Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hó húzzam meg a határt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hó húzzam meg a határt, hogy kit hívok meg, meg kit nem?

Figyelt kérdés

Szülő, testvér, barát, és mindenkinek a kísérője, ok.

És ezen felül kit?

Nagyszülő, kollega nincs.

Van keresztanyám, őt? Van fia, őt? Meg az ő kísérőjüket?

Vannak nagynénik, nagybácsik, unokatesók, de én ha én ezeket végighívom, akkor a párom is, ami ne tudjátok meg hány plusz fő lenne. Mert míg az én szüleimnek 1-1 testvére van, és 4 unokatesóm van, addig az ő szüleinek összesen 4 testvére van, és 9 unokatesója, és ugye ha elkezdünk unokatesókat hívni, azoknak már vannak házastársaik, gyerekeik... Ha belemegyünk ebbe a nagynéni, nagybácsi, unokatesós hívó vonalba, akkor kapásból megduplázzuk, megtriplázzuk a násznépet, és ezt nem akarjuk. Amúgy se tartjuk a kapcsolatot, mind a ketten csak 1-1 unokatesónkkal tartjuk a kapcsolatot. De azzal is évi 1X beszélünk mindketten a sajátunkkal. Van mindkettőnknek 600 000 rokona, de kakilunk rájuk.


2022. szept. 13. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

"kit hívok meg"

Nem együtt/közösen hívjátok meg a vendégeket? Talán az lenne a legjobb, ha ti ketten megbeszélnétek.

2022. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván, de a kérdés továbbra is áll.
2022. szept. 13. 22:01
 3/13 A kérdező kommentje:
Különben is mindenki maga dönt alapvetően a saját pereputtyáról, ezért fogaztam E/1-ben, kedves Katalin.
2022. szept. 13. 22:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akit szeretnél, hogy ott legyen és a sallangot esetleg, akit muszáj.

Nálunk az egyik unokatesómmal vagyok jóban és az anyukáját is kedvelem. Mellesleg ő a keresztanyám. Alap, hogy meghívom őket, de, akkor kell sallangnak a testvére is, mert, ha egy családból meghívsz egy főt, akkor a többit is illik. Nagyon rezeg a léc, hogy nagybátyám és az ő pereputtya meg lesz-e hívva, mert fiatalabb koromban azért ők is a közelebbi családhoz tartoztak, ma már távolabbi a viszony és itt vége is.

A ti esküvőtök. Kit érdekelnek azok a rokonok, illetve az, hogy mit gondolnak, akikkel amúgy se vagytok közeli kapcsolatban?

2022. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jönnek az unokatesóim, de közülük se mindenki. Akivel nem tartom a kapcsolatot azt nem fogom meghívni. Párom pl egyik unokatesóját se hívja el. Barátokat is csak azokat akik tényleg olyan barátok. Akikkel csak elvétve találkozunk, vagy csak üzit dobnak messengeren őket nem.

Mi azt beszéltük, hogy lehet ebből sértődés, de olyanokat miért hívjunk akikkel nem is beszélünk. Párom az apját se akarja meghívni,ha nem akarja én nem fogom eröltetni.

2022. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Először döntsétek el, mekkora esküvőt akartok.

Utána írjatok listát, az embereket próbáljátok meg "fontossági sorrendbe" rendezni, utána a többi adja magát.

2022. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azokat hívjátok meg, akit szeretnétek ott látni. Nem kell túlbonyolítani. Azt írod alapból nem vagy jó viszonyban a rokonok nagy részével, akkor minek hívnád meg őket? Sértődjenek meg nyugodtan, nem oszt, nem szoroz.
2022. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Kit szeretnél hogy ott legyen és mennyi a keret. Nekem két pár keresztszülőm van. Mindkettő párt meghívnám, de csak az egyik párnak a gyerekeit, mert veluk tartjuk a kapcsolatot, a másik pár gyerekeit sose láttam.

És az ilyen távolabbi embereknek mint keresztszulo gyereke biztos nem hivnam a parjat. Foleg hogy a kerezstszuloket es a testvereit tuti ismeri az eskuvon szoval nem fogja szarul erezni magat

2022. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Nálam is kevés volt a rokon és barát, azokat hívtam még meg, akiknek ott voltam én is az esküvőjén. Van ilyen szomszéd, volt osztálytárs, rég elköltözött barát. Ha már ő is meghívott és jól éreztem magam, akkor én is visszahívtam, mert nem akartam, hogy csak 15 fő legyen, így lettünk 25-en.

Akár keresztszülőt is hívhatsz, miért is ne?

2022. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Rokonoknál nálam az a szabály, hogy akit nem láttam az elmúlt 1 évben azt nem hívom meg...minek? Ezekszerint a hétköznapokban sem vagyok rá kiváncsi.

(jó, ha külföldön él akkor meg van bocsizva)

Munkatársaknál: ha nem érzem úgy, hogy fogok beszélni vele 10 év múlva, akkor nem hívom meg. (nem is hívok senkit:D)

2022. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!