Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nők miért szeretnének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért szeretnének házasságot? - Az esküvő miatt (ruha, buli, képek, stb.), vagy a "szerződés" miatt (papíron összetartozás, férjezett név, stb.)?

Figyelt kérdés

Én mindig is óckodtam a házasságtól, ez a "szerződéssel birtokolni egy embert" ez valahogy nekem magas, arra ott a kutya, vagy az ingatlan.

Aztán a környezetemben a lányok ilyeneket beszélnek: "Most volt a Viki esküvője. Milyen jó buli volt. Jó képek lettek. Én is ilyen menyasszonyi ruhát szeretnék. stb" Kissé feltűnt, hogy csak az esküvőnél vannak leragadva... ez tényleg így van, az a fontos? :)


Ennyi erővel kibérelem a ruhát, a zenekart, a termet, a fotóst, a papot, a templomot, meghívjuk a vendégeket a bulira, aztán tartunk egy esküvőt, mindenféle jogi hercehurca nélkül... vagy ez nagyon pasis felfogás, és egy nő kiakadna ezen? :)

31/F


2021. nov. 23. 17:36
1 2 3
 21/27 Kései Sirató ***** válasza:
89%

Az esküvő nem más, mint vállalni a másikat. Vállalod a párod , vagy nem?

Vállalod és felvállalod a nyilvánosság előtt?

Én nem szültem volna gyereket olyannak, aki nem vett el.

A nők terhesen és kisbabával anyagilag is, érzelmileg is kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek, ez egy nehezebb időszak. Ha ott van a társ, aki felvállalt engem, akkor számíthatok rá, számíthatunk rá , mert ő nem csak a gyerekem apja, hanem a férjem is.

Ha van lehetőség a házasságkötésre miért ne tegyük? Én innen közelítettem meg és szerencsére a férjem is.

2021. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek a 13-as hozzászólóval. Sokkal egyszerűbb jogilag hosszútávon, illetve sok kedvezmény is jár, amit miért ne igényelne az ember, ha már megteheti, és megtalálta azt, akivel ezt szeretné. Emiatt "kell" a papír.

Maga a buli őszinte leszek, részemről a ruháról szól nagyrészt, mert soha, még a saját szalagavatómon se volt rajtam ilyen szép ruha, pedig bámulatosan szépek tudnak lenni. Hétköznap elvagyok egy egyszerű farmer-póló kombóban, nem az én világom a márkás cuccok, és társaik. De miért ne legyen rajtam egy minőségi, szép ruha, amikor örök hűséget ígérek annak, akit szeretek, és ő nekem. Maga a buli rész is tuti szórakoztató, de én spec egy kerti bulit akarok majd, grillel, svédasztallal, és a legközelebbi barátainkkal, családunkkal. Felőlem talpig feketében, vagy erdei nimfának öltözve is jöhetnek a vendégek, apám felveheti az elnyűtt, kedvenc pólóját, nem izgat. Csak legyenek velem a szeretteim, örüljenek nekem, nekünk, együtt. Ez inkább csak jelképes dolog, hogy támogatnak a döntésünkben, örülnek nekünk. A fényképeket szerintem bazi kevesen nézik vissza, legalábbis én vendégként soha se tettem, pedig elég sokon voltam. Ellenben a párnak emlék, amit 20-30 év után tök jó lesz felidézni.

Persze, semmi nem kötelező. Annyi vélemény, és hozzáállás van, hogy szerintem mindenki talál magának megfelelő párt ahhoz, amit szeretne.

Azt az egyet én sem értem, amikor a pár kölcsönt vesz fel, vagy kb kiköveteli, hogy a násznép fizesse ki a bulijukat. Szerintem az ember olyan ünneplést tartson ennek, meg úgy mindennek, aminek a költsége nem hiányzik majd a kasszából. Ha kap valamit vissza bármilyen formában, az tök jó, de ha nem, akkor se legyen sértődés. Nekem a hideg futkos a hátamon, hogy kellemetlen helyzetbe hozzak olyan barátokat, akik esetleg nem állnak jól anyagilag, vagy a saját, közös életükre spórolnak.

2021. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Kései Sirató ***** válasza:
80%
Nincs olyan , hogy birtokolni egy embert, kérdező. Nincs már rabszolgatartó társadalom elég régóta. Fura, hogy így gondolkodsz. Édesapád birtokolja édesanyádat? Netán bántalmazni szokta? Ha így van, az nagy baj, de ne hidd, hogy ez általános és elfogadható viselkedés. Ha nincs így, akkor meg honnan ez a birtoklási gondolatod?
2021. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a spiritualitása fontos a dolognak, az, hogy egy szép ceremónia keretében nyíltan kimondom, hogy én ezzel az emberrel tervezem eltölteni az életem további részét, nem pedig "jó'van', anyjuk, együtt vagyunk, elvagyunk egymás mellett, mint a befőtt, oszt' kész". Meg azért jogilag mégiscsak be van biztosítva az ember, mert ki tudja, milyen törvényeket hoznak (egy időben az élettárs nem számított családtagnak és nem mehetett be pl. a súlyos balesetet szenvedett párját meglátogatni a kórházba, vagy nem hozhatott meg ilyen helyzetben a kezeléséről döntést, ha az élettárs nem volt eszméleténél...). Pont ezért amúgy nekem a lagzi része nem is kell, egy kéttanús sima polgári is OK... ruhából azért szeretném, ha elegáns lenne, nem olyan, mint amiben a Tescóba megyek le csirkéért (de én amúgy is szeretek bármilyen alkalomra kiöltözni), de abból sem akarok kifejezetten menyasszonyit meg drágát.
2021. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
18%
A nők azt szeretik, ha vannak annyira fontosak annak, akibe szerelmesek, hogy az büszkén és felvállaltan birtokolni akarja őket. Akárhogy ki lehet magyarázni, de a legtöbb nő még mindig ovis korától királylány és arra vágyik, hogy egy királyfi értékelje annyira, hogy meg akarja szerezni. Na most ha a királyfi csak körülnéz, aztán marad, mert egész kényelmes, de közben azt mondja, minek... azt sok szerelmes és önbizalomhiányos nő tudja tűrni akár hosszú évekig, de benne lesz a tüske.
2022. febr. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
57%
Birtokolni... Hát persze... 😆🙄
2022. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
21%
Nem úgy birtokolni, hogy tulajdonnak, tárgynak tekinteni, vagy nem tekinteni egyenrangú, szabadakaratú embernek. Hanem hogy érdemes küzdeni érte, meghódítani, aztán meg büszkének lenni rá, tehát elég értékesnek, fontosnak tartani erre. Mint az összes romantikus vagy akciófilmben, amikor a főhős fél lábon is visszamegy a lányért, mert csak őt akarja. És mint népmesékben: "Én a tiéd, te az enyém, ásó, kapa, nagyharang válasszon el". És az is más, ha úgy beszél róla társaságban, hogy ő az én feleségem/férjem. Ez is ezt fejezi ki. Ha a férfi mindent megkapott, aztán tipikusan hátradől, mert van szex, együtt laknak és a többi már macerás, hát az szerintem a nők többségének elég lelombozó és marad jobb híjján a mismásoló páromozás.
2022. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!