Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A trófeában csak szerintem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A trófeában csak szerintem borzalmas egy esküvő?

Figyelt kérdés

Az Erzsébet királyné útjai trófeában vacsoráztunk és nagyon meglepett, hogy konkrétan egy nagy teremben 3 esküvőt pörgettek és 10 percenként szólalt meg egy boldog szülinapot vagy egy esküvős szám, annak, akinek éppen vitték a tortát. Illetve ugyanabban a teremben mi, civilek is ugyanúgy ott voltunk. A pincérek is szinte mosoly nélkül vitték el a tányérokat, csalódás volt őszintén.

Illetve google-on rákeresve csak pozitív hangvételű találatokat kaptam a trófeás esküvőkre, ami enyhén meglep.

Tényleg ennyire olcsó hogy így is megéri a pároknak, nem tudják, hogy ilyen lesz, vagy mi miatt választják, más lehet a háttérben?



2022. máj. 15. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Számomra az ilyen gagyi éttermi esküvők mindig szomorúak. Főleg mikor nincs lefoglalva az egész hely, hanem odabasszák az ifjú párt a násznéppel valamelyik sarokba, miközben a többiek utcai ruhában körülöttük zabbantanak. Mint egy elbaszott sulis farsang, akkor inkább ne legyen esküvőm addig, amíg csak erre telik. 😂😂😂
2022. máj. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Az esküvő maga a templomban vagy a házasságkötő teremben van megtartva. Annak kell szépnek, meghatónak lennie. Az utána következő lakodalom sok pár számára már inkább a szükséges rossz. Egy ilyen fontos életesemény után nem mindenkinek van kedve hajnal 5-ig jókedvet színlelve mulatozni olyan emberek között, akiknek a felével ott találkoznak először, a másik felének (saját rokonságnak) a kétharmadával pedig csak felszínes lelki kapcsolatuk van. Mindez ráadásul egy kisebb vagyonért.


A trófeás esküvői vacsora egyfajta kompromisszum azoknak a pároknak, akiknek a nagy felhajtás lelkileg és anyagilag is szükséges rossz. Nem mindenki mulatozós típus és nem mindenkinek van sok pénze. A trófeás esküvő előre számolható, fejenkénti mérsékelt összegbe kerül, ami nem mindegy, amikor amúgy is kell a pénz a lakásra. S nem kell jókedvű mulatozást színlelni sem, de nem sértődnek meg a rokonok sem, hogy nem hívták meg őket a vacsorára. S este tízkor, a fárasztó nap végén haza lehet menni, anélkül, hogy el kelljen küldeni a vendégeket, hiszen az étterem bezár.


Egyébként például Nagy-Britanniában engem meghívtak egy ottani esküvőre egyszer. Ott épp az számít szokásosnak, hogy esküvő után van egy vacsora valahol, különösebb felhajtás nélkül, aztán késő este mindenki szépen hazamegy. Szerintem szép lassan, néhány generáción belül nálunk is ez lesz a szokás.

2022. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Az egész termet kibérelni gondolom nincs pénz, de szeretnének enni. Mi is ettünk így ott, engem nem zavart. Ha a pincérek meg tirpákok, arról nem a születésnapos vagy az esküvős tehet.
2022. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki úgy foglal helyet egy étteremben esküvőre, hogy nem tud egy teljes termet lefoglalni anyagiak miatt (vagy mondjuk mert kevesen vannak), az tisztában van vele, hogy mire számíthat, és az elvárásait is a helyzethez igazítja - nyilván ugyanolyan kiszolgálást nehezebben kap, mint egy olyan násznép, aki le tud foglalni egy egész szárnyat egy étteremben (pl. nem azonnal kapja meg, amit kért). Az is más kérdés, hogy a pincéreknek is lehetnek rosszabb vagy jobb napjai, nem is biztos, hogy aznap, amikor ti voltatok, ugyanaz volt a pincér, mint azon az alkalmon, amirő jó véleményt fogalmaztak meg.

Ami meg pozitívum, az a svédasztal - meg ahogy olvasom, még azon felül is lehetnek spéci kérések, ha időben szólnak. Sokaknak ez szimpatikusabb, mint a tipik "ez a 2fajta menü van, választhatsz" jellegű tányérszervizes lagzi (jó, persze, svédasztal is van több helyen, nemcsak a Trófeában, de van, akinek a tányérszervizes lagzi a viszonyítási pont), mert valszeg mindenki tud magának vmit választani, ami szimpatikus.

2022. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!