Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Így mi értelme van az esküvőne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így mi értelme van az esküvőnek? (rokonok, nem tetszés, képmutatás. )

Figyelt kérdés

Nemrégiben voltam egy esküvőn és azt vettem észre, hogy mindenki mindenkit méreget (sajnos), sokaknak nem is tettszett ha esetleg várni kellett állva 10 percet, mindig ülni és kajálni akartak, fikáztak mindent, a kaját, a helyet, a hangulatot... Istenemre mondom, ha én a menyasszony helyébe lettem volna, biztosan megkértem volna az illetőket, hogy menjenek haza, ha ott jobban érzik magukat és soha többé ne is lássam őket... és tudjátok az a hamis mosoly az emberek arcán, az annyira jellemző, és az a hozzáállás, hogy oké itt vagyunk vagy voltunk, megvolt a pofavizit, meg a bájcsevegés és akkor már kajáljunk végre...


Miért kell méricskélni hogy ki hogyan megy el egy esküvőre, hogy milyen díszek vannak az asztalon, és hogy milyen kaja van? Ha valakinek nem ízlik akkor ne egyen belőle, ha valakinek nem tetszik a dekoráció, akkor ne nézzen rá...Miért nem örülnek az emberek - és most nem a látszat mosolyra gondolok - egymásnak, miért kell egymás fölé magasodniuk, és amit végképp nem értek, miért kell az esküvőket összehasonlítgatni? Hisz emberek vagyunk, különbözünk, így hát 100%-hogy nem lesznek egyforma esküvők...


Múltkor a tv-ben is volt egy esküvői sorozat, ahol egy nászútért versengtek...hát, kb olyan színvonalú volt.. rögtön el is kapcsoltam, mintha egy természetfilmet láttam volna, ahol a hiénák éppen marják egymást egy dög körül...


2010. okt. 7. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek kritizálják egymást, ez így működik.
2010. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
ilyen az emberiség sajnos... irigység, képmutatás :)
2010. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberiség egy kicsit sok, de rengeteg emberről elmondható ez a viselkedés. Igazából fogalmam sincs mi vezeti a kritizáló embert. Én arra gondolok, hogy valami nincs rendbe az életében, s így keres gyógyírt.
2010. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Semmi, az ég világon SEMMI értelme!!!

Senkinek sem ajánlom az esküvőt!

Ha mégegyszer újracsinálhatnám, nem csinálnék esküvőt, az ilyenek miatt (+még máshogy is kimutatták a rosszabb oldalukat). Néhányan máshogy álltak hozzá - ők semlegesen "megbújtak", ez volt még a legemberibb hozzáállás. Ill. a videós (akit előtte nem is ismertünk!) felajánlotta segítségét, hát igen, így is lehet!

Tehát vannak jó emberek is, csak azt nem várd sose vissza, amit Te adtál bárkinek, és rendben is van.

2010. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan csak azért járnak esküvőkre, hogy jól teleegyék-leigyák magukat. Ezzel nem lehet mit tenni, mindig lesznek ilyen emberek.

Az én esküvőm ezért nagyon szűk körű volt, senkit sem hívtunk meg azért, mert "illik", meg mert a rokoni kapcsolat olyan.

Az apám pl., aki nyolc éve nem kíváncsi ránk, és aki annak idején a saját esküvőjére (nem anyámmal) sem hívott meg engem, aki sosem fizetett gyerektartást, és aki sosem viselkedett apaként, persze, hogy nem volt ott. De ugyanígy nem voltak ott a nővérei sem, akik az utcán nem is köszönnek nekünk, csak ha valamit akarnak. Ők sem hívtak meg a saját esküvőjükre, pedig az egyiknek még keresztlánya is vagyok.

Nem volt ott az az unokatestvérem sem, aki korábban vihogva mondta, hogy ő azért jár esküvőre, hogy kajáljon egy jót. Hát, az én esküvőmön nem kajált egy jót...

2010. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csinálnék újra esküvőt, a miénk nagyon jó hangulatban telt. A vendégek kedvesek és elégedettek voltak, látni lehetett, hogy jól érzik magukat és az nagyon jól esett. Szerintem lehet úgyis szervezni egy esküvőt, hogy csak olyanokat hívunk meg, akik számítanak és akikkel tartjuk a kapcsolatot a való életben is, ez vonatkozik a rokonokra és a közeli barátokra is. Csak azért meghívni valakit, hogy most meg fog sértődni vagy mit fog szólni, szerintem nem érdemes, ha ez azzal jár, hogy fikázza az esküvőt és rontja ott a levegőt.
2010. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

A mi esküvőnket majdnem tönkretették a pincérek. Nagyon bunkók voltak, nem hozták ki az italokat, amik mellesleg nem voltak hűtve (nyáron!) és könyörögni kellett a jégkockáért is. 50 ember volt, de úgy néztek ki, mintha még vendéget se láttak volna közelről, nemhogy esküvőt. (A helyet előtte többször teszteltük, mindig minden jó volt.)

Ennek ellenére a rokonok jól érezték magukat, táncoltak, mulatoztak.


Amúgy nem muszáj lakodalmat tartani, el lehet intézni felhajtás nélkül a papírmunkát. De én szeretem a hagyományos dolgokat.

2010. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

ha 1x odakerülök,már ezért sem fogok rokonokat hívni illendőségből,h ott kritizáljanak az én kontómra.majd hívok barátokat,meg a szűk családomat,és az olyan rokonokat akiket nagyon szeretek,ők a 2. családom (kb. 5-6 fő).voltam olyan esküvőn az egyik rokonén vagyis anya uncsitesójáén ahol kb. vt vagy 70 rokon (papámék 12en vtak tesók,és mindenhol 2-3 gyerek) és kb. nem volt 5 ember aki ismerte volna az összes rokont.

am én sem ismerem őket,mert apa részén késői gyerek vok

anyánál meg csak sokan vannak és nem tartjuk nagyon sokkal a kapcsolatot

2010. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy csak olyanokat hivsz meg, akikkel rokonsgagtol, illendösegtöl függetlenül jo a viszony, ott bukott el, hogy apunak nem esik jol, ha az ö testvere kimarad, mert ö mahogy erzi, anyunak nem, ha az öve, azzal fenyegetözött, el sem jön akkor - akkor meg minek esküvö?

Mindenkit joszandekuan meghivtunk, ez lett. A pincerek nalunk se voltak normalisak, hogy igy eszembe jutatta közben az egyik hsz, a fönök meg nem volt elerhetö telefonon...

4. voltam

2010. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont ezért lesz szűk körű. Sajnos rengeteg ilyen van a távolabbi családomban. Aki ilyen alkalmakkor bájvigyorog, meg veri a mellét, hogy mi egy család vagyunk, de amúgy mindig kibeszéli a másikat a háta mögött, fikáz mindent, sznob, de viselkedni nem tud. Pedig nem is ilyen tipikus suttyó prolik, első ránézésre meg sem mondanád. Közben meg... hát nagyon elszörnyülködtem, amikor hallom, hogy a zene így szar, úgy szar, a ruha nem elég hagyományos, a zene nem elég esküvőies, a dekoráció pórias... közben meg az esküvőn a kedvenc beszédtémájuk az, hogy XY vendég fasírtban van-e a férjével, mert nem jött el a férje vele...
2017. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!