból anyagi okok miatt is gondoltam a cédés megoldásra, meg valahogy szimpinek tűnik, főleg ha majd kitisztul, hogyan is kéne :)

2010. aug. 1. 16:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már csak a hangulat miatt sem érdemes lemondani az élő zenekarról.. Biztosan lehet találni olyat, aki nem megfizethetetlen.. Ez a CD-s dolog macerás és hangulata sincs.
2010. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Neszivass ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, kérj meg valakit, hogy intézze a zenei részt. Odaadhatod neki a CD-idet, hogy azokból is válogasson, de sokkal jobb, ha egy rutinos ember foglalkozik ezzel. Ellenkező esetben katasztrofális vége lehet a bulinak... utólag meg már kár azon szomorkodni, hogy bárcsak adtam volna egy 10-est a szomszéd srácnak.


Ha mégis magad fogod intézni, néhány jó tanács:

ne skatulyázd be a vendégeket egy-egy stílusba!

Nyugodtan jöhetnek a gyors számok után a lassúak, modernek után a retrók, a lényeg, hogy slágerek legyenek.

Ha ezek alapján összeválogatod a nagy műveket, próbáld meg valahogy összemixelni, mert halálos lesz a csend két szám között.

Sok boldogságot!

2010. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

egy cd sok stílus, váltogassák egymást a tempók is, van aki egy lassút vár, van aki egy gyorsat, ue. régebbi és új....esküvőn vannak önjeleölt szervezők, akik kérnek egy számot, de általában már elég kapatosak akik így odamennek, a többieknek teljesen jó, ami megy......én ezt tapasztaltam, persze egy-egy ember kívánságára lehet tenni

a barátnőmnek volt egy jó kezdeményezése,csak a kivitelezés volt rossz, ő megkérte h írjanak a vendégek esküvő előtt listát az általuk kedvelt számokból.....a baj h későn szólt....szerintem jó ötlet

2010. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok :)

Mostmár kezdem érezni, hogyan is kéne ezt az egészet.

De azért a biztonság kedvéért írtam egy szimpatikus élőzenés duónak is árajánlatot :) Nem zárkózunk el, sőt... Csak ha horribilis az ár, azt úgy nehéz megoldani.. :(

2010. aug. 1. 17:21
 7/12 A kérdező kommentje:
*árajánlatért. Már az írás sem megy, nem tudom, zenét hogy szerzek így :D
2010. aug. 1. 17:22
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
1 fő zenészt tudok 50.000-ért, most játszik majd az esüvőnkön. Az sok? Érdekel? Az ország egész területén...
2010. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az jó gondolat hogy a stílusok váltogassák egymást,viszont ne túl sűrűn.Egy stílus legalább fél óráig legyen.Az nem jó ha a táncstílusokat 1-2 számonként váltogatnia kell az embernek.Sőt,aki pl a 90-es évek zenéjét szereti,nem áll fel táncolni,mert tudja,hogy két szám múlva már 60-as évek fog szólni,és fordítva.

Lassú zene se legyen sűrűbben,és ne legyen három számnál több egymás után,mert akkor könnyen leül a hangulat.táncoltatni kell a vendégeket,hogy jól érezék magukat,viszont a lassú zene pihenésre szolgál.Abból pedig elég három számnyi idő:)

2010. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokáves tapasztalat: Egy lakodalom sikere 75 %-ban a zenén múlik. Bárhogy is, de egy jó zenekar, vagy egy DJ legyen, különben senki se fgja magát jól érezni. Akkor meg pénzkidobás az egész lagzi.
2010. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!