Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvő előtt mennyi idővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvő előtt mennyi idővel célszerű a hivatalba időpontot foglalni, éttermet foglalni, fotós stb?

Figyelt kérdés
Jövő augusztus utolsó szombatja vagy szeptember első szombatja a cél, de vannak ismerősök akiknek későbbi dátumra is már le van foglalva. Ennyivel előre le kell?
2021. szept. 15. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még időben vagytok, de majd az anyakönyvi hivatalban kiderül, mennyire van már teltház. Lehet egy falusi önkormányzatnál nincsenek sokan, de egy budai kerületben már lehet sok foglalt időpont.
2021. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusi dátumra február-márciusban kezdtünk intézkedni. Mindent sikeresen elrendeztünk/lefoglaltunk.
2021. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan anyakönyvvezetőhöz időpontot maximum egy évvel a dátum előtt lehet foglalni - nem tudom, mennyire rugalmasak ilyen téren amúgy, de a mi városunkról tudom, hogy ebben atomszigorúak.

Amúgy attól függ, mit akartok. Ha nagy lagzit igazán jó szolgáltatókkal, akkor most el kéne kezdeni. Amúgy is, ha nem akartok rohanni, érdemes minél hamarabb, aztán hátradőlni, és élvezni a munka gyümölcsét.

2021. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ... Nagyon előre kell gondolkodni pl nagyvárosokban. A polgárit leghamarabb egy évvel előre lehet lefoglalni, viszont a helyszínek és szolgáltatók gyakran jóval előbbre le vannak már foglalva. Tapasztalatból írom. Szóval mindenképp érdemes elkezdeni.
2021. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy évre előre jó leszervezni
2021. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk június 25-én lesz az esküvőnk és augusztus végén lefoglaltuk az éttermet, nekünk 50.000 Ft előleget kellett fizetni. Az anyakönyvvezetőnek kb 2 hete szóltunk, felírt minket június 25-16:00-ra és körülbelül február-màrciusban kell majd menni személyesen, hogy minden dokumentum stb el legyen intézve. A ruhàmat tegnap beszéltem le, nekem varratva lesz. :)
2021. szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Nyolcezer ilyen kérdés volt már.
2021. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi augusztusban házasodtunk. Az éttermet majdnem egy évvel előtte, szeptemberben foglaltuk le.

Anyakönyvvezetővel beszéltünk (szintén szeptemberben), ő azt mondta, ha az étterem megvan, és már tudjuk az időpontot, akkor beír, de még csak ceruzásan, és majd fél évvel a tervezett esküvő előtt menjünk be, akkor hivatalosan is beír, (aztán még egy megbeszélés volt egy hónappal előtte).

A fotóst is lefoglaltuk már szeptemberben. Ruhát márciusban kezdtem próbálni, de végül varrattam, júniusban voltam először a varrónőnél. Fodrászom nem volt, hosszú göndör hajam van (de állítólag a fodrászt is fontos időben lefoglalni). Sminkest két hónappal előtte kerestem. Torta és süti ügyben két hónappal előtte beszéltünk a cukrásszal, csokor és autódísz és autó bérlés egy hónappal esküvő előtt.

2021. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!