Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő esetén, mik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő esetén, mik a tennivalói / feladatai a vőlegény tanújának?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Görögkatolikus esküvőnél a tanúknak nem volt feladatuk. Az én tanúm megfogta a csokromat az elején befelé menet, kifelé meg visszakaptam tőle.
2021. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Református esküvőn voltam tanú, semmi dolgom nem volt.
2021. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus esküvőnk volt, a tanúknak annyi feladatuk volt, hogy a szertartás egy bizonyos részénél mellénk kellett állniuk és a vállukra tenni a kezüket. Ezt a pap mondta is, mikor ott tartott a dolog.
2021. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

(Római) Katolikus esküvőn fogja a feszületet, amire a vőlegény ráteszi a kezét, mikor az esküt mondja. Már ha szeretnének ilyen részt, mert amúgy kihagyható, de az esetek nagy többségében szokott lenni.

Ezen kívül semmi. A pár mögött szoktak ülni és figyelik, hogy mi történik. Egyházi esküvőn nincs aláírás.


"Katolikus esküvőnk volt, a tanúknak annyi feladatuk volt, hogy a szertartás egy bizonyos részénél mellénk kellett állniuk és a vállukra tenni a kezüket."

Ez a bérmálkozásnál van... Hacsak nem valami olyan speciális helyi szokás, amiről nem tudok.

2021. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, Budapesten házasodtunk 2 éve, biztosan volt ilyen, mert az én tanúm baromira parázott, hogy nehogy elrontson valamit. Még kép is készült róla. És tutira esküvő volt, nem bérmálás :)
2021. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Református esküvőn semmi.. A lelkész a jegyes oktatáson elkerte előre a tanúk nevét de ennyi. A szertartáson még csak mögöttünk se ültek /álltak.. Vagy alapból tényleg ennyire nincs itt jelentősége, vagy csak a lelkész volt fura..
2021. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szertartás előtt, után?

Gondolok itt, hogy sofőrködni, beszédet mondani...

2021. aug. 31. 07:50
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Csak az amerikai romantikus filmekben van a tanúknak mindenféle dolguk. Lehet, hogy ott tényleg, azt nem tudom, itt nem.
2021. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Szertartás előtt, után?

Gondolok itt, hogy sofőrködni, beszédet mondani..."


Ez abszolút megbeszélés kérdése. Én egyszer voltam tanú, akkor én vezettem a menyasszonyi kocsit is, de nem azért mert tanú voltam, hanem mert a mi kocsinkat választotta a pár esküvőinek.

2021. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös, köszi a választ.

Sok katolikus esküvőn voltam, Budapest mellett lakom. Soha nem láttam még ilyet, azért kérdeztem, nem megkérdőjelezni akartam. :))

2021. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!