Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvő a mise keretein...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvő a mise keretein belül. Találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés

Hivatalosak vagyunk egy esküvőre, ahol az egyházi szertartás egy normális délutáni mise keretein belül lesz megtartva. Nem tudom elképzelni, hogyan lesz ez.

Volt már valaki ilyenen?



2022. szept. 22. 06:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Képzelj el egy misét, aminek az ideje alatt a pap megejti a szertartást. Misén csak voltál már. Ugyanúgy kezdi, ugyanúgy végzi, csak közbe lesz szúrva ez is.
2022. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy mise keretein belül van a szertartás. Készülj arra, hogy nagyon hosszú.
2022. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nászmisének hívják. Ahogy az első is írta egy normál szentmise, aminek a során zajlik az esketés, egész pontosan az evangélium/prédikáció és a felajánlási rész között.

Időben kb. 50 perc - 1 óra így az esketés. De attól is függ persze, hogy mennyi és milyen hosszú zene/ének van.

2022. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Minden egyházi esküvő mise keretében van. Nem találkoztál még ezzel?
2022. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez teljesen más lesz.

Az egyházi szertartások amiken voltam, azok kifejezetten csak az esküvőről szóltak. Azzal kezdődtek, hogy bevonult a pár, és a vége a nagy kivonulás, csók, stb. Ha nincs az esküvő, az a mise nincs megtartva. Nincs ott más, csak a nasznep.


Itt most egy szerda délutáni misèbe lesz ez beszúrva valahogy. Ami akkor is lenne, ha nem házasodnának, illetve nyilván lesznek jelen olyanok is, akik nem a násznephez tartoznak. Nem tudom, így már érthető-e a különbség.


Azt nem tudom, hogy végig bent lesz-e a pár, míg úgymond rájuk kerül a sor, vagy közben jönnek be, stb.

2022. szept. 22. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amin én voltam az majdnem 2 órás volt. Végig bent volt a pár, ment a mise, és valahova be volt illesztve az esketés. Én voltam már egyházi esküvőkön, de ilyennel csak egyszer találkoztam.
2022. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem az a legfurcsább, hogy hogy a fogunk elférni.

Két ünnep között lesz, amikor a misén egyébként is sokan vannak, és akkor oda zsúfolódik be 120 ember pluszban….

2022. szept. 22. 11:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem tudom, hogy végig bent lesz-e a pár, míg úgymond rájuk kerül a sor, vagy közben jönnek be, stb."

Ilyenkor végig bent van a pár, ugyanúgy bevonulnak általában (bár ez a rész amúgy elhagyható), viszont nem csak az esküvői szertartás van, hanem egy komplett szentmise.

De azt írtad, hogy szerda délutáni mise. Mint rendszeresen misére járó katolikus kétlem, hogy amúgy a szerda délutáni misére olyan sokan járnának. Még a két ünnep között sem... Nem hiszem, hogy olyan sokan lennének a násznépen kívül, hogy ne férnétek be.

De akármikor voltam nászmisén, az sosem a normál heti miserenden belül volt, hanem mindig külön alkalom.

2022. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Na jól van azért. Ki a fene szúr így ki egy rakat emberrel, aka násznéppel?

Most tényleg óra hosszat (többet) ott kell ülni egy misén, mert így oldották meg?

Uramjézus! Misén is csak egyszer voltam életemben, épp elég volt egy életre, de hogy egy ilyenbe ágyazott esküvőt végigszenvedtetni a násznéppel, azért az nekem kicsit sok lenne, biztosan megoldható lenne másképp is.

Értem én, a pár napja, satöbbi, mindenki a kedvükért vállal be dolgokat, de miért kell egy komplett misére kényszeríteni emberek sokaságát?

Okéoké, le lehet pontozni, pedig alapon toleráns ember vagyok, de mivel egy esküvőn elég sok mindent vállalni kell alapon, ruha, odajutás, szállás akár, ajándék/pénz, logisztika, esetleg bébiszitter, meg a fene se tudja mi egyéb szervezés, ha valaki engem egy misére zsúfolna be másfél órára, tutira inkább otthon maradnék, aztán meg lehetne felőlem nyugodtan sértődni, egy mezei sima templomi is szenvedősen hosszú, pláne annak, aki csak építészeti szempontokból látogat néha ilyen helyet...

2022. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Voltam ilyenen egy mise kb 1,5 óra, plusz kb 30 perc maga az esketés. Szóval olyan 2 óra tuti lesz, attól függ mennyire kapja el a papot az igehirdetés. Mi most voltunk evangélikus keresztelőn, ott is misén belül volt, így tartott 2 órát.
2022. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!