Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nekünk csak polgári esküvőnk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mayumayu kérdése:

Nekünk csak polgári esküvőnk lesz. Nem tudom eldönteni, hogy maradjunk az anyakönyvvezető mellett vagy bevállaljuk a szertartásvezetőt? Mi szól mellette, mi ellene?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
A szertartásvezetőnek akkor van értelme, ha egy szép napos szerda délután beslattyogtok az anyakönyvvezetőhöz két tanúval, összeházasodtok, majd szombaton tartatok egy bulit, ahol "eljátszátok" az esküvőt. Hivatalosan összeadni ugyanis csak az anyakönyvvezető tud, ezt bármelyik szertartásvezető honlapján láthatjátok. Szóval nem az érvek kellenek mellette-ellene, hanem nektek kell eldönteni, hogyan akarjátok megszervezni az esküvőt.
2021. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 kingus9202 válasza:
18%
Nálunk szertartásvezető volt és nekünk sem volt egyházi esküvőnk. Mondjuk rengeteget kerestem, mire megtaláltam számunkra az igazit. Mert olyanok is voltak, hogy fogtam a fejem.... Nekem nagyon fontos volt, hogy ne egy 28. futószalagos páros legyünk, hanem egy olyan ember álljon ott előttünk, akivel megvan a szimpátia. Akinek nem a kötelező kategória vagyunk. Aki segíti megtervezni az egészet, különlegessé tenni és nem utolsó sorban olyanná, amilyenek mi vagyunk. Nekünk szerencsénk volt, mert minden tökéletesre sikerült és így sokkal több volt, mint egy unott, fél órás hivatali, szocreál tömegesküvő. Nem beszélve arról, hogy én szerettem volna templomit, de a párom nem. Így szertartásvezetővel lett meg az arany középút... Csak ajánlani tudom.
2021. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2/2 kingus9202 Köszi a jótanácsokat! Abban tudsz segíteni, hogy ki volt a szertartásvezetőtök? Olyan nagy szeretettel beszélsz róla. Kíváncsivá tettél...
2021. ápr. 21. 13:46
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk a polgári 2 tanús esküvőnél fel sem merült a szertartás vezető (azt sem tudtam van ilyen).
2021. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 kingus9202 válasza:
6%

Igen, szívesen Mayumayu <3

Nekünk Wéber Vera volt a szertartásvezetőnk, Ő a Wéber Veronika Menyegző néven ténykedik és csak ajánlani tudom. Csodálatos volt Verával együtt dolgozni a szertartásunkon, és a sok változtatás és variálás ellenére a vírushelyzet miatt is maximálisan támogatott minket lelkiekben, a részleteket pedig nagyon rugalmasan kezelte. A násznépünk azóta is emlegeti a szertartásunkat, ami hol hangos nevetésektől, hol örömkönnyektől, hol pedig a meghatottságtól párás szemektől volt teli 🙂Első körben balatoni esküvőt terveztünk, aztán a covid átírta az egészet és csúsztatnunk kellett egy évet az esküvőn. Közben helyszínt is váltottunk, és végül Pesten szerveztük meg. De Vera végig velünk volt és az ötleteivel, jó tanácsaival támogatott bennünket. A szertartást pedig teljesen ránk szabta, minden könnyebb és egyszerűbb lett általa.

2021. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Hú, mi azért választottunk szertartásvezetőt, mert a helyi anyakönyvvezető nagyon unszimpatikus volt. Tudod ez a tipikus kosztümös, idős, unottan beszélő néni, akinek egy mosoly sincs az arcán... Mi rengeteg szertartásvezetőt megnéztünk és kértünk ajánlatot. Fontos volt, hogy érzelmes és rólunk szóló legyen, de elvártuk azt is, hogy ne ez a tipikus csöpögős, habosbabos, túlzottan nyálas legyen. Mikor kerestük a megfelelő szolgáltatót, megnéztük a róla készült videókat, képeket és a közösségi oldalakat. De a döntést amellett raktuk le, aki szakmailag kitűnt a többiek közül. Nem volt a legolcsóbb, de azt gondolom a legszebb pillanataink tőle függtek, és az a pár ezer forintos különbség bőven megérte az árát. Ha újra kezdhetném én ma is szertartásvezetőt választanék.
2021. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a harmadik kerületben óbudán a főtéren egy tündéri anyakönyvvezetőt kaptunk, megkérdezte, hogy mit mondjon el rólunk, kellett valami fogalmazást írnunk és egyáltalán nem volt sablonos, nagyon élveztük.
2021. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 750319szili válasza:

kingus9202


Nekünk is Vera volt a szertartásvezetőnk. Annyira jó olvasni másnál is, mert mi is így láttuk, hogy tiszta szívvel végzi a munkáját. A Mi napunkat meghitté (de volt benne egy kis vicc is ) varázsolta. Imádtuk, mert úgy éreztük, hogy rajtunk kívül nincs ott más csak Én és a Férjem! És a szertartás előtti pár perces beszélgetés pedig teljesen lenyugtatott és lelazított. Pedig emlékszem, nagyon sírtam, a ruhámon a cipzár szétjött, az utolsó pillanatban teljesen bepánikoltam. De nagyon megnyugtatott. És ez kellett ahhoz, hogy valóban élvezni tudjam a saját esküvőm. Aki szertartás vezetőt keres, az ne is menjen tovább mert megtalálta Wéber Verában a legcsodálatosabbat!

2021. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bár gondolom, hogy ember és ember között óriási a különbség, és nyilván anyakönyvvezetők között is vannak rendkívül lelkiismeretesek, kedvesek. Meg szertartásvezetők között is vannak olyanok, akikkel nem szívesen csinálnám ezt végig. Ami kétség még bennem az, hogy itt a covid időkben egy szolgáltató könnyebben tud alkalmazkodni az adott helyzethez. A barátnőméknél tavaly például egy nagyon aranyos szertartásvezető volt. És hiába szervezték át kb. 5x az esküvőt a korlátozások miatt, a szertartásvezető minden módosításukra rábólintott. És ez nekem most fontosabb, mint a tény, hogy melyik nap megyünk be a hivatalba aláírni a papírokat...
2021. ápr. 21. 14:47
 10/17 750319szili válasza:

Mayumayu


Azt még elfelejtettem mondani, hogy különösen szép volt, ahogy megemlékezett a férjem édesanyjáról, aki sajnos nem lehetett velünk. Illetve, hogy mindkettőnknek 2 tanúja lehetett, így nem kellett a tesók közül választani 🙂

2021. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!