Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miket kell vinni házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket kell vinni házassági szándék bejelentésekor?

Figyelt kérdés

Illetve miket már tudni, mire megyünk az anyakonyvvezetohoz? Pl, hogy mi lesz a nevem házasságkötés utan? Hol tudom megnézni, milyen lehetőségek vannak erre? Illetve úgy összességében hol tudnék informálódni, miket kell már tudni a házassági szándék bejelentésekor? Hogy ne ott kelljen 5 mp alatt döntenem, hanem fel tudják készülni.


Köszönöm!


2022. aug. 19. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A házasság utáni nevedet igen, azt ott felírja majd az anyakönyvvezető.

Személyi, lakcímkártya, születési anyakönyvi kivonatotok. Ha munkaidőn túli házasságkötés lesz, akkor fizetni kell érte, azt ott a pénztárban helyben megtehetitek.

"jobb helyeken" ha új név miatt új igazolványok is készülnek majd, ott helyben lefotóznak - nálunk nem tették, mert állítólag nem szoktak megérkezni az iratok, úgyhogy ezt utólag intéztem.


Amúgy kérdezd meg az anyakönyvvezetőt, mire számíts, ő elmondja mire készüljetek.

2022. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Igen, úgy menj hogy lehet lefotóznak.

Mi épp egy vita közepén mentünk mert akkor volt időpont. Asszonynak kicsit be volt dagadva a szeme, kócos volt a haja stb.

Lefotózták, azóta is ha meglátja az igazolványképeket "haragszik" rám

2022. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az esküvő után 3 nappal mentem a kormányhivatalba, de ilyen ronda fotót még soha nem csináltak rólam, pedig nem vesztünk össze:) ráadásul életemben először a hölgy levetette a szemüvegemet a fotóhoz, mert hogy becsillogna. Elég érdekes vagyok ovis korom óta szemüvegesként az irataimban anélkül.
2022. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak anyakönyvi kivonat kellett és a tanúk igazolványának a másolata( ez sem kötelező, de kérték ha már tudjuk).Nevet nem változtattunk.
2022. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ha magyar állampolgárok vagytok és korábban nem voltatok házasok, akkor személyi igazolvány, lakcímkártya és születési anyakönyvi kivonat szükséges.
2022. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!