Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg nem jelenő vendégek neve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg nem jelenő vendégek neve az ültetési listán?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva lesz az esküvőnk és több vendégről még nem tudjuk, hogy eljön-e. Én már össze akarom rakni az ülésrendet, hogy legyen idejük a nyomdászoknak kinyomtatni.


Párom azt mondja, ne variáljak, írjam rá minden meghívott nevét és aki nem jön el, az nem jön el. De nekem az tök fura, hogy olyan emberek nevei lesznek a listán, akik ott sincsenek. Így amikor terítenek a cateringesek, akkor nem fogják tudni, hogy kinek kell teríteni meg kinek nem és üres helyek fognak maradni az asztaloknál..


Engem ez tökre zavar, én olyan ülésrendet csinálnék, amit utólag is lehet variálni, de ugye az nem annyi lehhe, hogy kinyomtatom és viszlát, hanem azt kézzel kellene összerakni, ami plusz meló. Párom ezt akarja elkerülni.


Nektek mik a meglátásaitok?


2022. szept. 9. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a bizonytalanokat, hogy most hogy látják, el tudnak-jönni?

Még ráér egy pár napig az ülésrend.

2022. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem tudták eldönteni téged se várassanak az utolsó utáni pillanatig! Genyóság, vagy sem én a helyedben a szamárpad megoldást választanám. A kérdőjeles emberkéket vagy egy asztalhoz, vagy asztalszélre ültetném. Attól függ, hogy ismerősök, vagy rokonok.
2022. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, márpedig ennyi idővel előtte tudják már azok a vendégek, hogy jönnek-e vagy sem. Mi megmondtuk, hogy 2 héttel az esküvő előtt be kell mondanunk a pontos létszámot, szóval aki akkor bizonytalankodik, azt lehúzzuk a listáról (ezalól csak az az egy fő kivétel, aki a betegsége miatt nem tudja, hogy el tud-e jönni).

Amúgy a kettes megoldása szerintem korrekt. Azoknak tervezz rendes ülésrendet, akik tuti ott lesznek, a többiek meg kerüljenek egy (vagy ha kell, több) asztalhoz.

2022. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

"Párom azt mondja, ne variáljak, írjam rá minden meghívott nevét és aki nem jön el, az nem jön el."

Szerintem igaza van.

Vagy amit az első válaszoló is írt, hogy hívd fel a bizonytalanokat. Úgy tudom esküvő előtt még egyszer úgyis egyeztetni kell a kaja szempontjából is a pontos létszámot.

Ettől függetlenül szerintem minden esküvőn van néhány ember, aki nem jön el, szóval tökéletes ülésrendet úgysem fogsz tudni csinálni.

2022. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk plusz vendégek lettek még 1 héttel esküvő előtt, igaz csak 2 fő, így az éttermi létszámmal nem volt gond. Az ülésrendet 2 nappal az esküvő előtt nyomtattattam ki.

Egyébként 1 héttel előtte már mindenkivel le volt beszélve, hogy tud-e jönni. Meg kell érteniük, hogy nem lehet aznap reggel kitalálni, ez nem egy házibuli. Aki még bizonytalan, azt hívd fel ma, hogy akkor jön-e, mert neked kell a fix lista. Pont.

2022. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem vagy egy nagy esküvő fan, de tuti ki lennék, ha előtte 1 héttel sem lenne tiszta kép arról, hogy tulajdonképpen hányan és kik leszünk.
2022. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érem el. Nem akarom, hogy üres helyek maradjanak. Megpróbálom egy asztalhoz tenni a kérdéses emberkéket.
2022. szept. 9. 15:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én felhívnám őket, hogy jön-e, vagy nem.


Ha nem ad egyenes választ, akkor NEM jön.

2022. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Felhívtunk mindenkit az esküvő időpontja előtt pár héttel, hogy tényleg jön-e, mert az étteremnek le kellett adnunk a végleges létszámot. Így tudtam jó előre ülésrendet készíteni, nem voltak foghíjas asztalok és potyára rendelt étel-ital. Szerintem hétvégén telefonáljatok, az ülésrendet összerakjátok egy este alatt, és hétfőn mehet is nyomtatásra. Jó készülődést!
2022. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Minden kötözködés nélkül, de áruljátok már el, hogy mi a francnak kell ülésrend??? Mire jó az? Pénzbe kerül a nyomtatás, felesleges macera van vele, ahogy itt is írjátok, még ezen is megy az idegeskedés, de én abszolút semmilyen elönyét nem látom. Nekem is volt 87 fös esküvöm, de nekem aztán teljesen mindegy volt, hogy a Marika néni a Pista bácsival ki mellett fog ülni. Azt mindenki tudja, hogy a menyasszony és völegény asztalánál a tanúk és a legközelebbi családtagok foglalnak helyet. A többi asztalhoz meg amúgy is szimpátia és ismeretség alapján foglalnak helyet a vendégek. Azon kívül nem tudhatjátok, hogy esetleg kinek kivel van problémája, lehet, hogy pont két olyan embert ültettek egymás mellé, akik utálják egymást. A végleges számot amúgy is illik tudni egy héttel az esküvö elött, azt nem az ültetökártya fogja eldönteni. De nálunk amúgy is úgy volt, hogy megmondtuk az étteremnek, x fö, plusz/mínusz 4. Egyáltalán nem csináltak ott ebböl ügyet, söt, az étterem vezetöje mondta, hogy sose lehet tudni, nem kell fixre mondani. Ahol 83 före föznek, ott 87 sem fog éhen halni. Meg volt terítve a max. létszámra, most ha 3 szék üres marad, jaj istenem mi lesz, nem döl össze a világ. Akkor leszedik onnan a terítéket aztán kész.

Komolyan nem értem, hogy mit kell ezen problémázni. Megmagyarázná valaki, hogy mi értelme van ennek?

Tudom, mindennek tökéletesnek kell lennie a nagy napon, de úgysem lesz.

2022. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!