Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valóban legalább fél évvel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban legalább fél évvel előbb kell az egyházi esküvőre bejelentkezni?

Figyelt kérdés

2,5 hónap múlva szeretnénk az esküvőnket tartani, azonban a neten mindenhol olyanokat látok, hogy fél vagy egy évvel az esküvő előbb kell bejelentkezni.


Akinek esetleg ezzel volt tapasztalata, az legyen szíves leírni.


2022. júl. 15. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Az állami esküvőt követheti az egyházi.

Nyilván, foglaltak az időpontok, azért a hosszú várakozás. No, meg nem úgy van, hogy besétálsz és esküvő. Előtte néhány alkalommal meg kell jelenni. De ezt ott kérdezd meg.

2022. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van jegyesoktatás, amit el kell hozzá végezni, s ez idő.


N tudjuk, mit mondott az a papa, ahova templomba jársz.

2022. júl. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok:


Nem tudjuk, mit mondott az a pap, ahova templomba jársz.

2022. júl. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A jegyesoktatás pár alkalom, szóval ha mondjuk hetente egyszer elmentek, akkor bőven van rá elég időtök.

A szabad időpont egy másik kérdés. 2,5 hónap múlva szept. vége vagy okt. eleje lesz. Az már nem a klasszikus lakodalmas időszak, szerintem gond nélkül lesz szombat délután is szabad templom és szabad pap. Természetesen ha egy kiemelt helyszínen akartok esküvőt, mondjuk az esztergomi bazilikában, oda simán lehet, hogy fél évvel előtte kéne ilyenkor is bejelentkezni.

2022. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút templomfüggő. Nincs meghatározva, hogy a jegyesoktatás pontosan mennyi, csak hogy legyen. Van, ahol fél év és ragaszkodnak ahhoz, hogy csoportban legyen, van, ahol meg pár alkalom. Nálunk itt a városban tudom, hogy van ilyen is, olyan is. Az egyik templomban elég lenne 2,5 hónap, a másikban nem. Meg kell kérdezni ott, ahova templomba jártok. 🙂 (mert ugye a jegyesoktatás akár lehet máshol is, mint az esketés)

Az időpont fixálása is templomfüggő. Nálunk 4-5 esküvő van egy évben. Így itt bőven találnátok időpontot. De máshol lehet, hogy zsúfoltabb.

1-2 hónap alsóhangon azért kell, mert ki kell kérnetek a keresztleveleteket, ami nem biztos, hogy 1 hét alatt megjön.

2022. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút attól függ, hol akartok házasodni. Találgatás helyett hívjátok fel a kiszemelt templom hivatalát és megmondját nektek.
2022. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyebár jársz rendszeresen misére, ha már egyházi esküvőt szeretnél. Nemsokára vasárnap lesz, a mise után beszélj a pappal, hidd el, nagyon szívesen fog segíteni és felvilágosítást adni.

De mivel átlagban olyanok szoktak itt kérdezgetni, akik 5 évente egyszer karácsonykor betévednek a templomba, miért is gondolom én, hogy a legegyszerűbb megoldást fogod választani? :D

2022. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na utána jártunk, csak reggel már nagyon türelmetlen voltam és ezért írtam ki a kérdést :D


Az egyházi esküvőt nem teszik itt a polgáritól függővé. Van szabad időpont a kiszemelt napunkon. Jegyesoktatást az atya fogja tartani, igazodunk majd egymáshoz, de az időbe mindenképp bele fogunk férni.

2022. júl. 15. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!