Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Azok a párok, akik már hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a párok, akik már hosszú évek óta járnak, hogy ilyen boldogok az esküvőjükön?

Figyelt kérdés
A szerelem állítólag tudományosan 2 év alatt elmúlik. Nagyon ritkán 4. Hogy lehet, hogy akik 5 vagy több éve járnak és már együtt is laknak, mégis olyan ragyogó, megjátszhatatlanul szerelmes szemmel néznek egymásra, mintha csak 1 hónapja ismernék egymást?

2021. nov. 22. 10:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
30%

Az a helyzet, hogy nagyon sok pár van együtt megszokásból, társadalmi kényszerből vagy csak mert kapcsolat függő.


Ha a te kapcsolataid két év után stagnálnak, az nem, nem jó jel.

Biztos olyannal vagy, akihez testileg vonzódsz, van nem szexuális fizikai intimitás is a kapcsolatban? Szereted a bőre illatát, pl a párnádon?

Van köztetetek közös szál, hobbi, amit együtt végeztek?

Beezélgettek sokat?



Nem kell megalkudnod egy olyan kapcsolatban amiben nem vagy boldog.

2021. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
5-ös a saját kapcsolatomra nézve érdekel.
2021. nov. 22. 11:32
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez a saját kapcsolatodban felmerül ebben a formában, akkor nem biztos, hogy házasodnod kéne.
2021. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mi 3 év után házasodtunk össze, szóval ilyen szempontból nem vonatkozik ránk a kérdés, ugyanakkor a házasság után is van élet, és nálunk ez az élet pontosan ugyanolyan boldog és szerelmes, mint a házasság előtti. Oké, még csak 8 éve vagyunk együtt, de már így is többszörösen túlléptük a "tudományos" 2 éves határt, meg a "nemtudományos" 3-5-7 éves ún. krízisidőszakot is túléltük minden különösebb gond nélkül, és ha ránk néznél egy váratlan pillanatban, akkor is az lenne az érzésed, hogy most jöttünk össze nemrég és még tart a rózsaszín köd.

És én szerelmes vagyok a férjembe, pont úgy, mint az első fél, egy, három évben. Nem szelídült a sokat emlegetett szeretetté. Nyilván kiegészült egy mély ragaszkodással, megértéssel, tisztelettel, stbstbstb, de attól még ugyanúgy ott van, mint az első hónapokban. Nem olvastam azt a konkrét tudományos kutatást, amiben leírják, hogy miért csak 2 évben határozzák meg a szerelem maximális időtartamát, de én ezt laikusként úgy értelmezem, hogy az a fajta folyamatos, intenzívebb neurotranszmitter-dobálgatós szerelem, ami amúgy egyfajta stresszt okoz a szervezetnek, megszakítás és pihenő nélkül tarthat max 2 évig. De az nem jelenti azt, hogy ha mondjuk van egy pár nap/hét nyugisabb időszak, amikor élitek a szürke hétköznapokat, akkor ne jöhetne megint elő egy ugyanilyen szerelmes, rajongós, kicsit izgatottabb, gyomorban pillangórepkedős szakasz, amikor a másik mond vagy tesz valamit, amivel ezt ismét felébreszti benned. Vagy például amikor esküvő van, és minden arra emlékeztet, hogy mennyire jó együtt és mennyire szeretitek egymást. Aztán megint lecsitul egy rövid időre, majd megint előjöhet. Én nem gondolom, hogy egy ember iránt max 2 évig érezhetnéd ezt a fajta lángolást (már csak azért sem, mert tapasztalom, hogy 8 év után is tűzben égek a férjem iránt, és merem állítani, hogy ez kölcsönös), szerintem ez egy erős félreértelmezése annak a tudományos cikknek. Vagy hát nem tudom, nem értek hozzá, de nekem ez gyanús, hogy nem ilyen egyszerűen fekete-fehér.

2021. nov. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A 14-es nagyon jól megfogalmazta.
2021. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
22 éve olyan csillogó szemekkel nézek a férjemre, mint az első évben, rajongásig szeretem őt. Éppen ezért ő a férjem. 😊
2021. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass a párkapcsolatok fázisairól (több is van belőle, több szakasz). Az első a szimbiózis, amikor minden másodpercben mindent együtt stb... Na ez az, ami idővel kicsit halványul, nem a szerelem. Ilyenkor szoktak sokan megrémülni, hogy elmúlt a szerelem (pláne ha nem egyszerre érik el az adott szakaszt a partnerek, az egyik hamarabb a másik elkezd pánikolni, hogy már nem szereti stb stb), van egy fajta levállás, amikor átrendeződnek újra kicsit a határok, kinek mi és meddig. De rendeződnek, már nem elsősorban mindent együtt akar a pár csinálni. De attól még szerelmesek, ugyan úgy! Ilyenkor lesznek egy pár, de nem egy "összefolyt massza". A "MI"-n belül visszatér az "ÉN" is. Vannak szürke hétköznapok, meg csillogó szemmel egymást néző napok. Mélyebb kapcsolat, közös tervek, célok, egymás mellett, együtt megoldva. Ugyan úgy szerelem, de nem az a fajta ami az első szakaszban, amikor felfokozott érzelmekkel, ahogy a 14-es írta, kicsit csitul ez a "rajongás", de nem elmúlik a szerelem, átalakul kicsit.
2021. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
17-es mondanál konkrét címeket, hogy mit olvassak el?
2021. nov. 22. 12:37
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 év után is "úgy" nézek a férjemre. Attól hogy nem lángol a szerelem bennem, igenis szeretem őt nagyon.
2021. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még 6 év után is megdobban a szívem, szerelmes görcsbe ugrik a gyomrom ha a férjem egy egy mozzanatára, mondatára gondolok, ha átölel, ha ránézek tv bambulás közben, ha kirándulunk.
2021. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!