Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tegyek, hogyha szorongós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogyha szorongós vagyok, de esküvőm lesz?

Figyelt kérdés

Én otthon ülős fajta vagyok, eléggé introvertált, vőlegényem extrovertált. Ez eddig nem okozott gondot, én hétvégén megyek barátnőzni, programozni, munka után nem igazán van kedvem még kimozdulni se, ő el szokott menni néha.

Eddig ugye legtöbb esetben hozzám igazodott, hogy hétvégén, szabadnapon mentünk programokra, stb.


Most viszont megbeszéltük, hogy akkor az ő és az én vágyam is teljesül, és én többet engedek az esküvőnél: 70 fős lagzi lesz, én megelégedtem volna 11 fővel is, ő 100+ vendéget akart, lesz lagzi is.

A baj csak az, hogy szorongós típus vagyok ilyenkor, szürke kisegér vagyok, gyerekkoromban se szerettem, amikor engem ünnepeltek és énekelték a boldog szülinapot, névnapot, azt se szerettem soha, amikor az osztályban vagy a munkahelyen pozitív értelemben kiemeltek. Valahogy én mindig a tömegben találom meg magam, ott tudok feloldódni. Ha rajtam múlna, még esküvő se lenne, csak egy gyors aláírás az anyakönyvvezető előtt, aztán elmennénk a mekibe sajtburgert enni vagy rendelnénk pizzát és áthívnánk a barátokat, közeli családtagokat és ennyi. A pénzt is sajnálom rá, megmondom az őszintét, meg az időt, idegeskedést, hogy minden flottul legyen.


Hogyan ne legyek ennyire befeszülve már most előre emiatt? Mit tegyek?


2022. szept. 3. 16:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva kicsit zavaros lett, mert gyorsan írtam:

Tehát amikor ünnepelnek engem, vagy sokan néznek, akkor be vagyok feszülve, szorongok, össze-vissza beszélek, és sokszor idétlenül elkezdek nevetni meg vigyorogni. De ha én a tömegben vagyok (nem én vagyok a szülinapos, nem én vagyok a mennyasszony, nem én vagyok a középpontban), akkor tök jó minden, ott fel tudok oldódni.

2022. szept. 3. 16:28
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
A saját ismerőseid és barátaid lesznek ott. Nehogy már előttük is így pánikolj.
2022. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Átérzem én is intro vagyok, és ha nekem kell "szerepelni" az a legnehezebb.

Viszont ez nem csak a te napod, hanem a párodé is. Ő úgy érzi jól magát ha sok ember veszi körül.

Próbálj erre úgy tekinteni hogy érte csinálod.

Jóesetben ilyen csak 1x lesz az életedben. 🤣


Amúgy is mindenki be lesz baszva szóval nem rád fognak koncentrálni.

2022. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanebben a cipőben járok és én is hasonlóan érzem magam ilyen helyzetekben. Szerencsémre a párom nagyon szeret a középpontban lenni és úgy gondolom ezt a szereplést átadom neki. 😀
2022. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Én megpróbálnék mindenféle hülye óvintézkedést tenni, hogy minél kevesebbet kelljen a középpontban lennem. Pl. menyasszonytáncot biztos nem vállalnék, helyette lehetne vőlegénytánc mondjuk, ha már a párod szeret szerepelni. Megkérném a jövendőbelimet, hogy vigye el a show-t helyettem, és erről beszélnék a vőféllyel/ceremóniamesterrel is, ne hozzon direkt kínos helyzetbe. Biztos van pár bizalmas barátod/családtagod, megkérhetnéd őket arra, hogy figyeljenek rád, és ha úgy látják, hogy kezd kellemetlen lenni neked a szituáció, akkor mentsenek ki (nyilván a lagzin, nem a szertartáson :D). Hamar átöltöznék, nem parádéznék a menyasszonyi ruhában, egy idő után egész biztos jól el lehet vegyülni az emberek közt.
2022. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2%
b.sszál be mint a szemét, garantáltan nem lesz gondod a gátlásokkal
2022. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem hogy a párod miért nem érti meg, hogy neked ez mekkora feszültséget okoz.A szorongás pokoli tud lenni, tudom.Nem fontos neki, hogy te jól érezd magad?

Írhatunk neked egy csomó tippet, meg neten is találsz rengeteg lehetőséget, hogy hogyan lehet csökkenteni a szorongást, és lehet hogy egy kicsit segíteni is fog valamelyik, de jól érezni biztosan nem fogod magad, mert csak az a cél lebeg a szemed előtt, hogy minél előbb túl legyél az egészen.

Lehetett volna úgy szervezni, hogy az esküvő csak a nagyon szűk családdal lenne, majd ebéd vagy vacsora,így nem szerepelsz annyit. Este pedig buli a barátokkal, hogy a párod is jól érezze magát.

2022. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Egy italt dobjal be előtte

Amúgy menet közben fel fogsz oldodni ne aggódj Extra szereplést menyasszonytanc ilyesmi ne vallalj

Szerepeljen a vőfély te legyél szép és mosolyogj a 2 baileys utan

2022. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is kiírhattam volna ezt a kérdést szinte ugyanígy! Nektek mikor lesz? Mi még csapongunk a két tannús és a szűk családi/baráti körös verziók között. Pedig a Vőlegényem is nagy esküvőt nagy násznépet szeretett volna, de az évek alatt szépen megértette az introveltált mivoltom úgyhogy ez már nagy áldozat, hogy most akár a kéttanúsba is benne lenne ha ahhoz ragaszkodnék. Így természetesen úgy érzem kössük meg a kompromisszumot. Én ugyanúgy attól a pár embertől is feszült vagyok, nem tudom mi lesz.😅 Nekünk viszont nem sok időnk van már hezitálni... Bocsi, hogy érdemben nem tudtam segíteni csak megértésben.:)
2022. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 vagyok attól függetlenül, hogy nem biztos hogy segítség vagyok érdekelnének, mik a fejlemények.:) Nekem pl.az is segítség, hogy látom nem vagyok egyedül hasonló helyzetben.
2022. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!