Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Amelyik menyasszonynak nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amelyik menyasszonynak nincs apukája, azt ki kíséri az oltárhoz?

Figyelt kérdés
Sajnos apu elhunyt már, olyan férfirokonom pedig nincs, akit jó szívvel megkérnék erre. Pedig szuper lenne egy szeretett nagypapa vagy nagybácsi, de sajnos nincs. Mi a szokás ilyenkor? Nálatok hogy volt?

2021. febr. 16. 11:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus esetben, ha a hagyomány számít, akkor a legidősebb férfi rokon, nagyapa, nagybáty, keresztapa, esetleg a fiú testvére szokott szóba jönni (amikor kiakalult ez a hagyomány, akkor nőnek nem igazán volt saját vagyona, egzitsztenciája, így mindig volt egy férfi rokon, aki ellátta a "felügyeletét", és persze, aki ilyen helyzetben férjhez adta)



Manapság ennek sokkal kevesebb a jelentősége, kb akit a lány megér. Van olyan is, hogy senki nem kíséri

2021. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A vőlegénnyel együtt is mehettek az oltárhoz, én ezt a verziót láttam ilyen esetben.
2021. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%
A szüleim is pl. együtt vonultak be, nem kísérte őket egyenként szülő vagy más rokon. Így is csinálhatjátok a pároddal.
2021. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vonulni egyedül, vőlegénnyel, vagy bármilyen férfi ismerősöd megteszi, aki legalább valamennyire apa-szerepet tölt be az életedben. Barátnőm pl munkahelyi mentorával vonult.
2021. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
De miért kell, hogy pasi legyen, kolléga előrébb van, mint az édesanya? Ezerszer anyukámat kérném meg.
2021. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagy anyukáddal, én a helyedben biztos őt kérném meg. Ha nem és nincs senki, aki szóba jöhet, akkor meg nyugodtan mehetsz egyedül is, nem kötelező a kísérő.
2021. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Tök jókat írtok, köszönöm!
2021. febr. 16. 14:19
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy anyuka, vagy a párod, de akár egyedül is mehetsz. Én utóbbit választottam.
2021. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 11-es írta, meg volt ennek a hagyománynak az oka. Ma már ez nem igy van, ezért gyakran nem tartják, nincs erre semmilyen előírás. Vonulhatsz egyedül, a vőlegényeddel, bárki mással is. Ha mindenképpen szeretnéd, hogy valaki kísérjen és ragaszkodsz hozzá, hogy férfi legyen, nem muszáj rokont választani, lehet barát, kolléga, bárki. De ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy mindenképpen férfi legyen, szerintem édesanyád lenne a legjobb választás. Nekem él apukám és több "alkalmas" férfi rokonom is él, de valahogy nem merült fel bennem, hogy valaki kísérjen. Nem volt kifejezetten ellenemre, de valahogy nem merült fel. Nagyon korán elköltöztem a szüleimtől, mert egy távoli városban tanultam, 14 éves koromtól koleszban laktam, hetente-kéthetente jártam haza. Egyetem alatt még ritkábban, aztán még ritkábban, egyre messzebb kerültem a munka miatt. Jó a kapcsolatunk, de mégis mi ketten a férjemmel vonultunk be úgymond a polgárin. Illetve mögöttünk jöttek a tanúk. Az egyházi szertartáson pedig az a szokás, hogy a lelkész megy elöl, utána a pár és utánuk a tanúk.Református szertartás volt, ott nem szokás bekísérni a menyasszonyt, aki addigra már feleség, mert ott a polgári házasságkötés előfeltétel. Az én családom katolikus, nálunk szokás a menyasszonyt kísérni az oltárhoz. Apukám meg is jegyezte, a templomi után, hogy azt remélte, ő kísérhet az oltárhoz. Mondtam neki, hogy ott nincs oltár és nem szokás bekísérni. Ezzel rendben is volt.
2021. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád simán az oltárhoz kísérhet téged. Egyáltalán nem "ciki". Vagy ha férfi a tanú, akkor ő. Vagy egy barát. Vagy egyedül is bevonulhatsz. Valószínűleg olyanok vesznek részt az esküvődön, akik szeretnek téged, és teljesen mindegy nekik, hogy ki kísér oltárhoz.
2021. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!