Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Gyors, kéttanús esküvőnek mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyors, kéttanús esküvőnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz az esküvőnk a párommal. Csak mi és a tanúk leszünk. Csak az alapvető dolgok lesznek, nem kértünk semmi extrát.

Mi a menete egy ilyen gyors, "alap" szertartásnak?

Mik a kötelező elemek?

Nekünk csak az "Igen"-t kell kimondani, ismételni fogadalmat ugye nem kell az anyakönyvvezető után?

Néhány nappal később lesz esküvői fotózásunk, hogy valami emlék mégis legyen... emiatt rendeltem egy nagyon szép műcsokrot... ilyen gyors esküvő esetén ti vinnétek magatokkal a csokrot vagy felesleges..? Egy fehér koktélruhám lesz egy elegáns magassarkúval.



2022. júl. 8. 02:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Hova ez a nagy sietség, úgy tudom év végéig lehet igényelni a babavárót.


Egyébként igen,ki mondjátok a boldogító igent,oszt mindenki mehet a dógára.

2022. júl. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem, az anyakönyvvezető beszél egy 10 percet, kimondjátok, hogy akarjátok, felhúzzátok a gyűrűt, aláírjátok a papírt a tanúkkal és mehettek, mert szembe már jönni fog a következő pár. Olyan ruhában és olyan kellékkel mentek, amiben jólesik.

Mindez előtt természetesen időpontot kell kérni (de gondolom, ez megvolt, ha hamarosan lesz), és megkérdezik felveszitek-e egymás nevét és mi lesz majd a gyerekek vezetékneve. Akkor megkérdezheted a pontos forgatókönyvet, de biztos telefonon is válaszolnak.

2022. júl. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak az igenek kimondása és az aláírás kötelező. Minden más opcionális. Amikor elmentek az anyakönyvvezetőhöz bejelentkezni, egyeztessétek le vele, hogy mit szeretnétek.


Ilyen rövid esküvőre én nem vinnék csokrot, mert feleslegesnek érzem. Ha tényleg csak bementek aláírni a papírt, a csokornak semmi jelentősége. Akkor van értelme, ha utána terveztek fényképezkedni.

2022. júl. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%

Egy időben sem kell ott lennetek!


Csak be kell menni, s aláírni. Ennyi.

2022. júl. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyakonyvvezetovel megbeszéltek mit szeretnétek

Ami kötelező az az igen és az aláírás

Gyűrű és csók is opcionális

Csokrot nyugodtan vidd ha szeretnéd

Nincs fogadalom ha te nem írsz

Pár mondatot mond csak, nekünk mondott egy verset is aztán jött az igen, a gyűrű, csók, aláírás és koccintottunk a pezsgővel amit vittünk

2022. júl. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszolónak üzenem, hogy az általa leírtak a hatályos magyar jogszabályok szerint NEM lehetséges!


4:5. § [A házasság létrejötte]


(1) Házasság akkor jön létre, ha az EGYÜTTESEN jelen lévő férfi és nő az anyakönyvvezető előtt személyesen kijelenti, hogy egymással házasságot köt. A nyilatkozat feltételhez vagy határidőhöz nem köthető.

(3) A házasság az (1) bekezdésben foglalt feltételek hiányában nem jön létre. A nemlétező házasságot úgy kell tekinteni, mintha meg sem kötötték volna.


Válaszhoz:

Bementek, az anyakönyvvezető egy 5-10 perces monológot elmond a házasság szépségéről, stb. aláírjátok a hivatalos dokumentumokat a tanúkkal együtt és ennyi. A legjobb barátnőmék egy ebédszünetben házasodtak, simán belefért a 30 percbe. Fogadalmat nem kell mondanotok, szerintem felesleges a csokor is, ha nem aznap fényképezkedtek.

2022. júl. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem decemberben volt 2 tanús, tán 10 perc volt az egész, annyi is csak azért, mert mondott valami idézetet az anyakönyvvezető, gondolom afféle protokollként, mert semmit sem kértünk. Én szövet nadrágban és fekete garbóban voltam, nekünk gyűrűnk sem volt és mivel troll egy banda vagyunk, sajnos én mint ara és a férjem tanúja szégyenteljes módon végignyerítettük diszkréten az idézetet, mert az eredetijét imádom, de a fordítás igencsak giccspaccsra sikeredett, nem volt szándékos, de kitört a barátunkból és beszippantott engem is. Nekünk még csók sem volt, de valószínűleg megbántottuk a hölgyet, mert hamar faképnél hagyott minket, pedig nem akartunk tiszteletlenek lenni, de van, amit nem lehet visszatartani, no.

Mindezek tükrében, ha nektek lesz gyűrűhúzás, de mást nem kértetek (pezsgő, stb..., nálunk tényleg semmi nem volt), akkor sem lesz több 15 percnél.

ez esetben én a csokrot nem vinném, mert minek, de ahogy érzed.

OFF: A rosszmájú válaszolónak azért elárulom, nem támogatott hitelek miatt házasodtunk, mindketten elmúltunk már 40 évesek is,van ingatlanunk és nem tervezek már szülni sem, csak akartunk és kész, viszont a szertartás nem izgatott egyikünket sem (első házasság pedig mindkettőnknek), ezért volt ez a leggyorsabb verzió. Esküvőre, lakodalomba még járni sem szeretek, nemhogy magamnak szervezzek, tartsak egyet. Nem minden nő álma a fehér ruha már kislánykorától, hiába is tartja magát a sztereotípia.

Én örülök, hogy házasok vagyunk, annak minden jogi vonzatával, férj és feleség, de ennyi volt csak a lényeg, a körítés nem.

2022. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Kedves hatos!


Látod, a tanúkról szó sincs. Meg aláírásról sincs...

2022. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kell 2 tanu és alá kell írja a pár

Tanuktol is kér személyi másolatot

Ez egy jogi procedúra nemcsak a vers a lényege

2022. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag a 2 tanú és az igen kell, semmi más, gyűrű sem. Tanú kell mert egy vagyonközösségi szerződést írtok alá.
2022. júl. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!