Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most hogy van? Okmányokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most hogy van? Okmányokkal kapcsolatos.

Figyelt kérdés
augusztusban házasodtam, de mivel 9 hónapos terhes voltam, nem tudtam megcsináltatni az új okmányokat. Akkor most még a lánynevemet kell használnom? Mert a kórházban azt mondták, hogy ami a személyimben van. Viszont a múltkor az Apehtöl kaptam egy levelet, és az meg már a férjezett nevemre jön. Most akkor mivan? Hivatalosan melyiket használom addig?
2010. szept. 14. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az országos adatbázisban már az asszonyneved szerepel. Az APEH ezt használja. A kórház viszont csak okmányokat,vagyis a személyidet "látja",és azt fogadja el.

Hivatalos természetesen a férjezett neved, de megkell csináltatnod az okmányaidat,ha használni is akarod.

2010. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy én is kérdezek, de akkor az APEH-nek nem is kell bejelenteni a névváltozást? Mert én nem tudtam elintézni, csak a személyit.

Hivatalosan azt kell egyébként beírni, ami a személyidben van.

2010. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem. Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2010. szept. 14. 10:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenhova be kell jelenteni.Az APEH-nál rám szóltak, hogy az adókártyán se lehet a régi nevem.
2010. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!