Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nők miért szeretnének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért szeretnének házasságot? - Az esküvő miatt (ruha, buli, képek, stb.), vagy a "szerződés" miatt (papíron összetartozás, férjezett név, stb.)?

Figyelt kérdés

Én mindig is óckodtam a házasságtól, ez a "szerződéssel birtokolni egy embert" ez valahogy nekem magas, arra ott a kutya, vagy az ingatlan.

Aztán a környezetemben a lányok ilyeneket beszélnek: "Most volt a Viki esküvője. Milyen jó buli volt. Jó képek lettek. Én is ilyen menyasszonyi ruhát szeretnék. stb" Kissé feltűnt, hogy csak az esküvőnél vannak leragadva... ez tényleg így van, az a fontos? :)


Ennyi erővel kibérelem a ruhát, a zenekart, a termet, a fotóst, a papot, a templomot, meghívjuk a vendégeket a bulira, aztán tartunk egy esküvőt, mindenféle jogi hercehurca nélkül... vagy ez nagyon pasis felfogás, és egy nő kiakadna ezen? :)

31/F


2021. nov. 23. 17:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
nem hiszem, hogy pasis felfogás, inkább egyénfüggő. én nő vagyok, és 24 éves koromig hallani se akartam esküvőről, a mostani párom mellett el tudnám képzelni, de nem most. viszont maga az egész ceremónia elképesztően taszít, sőt, az egész dologból ez taszít a legjobban
2021. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem akartam esküvőt és ez nem hinném hogy változna. Ha lesz, azért lesz, hogy a párom megnyugodjon és hogy teljesüljön az álma, hogy ne azt mondja mindenkinek hogy a barátnője vagyok, hanem hogy a feleségem.
2021. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez is-is. Nekem legalábbis kellett a buli is meg a ruha meg ezek is, de nyilván a papír alapú szerződésre is igényt tartottam.

Mindenki másért szeretne házasságot, valakinek ezért fontos, másnak azért. Vannak nők, akik szintén nem szeretnének. Ha neked nem szimpi a dolog, akkor nem kötelező egyáltalán, keress olyan nőt, akinek szintén nem az, és akkor ő nem valószínű, hogy kiakadna az ötleteden. De aki szeretne házasodni, annak valószínűleg bántó lesz, ha ezt felveted neki.

2021. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

Hagyományosan azért volt nekünk fontos, mert míg nem dolgozhattunk, tanulhattunk, nem lehetett saját tulajdonunk, ingatlanunk, kb. az egyetlen túlélési esélyünk az volt, hogy férjhez megyünk. Ez azért viszonylag nehezen kopik ki a társadalomból, a mai napig nevelnek meglepően sok lányt nevelnek úgy, hogy "ezt vagy azt nem ildomos csinálni, mert a férfiak ezt nem szeretik, így nem lesz férjed sose, nem kellesz majd senkinek, majd ha férjhez mész stb". Szerintem ez nagyon sok nő fejében megragad felnőtt korára is és kb. mindent erre épít az életében.

Nyilván vannak olyanok is, akik szeretnének valakihez kötődni, valaki szeretne szép ruhát, vagy a figyelem középpontjában lenni az esküvő napján, de emögött szerintem nagyrészt a nevelés van.

2021. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

a hazassag egy gesztus, annak a megnyilvanulasa, hogy a masik tenyleg komolyan gondolja velunk es hivatalossa tesszuk, hogy egyutt vagyunk. nem a hazassagtol lesz komoly egy kapcsolat es nyilvan elvalni is el lehet, semmire sem garancia. de megis valahogy nehezebb elvalni a hazastarsadtol, mint szakitani a pasiddal/csajoddal, valahogy azt veglegesebbnek erzi az ember. szoval a legtobb nonek ez egy jel arra, hogy a ferfi tenyleg komolyan gondolja vele.


aztan valakinek szamit a nagy buli, a rongyrazas stb, masoknak nem. ha ugy alakul, en szivesen hozzamennek a pasimhoz, de csak egy minimal eskuvo kereteben, semmi giccsparade meg rongyrazas.

en azt nem ertem, hogy ha a ferfi tudja, hogy a nonek ez fontos, es o is komolyan gondolja vele, akkor miert kell kotni az embet a karohoz, hogy ‘csakazertse hazasodok, mert nem!’. miben fajna?

2021. nov. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

1. nem akarok nagy felhajtást, elég egy szép, könnyű világoskék ruha, két tanú meg a barátom

2. a nevemet biztosan nem változtatom meg, mert nincs kedvem 2 ország összes hivatalát végigjárni miatta


:D De ha nem esküszünk, akkor sincsen semmi probléma.

2021. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Miért van amúgy az esküvő, mint valaminek a megünneplése, lenézve? Ballagási buli, bankett, születésnap, semmit nem nézünk le annyira, mint ezt.
2021. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%
én nem nézem le, de feleseleg pézkidobásnak tartom meghívni még a szomszéd marikanénifiánakalányát is, csak mert úgy illik. elképesztően drága mennyaszonyi ruha, amit soha a büdös életben nem veszel fel stb. egy jó kocsi árát el lehet cseszni EGYETLEN NAPPAL. meg aztán csomó mindenkinek csak az számít, hogy instára mehessen, meg elmondhassam, hogy én is kellettem már valakinek. olyan könnyen mennek bele emberek, hogy súlyát vesztette
2021. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%
ja és én szülinapot, bankettet, egyéb kutyaf*szát se giccsparádéval ünneplek
2021. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
Hát mikor én megálmodtam az esküvőmet, nem létezett az insta.
2021. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!