Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Gyerekmentes esküvő, vendégek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekmentes esküvő, vendégek meghívása?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, nem vitatkozni szeretnék, tudom mindkét oldal véleményét a dolgokról.

Jövőre tervezünk házasodni és felmerült a gyerekmentesség. Inkább a páromban, mint bennem.

Mindkettőnk családjában és baráti körében is van gyerek. A barátaink nem hozták az eddigi esküvőkre a gyereküket, mondván bulizni akarnak. A család igen.

Nekem semleges a helyzet, igazából nem akarok megbántani senkit, a konfliktust is a végletekig kerülöm.

Szerintem ez az egész nevelés kérdése és míg a párom családjában nem tartok a gyerekektől, az enyémben igen.

Szóval aki gyerekmentesen tervezte a lagzit, vagy csak elmondaná ő hogyan tenné, annak hogy nem volt kellemetlen felhozni ezt a meghívó átadásakor?

Igazából pont egy olyan rokonomnál aggaszt a dolog, akit szívem szerint el sem hívnék és tudom, hogy ez az én nagy napom és döntsek én, de elég bonyolult az egész helyzet.

A páromnak NAGY családja van és tartja is a kapcsolatot mindenkivel, legalább 2 havonta az összes rokonával találkozunk. Nekem az alapból kicsi családomban meg a nagyszülőkkel bezárul a kapocs, nagybátyáim, unokatestvéreim évek óta nem láttam és facebookon is csak annyit beszélünk, hogy boldog karácsonyt. Viszont a családom nem érti meg, hogy miért van a párom összes unokatestvére meghívva (akikkel jó baráti viszonyunk van), míg a sajátjaim miért nem akarom, miközben nem is találkozunk.


2022. márc. 24. 12:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gyerekmentes volt. Egyáltalán nem volt kellemetlen, okkal a barátaim azok az emberek, megértik, hogy ez nem az az esemény, ahol ennek helye van. Mi elegáns lagzit terveztünk, inkább amolyan állófogadás szerű volt, nem élvezte volna egy gyerek sem, ezt pedig mindenki megértette a meghívottak közül, a családom és a többiek is.


Szerintem ebben nincs semmi sértő, tőlem is kérte már barátom, hogy ne vigyük a kutyát például hozzájuk, mert a bérbeadóval nem akar konfliktust. Egy estét mindenki kibír a csemetéje meg egyéb szeme fénye nélkül... Egy normális házasságban, párkapcsolatban is tölt időt kettesben a két fél, a gyerekük nélkül, akkor is, ha senki sem kéri, hogy ne vigyék a gyereket. Szeretném azt hinni, hogy nem annyira csapnivaló ezeknek az embereknek a kapcsolata, hogy amióta a gyerek él, egy estére sem mentek el randizni kettesben...



Aki ezen megsértődik, az szerintem nem tiszteli az ifjú párt és azt a rengeteg energiát és pénzt, amit egy nagyobb esküvőbe beletesznek (3-5 millió forintról beszélünk). Nincs harag, ha emiatt nem jön el, de annak semmi értelme, amit egyesek leművelnek, hogy dacból viszik a gyereket meg a pár orra alá dörgölik, hogy így nem jönnek egyáltalán. Jó, akkor ne gyere, lesznek elegen nélküled is, nem hiányzik a hisztid, de lehet, így te sem fogsz hiányozni a közös életünkből.

2022. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%

Te ne hívd meg a nem vágyott rokont, a párod meg intézze, ahogy akarja, neki lesz kínos.

Esküvőn a legkevesebb gond a gyerekekkel van, egy részeg rokon, barát sokkal nagyobb kellemetlenség lehet!

2022. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, számoljatok vele, hogy lesznek, akik nem mennek emiatt el, és ennyi. Nem feltétlenül dacból, lehet más oka is. Én pl a saját húgom esküvőjére nem tudtam volna elmenni így, mert 5 hónapos volt a kisebbik gyerekem, kizárólag anyatejes, soha életében nem volt a szájában cumisüveg, jó eséllyel el se fogadta volna. Szóval nivel más nem tudta rajtam kívül megetetni, így kénytelen lettem volna kihagyni a lagzit, legfeljebb magára a ceremóniára tudtam volna elmenni úgy, hogy addig valaki kint tologatja babakocsiban.

Hozzáteszem, én amúgy az az ember vagyok, aki magától sem visz gyereket esküvőre, mert tudom, hogy akkor nekünk az egész arról szól, hogy körülöttük ugrálunk meg rájuk figyelünk. Kicsit nagyobb korukban önként hagytam őket anyámra vagy anyósomra, de ilyen picinél ez nálunk nem volt opció.

2022. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Kolléganőmé hála az égnek ilyen volt. 2 házzal odébb volt egy helyi óvónő háza, ott voltak azok a kölkök, akiket máshová nem bírtak lepasszolni.
2022. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kisbabánál amúgy neccesebb. Egyik kollégám esküvőjén voltam, ahol a menyasszony testvére egy hónappal korábban szült. Hát az egész esküvő inkább volt babalátogató, szerintem kellemetlen volt. Tudom, hogy az élet öröme egy baba, aranyos is volt, de szerintem nem egy lagzin van helye örömködni az újszülöttnek. Viszont ha akarnád sem tudnád azt mondani, hogy nem mehet a csecsemő.
2022. márc. 24. 13:07
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Most született baba a rokonságban, idén lesz 3 esküvő. Mutatja az anyuka, milyen csini ruhát vett, azt hittem, keresztelőre. Nem, abban fogja a most két hetes babát vinni körbemutogatni.


Arra gondoltam magamban, utálni fogják a menyasszonyok.

2022. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Néha nem értem, hogy ha meghurcolják azt, aki kirívóbban öltözködik a menyasszonynál, azt miért nem, aki egy ilyen alkalmat a saját kölyke szerepeltetésére használ?
2022. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

"az élet öröme egy baba"

Nem, nem az. Fel kellene fogni, hogy ami valakinek cuki, az a másiknak irritáló.


Teljesen érthető, ha egy pár hónapos baba anyukája nem megy esküvőre. Előbb érteném meg, mint azt, hogy mindenki vele együtt szenved aznap. Kinek jó ez?

2022. márc. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%
Amíg ingyen van a kaja, a pia, és dughatóak a részeg koszorúslányok, addig tőlem a kutyád, aranyhalad, kölköd, robotporszívód, ... szóval bárki jöhet.
2022. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

Igazából ezt neked kell tudnod. Hiába írja le más, hogy náluk mi volt, a saját és a párod rokonságát csak te ismered, te tudod, mennyi ember érint, ők mennyire tudják/akarják lepasszolni a gyerekeket.

Biztos lesz aki megsértődik akár csak magában, vagy olyan, aki ha nem is sértődik meg, nem megy el így. Ez ilyen műfaj.

Egy baba valakit vagy érdekel, vagy nem. Ha engem érdekel, akkor a Pepcos rugdalózóban is érdekel, tök mindegy, hogy az van rajta, vagy valami csini keresztelős kisruha. Ha meg nem érdekel, akkor a szép ruhában sem fog. Azért ez is elég szánalmas hozzáállás, hogy a menyasszony egy babával akar versenyezni, hogy kinek szebb a ruhája. Nyilván az esküvő a párról szól, de nekik amúgy is rengeteg dolguk lesz, egy-egy vendégre alig jut külön idő, nagyrészt magukat-egymást szórakoztatják ilyenkor a meghívottak. Ezt a figyelmet sajnálni egy babától, hát elég fura. Mondom ezt úgy, hogy nincs gyerekem, nem is különösebben érdekelnek a gyerekek, de azért na. Ha nem érdekel a baba, nem megyek oda. De ha érdekel, akkor hadd vessem már a menyasszonyon kívül másra is a pillantásomat egy esküvőn is.

Minket egyszer hívtak így esküvőre, mivel nincs gyerekem nem érintett. De a pártól tudom, hogy többen nem mentek el emiatt. De manapság ez ilyen, sokan nem mennek el ugyanígy vega esküvőre, alkoholmentes esküvőre, ország másik végében rendezett esküvőre, vagy tematikus esküvőre. A pár dönt valahogy, joguk van hozzá, az ő napjuk. A vendég meg szintén dönt valahogy, joga van hozzá, az ő ideje, és az ő pénze is megy bele. Csináljátok ahogy nektek jól esik, és számoljatok pár kieső emberrel.

2022. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!