Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vendégként mennyit költesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vendégként mennyit költesz átlagosan egy esküvőre, az ajándékon kívül?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanokra, hogy veszel-e új ruhát minden esküvőre, fodrász stb.-hez elmész-e előtte, odautazás költsége (városban taxi?), ottalvás költsége téged szokott terhelni?
2022. febr. 13. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmit.

Ruha ami otthon van. Smink, frizura a szokásos. Esetleg a benzin, amíg oda utazok.


Szállásért soha nem kellett fizetni, mindig a pár fizette.

2022. febr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fodrászhoz szoktam elmenni. A sminkemet, körmömet magamnak csinálom, ehhez megvannak otthon az alapanyagok. Ruhát általában akkor vettem, amikor súlynövekedés vagy fogyás után voltam (1-1 ilyen alkalom volt), vagy ha nem volt az évszakhoz illő ruhám. Nem maradtam még esküvőn ottalvósan, illetve nekem nincs kocsim, ezért általában családtagokhoz/barátokhoz szoktam betársulni, akik nem szoktak benzinpénzt kérni. Max. annyi útiköltségem van, hogy ha a szülővárosom környékén házasodik valaki, előző nap lemegyek vonattal, majd vissza. :)
2022. febr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Semennyit, mert nem megyek. Csak a sajátjaimra mentem el (2x).

N

2022. febr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ruhára, sminkre, fodrászra nem költök, de az odautazás költségeit szívesen vállalom, sosem volt ezzel gond. Ottalvós esküvőm még nem voltam.
2022. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit. Illetve a benzin az oda-visszautazáshoz.

Nem szoktam új ruhát venni, bőven van ruhám, ami esküvőre való. Hajamat magamnak csinálom. Egyszer volt, hogy fodrászhoz mentem vele, de akkor tanú voltam.

Ottalvós esküvőn még sosem voltam.

2022. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sminkre, fodrászra igen, körmöt meg amúgy is csináltatok magamnak.

Ruhára csak akkor, ha a szekrényben lévőkhöz már nincs kedvem.


Ottalvós esküvőn még nem voltam.

2022. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Esküvőtől függ, helyzettől függ, így nehezen tudom számosítani.


Amire szoktam költeni:

- utazás: nincs autóm; ha vidéken van az esküvő és nincs ismerős / családtag, aki ugyanarra az esküvőre megy, akkor vonatjegy; ha szüleimmel megyek autóval, akkor ők nem kérnek benzinpénzt, bármilyen más esetben a benzin rám eső része;

ha Bp-n van az esküvő, akkor BKV-zom, és van bérletem

- ruha: ált. turkálok egy újat, max. 4000 Ft (hacsak nincs olyan a szekrényemben, amit korábban túrtam "eseményre jó lesz majd" jeligével)

- cipő: akkor veszek cipőt, ha nincs cipőm, ami illene a ruhához (igyekszem olyan ruhát választani, amit lehet a meglevő cipőkkel kombinálni, de nem mindig sikerül... elég spéci alkatom van, kevés ruha áll jól)

- fodrász: nagyon spéci hajakat nem szoktam esküvőre csináltatni vendégként, csak vágatok a hajamból, azt meg BioHairben szoktam; ha nyaralással / utazással összekötöm az esküvőt, akkor ott helyben keresek fodrászt - az meg nyilván a helyi áraktól függ, meg attól, hova van még hely és a választékból melyik fodrászat szimpatikus;

egyéb szépségápolási dolgaimat magamnak intézem (magamnak szőrtelenítek, magamnak csinálom a körmöm, ápolom az arcom; nem szolizom vagy bőrbarnítózom; magamnak sminkelek)

- ottalvás: eddig 2 vidéki esküvőn voltam, az egyik helyen állták a szállást, a másik helyen nem; nyilván ha nem állják, akkor megszántom-vetem a társaságommal, hogy akarunk-e ottaludni vagy korábban lelépünk; ha maradunk, akkor fizetjük a szállást; annak az ára meg nyilván függ a településtől meg a társaságom kívánalmaitól is (pl. exem és a szüleim is olyanok voltak, ill. szüleim még mindig, akik nem hajlandóak panzióba vagy hostelbe menni, így azzal számolnom kellett)

2022. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ruhát nem veszek újat minden esküvőre, csak ha családon belül már volt rajtam mind.

Körmös, fodrász, kozmetikus sosem volt.

Benzint mindig én fizetem.

Nálunk vidéken alap, hogy a szállást a távolabbról érkezőknek a pár fizeti. De pl Pesten ezt is nekünk kell, ott nem érdekli az embereket :D Ilyenkor őszintén én "levonom" a borítékos pénzből a szállás árát.


Idén viszont sajnos több új ruhát is kell vennem (legalább kettőt), mert kismama vagyok és a méretem a 2 esküvő között jelentősen változik majd. Aztán persze ezeket a ruhákat többször fel sem tudom venni, mert utána már nagyon lesznek... :/

2022. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ruhám van már több tucat, így nem veszek újat. Sok szakmai eseményre járok, amikre vettem őket, esküvőre is simán elmegy a legtöbb. Az esküvő szezon pedig lecsengni látszik lassan (most hirtelen házasodott pár év alatt egyszerre mindenki a társaságban), úgyhogy nem kell új ruha. Sminket, hajat megoldom magamnak és mivel a férjemmel mindketten céges autóval járunk, a benzin sem kerül semmibe. A szállás változó. Általában magunknak álljuk és nincs is ezzel gondunk. Attól azért dobtam egyszer egy s*ggest, amikor a páros megküldte, hogy a hotelben, ahol az esküvőjük lesz 40 ezer forint egy éjszaka kettőnknek. Mindez úgy, hogy 2-3 óránál többet ugye nem tölt ott ilyenkor az ember. Akkor a skót vérem megszólalt és inkább megkértünk egy barátot, hogy jöjjön értünk hajnalban.

Szerencsére általában olyan ottalvós esküvőkön voltunk, ahol 15-20 ezerből kijött ez maximum. Az még belefér a lélektani határba. Párként az ilyenekre szerintem érdemea odafigyelni, ha esküvőt szervez valaki. Vagy olyan helyen legyen, ahonnan a legtöbben hazatudnak menni, vagy állják ők a szállást, vagy legyen megfizethető ár-érték arányban a szállás.

2022. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En eleg sokat koltok,kezdve hogy kb mindig kell uj ruha,mert kb 2-3 evente hivnak meg egy eskuvore es addigra kb tonkremegy az adott kedvenc alkalmi ruham. Egy uj alkalmi ruha kb 25-35e,akkro mar uj cipo is kell mert magassarkuba nem megyek,lapos elhasznalodott az is kb 15-25e. Akkor hozza lehet kell taska is vagy blezer stb.. fodraszhoz is elmegyek az is kb 25e. Utazas 10-15e. Ajandekba szánt penz kb 30-40e. Szoval kb 100e egy eskuvo nalam.
2022. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!