Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok arról ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról ha valaki fiatalon házasodik? 18 éves vagyok a párom két év múlva szeretne esküvőt.

Figyelt kérdés
Picit úgy érzem ez nagy felelősség. Nem tudom milyen egy jó feleség, és lehet várnom kéne vele,viszont felnőttesen gondolkozom van saját házam tudok főzni stb, picit félek hogy a kapcsolat megváltozna és utána meg jöhetne a gyerek is,mert a párom 3éven belül szeretne persze mondta hogy ráérünk vele.

2020. aug. 28. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Azt, hogy valószínűleg el fogtok válni. MÁR kételyeid vannak, és mindenki változik az évek alatt, 5-10 év múlva teljesen más ember leszel, mint most.

Továbbá valószínűleg nincs sok tapasztalatod a hosszú kapcsolatokkal, együttéléssel, így később nagyon kíváncsi leszel rá, hogy mással milyen lehet.

2020. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Vàlàs lesz ez joforman garantalt.

Csak az a kerdes, hogy gyerek/ek elött vagy utan.

2020. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tartom jó ötletnek. Le kell válni a szülőkről, önálló életvitelt folytatni, megállni a saját lábadon, önálló, felelősségteljes döntéseket hozni. Fejlett önismerettel, kiforrott személyiséggel, egymást alaposan megismerve érdemes csak ebbe belevágni. Ezt pedig nem tudod megspórolni, mert az idő hozza meg a tapasztalatokat és a megfelelő önismeretet (ideális esetben). Bármennyire "felnőttes" is a gondolkodásod, nem vagy felnőtt. Jogilag lehetsz nagykorú, de csak jó pár év és sok tapasztalat múlva leszel annyira felnőtt, hogy érdemes legyen megpróbálni. Akkor is több esélyes a dolog, nincs tuti recept, de a fentiek hiányában szinte garantált a negatív kimenetel. Amúgy ha van saját házad ennyi idősen, az feltételezem nem a te pénzedből van, hanem a szüleidéből. Vagy örökölted, ebben az esetben részvétem. De a lényeg, hogy amíg nem te teremtetted meg az anyagi alapokat az otthonodhoz, addig hiába van a te neveden, nem a tiéd igazán az ingatlan. Fiatal vagy és semmivel sem kell többet tudnod annál, mint egy ennyi idős fiatalnak kell. Légy türelmes, tanulj, dolgozz,sportolj,ismerd meg magad és a párodat, találd meg a helyed, fedezz fel a világból minél többet, próbáld ki magad, házasodni bőven ráérsz. Addig is töltsd hasznosan az idődet, fejleszd magad. Sok sikert!
2020. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Felesleges rohanni a házassággal, miért is kellene? Biztos vagy benne, hogy egész életed vele akarod leélni?

Azt javaslom éljetek egyutt, évekig, egy háztartásban saját lábon, így amíg kitanulsz egy szakmát és lesz egy jó kereseted mindenképpen várnék. Semmi baj nem történik ha 5 év múlva házasodhattok, jelenleg is csinálhatjátok ugyanazt mint házason. Ugyanakkor az esküvő, válás költséges, időt vesz el és kellemetlenség, nem évekre kellene szóljon, hanem életre.

2020. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy vele mert volt már egy, egy és egy másfél éves kapcsolatom ahol szinte együtt éltünk, illetve volt már kalandom is stb, én csak attól félek hogy úgymond ilyen hamar felkell nőni és nagy a nyomás hogy megfeleljek jó feleség anya legyek
2020. aug. 28. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

Emberek! A ti szüleitek hány évesen házasodtak? Válás mindenhol van, amiért számotokra ez nem egy elfogadott norma, attól függetlenül nem

kéne mást lebeszélni erről.

Szerintem csodaszép dolog, hogyha ennyi idősen megtalálod a párodat, akivel le tudod élni az életed. Ebben a korosztályban kell az első gyerekeket szülni, nem 30 évesen... (ne értsetek félre, nekem azzal nincs problémám, hogyha valakinek az anyagi helyzete, kapcsolati állapota ilyenkorra érik meg és ilyenkor vállalnak gyereket)

Kedves kérdező, hajrá és sok boldogságot!

2020. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Az én szüleim 36 és 38 évesek voltak, a nagyszüleim 26 és 28 illetve 22 és 24 évesek. Bár úgy tudom mind eléggé korosnak számítottak, nem váltak el.


Kérdező, fölösleges ezen aggódni. Ritkán mondom ezt, de szerintem ki fogja forrni magát. Ha két év múlva is együtt lesztek és biztos vagy benne, hogy ő lesz életed párja, akkor tartsatok egy szűkkörű esküvőt. Arra figyelj, hogy neked is legyen legalább 2-3 év munkatapasztalatod, mielőtt elmész szülni. illetve, ilyen fiatalon nagyon fontos, hogyha a legkisebb kétséged van, akkor ne hagyjátok abba a születésszabályozást és szerintem a házasságot sem érdemes meglépni, addig, amíg egy fél-egy évig tartósan nem volt kétséged afelől, hogy ezt szeretnéd. De egyelőre nem kell aggódnod miatta, mikor oda juttok eldöntitek.


A pároddal meg beszéld meg, hogy milyen kétségeid vannak.

2020. aug. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

19 éves koromban megkérte az akkori párom a kezemet és én igent mondtam. Még egy évig együtt voltunk, aztán nem is tudom. Egyszercsak vége lett. A mai fejemmel belegondolva és ismerve őt (a jó viszony megmaradt), nagyon gyorsan válás lett volna a vége. Annyira más egyének lettünk miután benőtt a fejünk lágya, annyira más irányba ment az életünk, hogy nem lett volna közös jövőnk és így azt gondolom, életünk legjobb döntése volt akkor szakítani és megadni egymásnak a lehetőséget a boldogulásra.

Ha ilyen fiatalon szeretnél házasodni, azt csakis alaposan megfontolva van értelme. Ha életetek már együtt, ha vita nélkül vettétek a dolgos szürke hétköznapok akadályait, illetve ha teljesen biztos vagy benne, hogy ezt akarod. Gyerekként, a szülői házból kirepülve, tele kételyekkel semmiképpen!

2020. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Pont abban a korban vagy, amikor a következő néhány évben nagyon sok minden meg fog változni az életedben. Lehetsz akármilyen érett gondolkodású, ezek a változások a személyiségedre is nagy hatással lesznek, és elképzelhető, hogy 2-3 év múlva emiatt már nem fog olyan jól működni a kapcsolat. Nem kizárt, hogy jól sül el, mert erre is van sok példa, de nem érdemes megkockáztatni, hogy 22 éves korodra elvált egyedülálló anyuka legyél.


Mielőtt döntést hozol, éljetek néhány évet együtt. Kezdjetek el mindketten dolgozni, továbbtanulni, mert lehet hogy ez változtat majd a terveiteken.


A házasság nem változtat a mindennapokon. Jó feleségnek lenni ugyanaz, mint jó élettársnak. Ha együtt éltek néhány évet, látni fogod, hogy erre vágysz-e hosszútávon. Amíg nem vagy benne biztos, ne köteleződj el. Rossz esetben a házasságot meg lehet szüntetni, a gyerekvállalás viszont végleges, így ezt egyáltalán nem javaslom, akármilyen stabil háttered is van 18 évesen.

2020. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem kéne. Az azért meggondolatlan, elhamarkodott, elkapkodott; gyerekes, éretlen, Hűbelebalázsos személyiségre utal.
2020. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!