Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire lett mínuszos az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lett mínuszos az esküvőd?

Figyelt kérdés
2023. júl. 22. 12:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Alapból, nem azért házasodtunk hogy pénzt keressünk vele. így nem számoltuk ki. Nem is érdekel.
2023. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük, mi 3 millát költöttünk rá, és 300 jött vissza.


De mi nem ezt tartottuk fontosnak, hogy vagyoni helyzet alapján állítsuk össze a vendéglistát 😀

2023. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Mi sem azért házasodunk, hogy pénzt keressünk vele! :)


Pont ezért arra gondoltunk, hogy nagyon privátra fogjuk a dolgot, hiszen nem szeretnék távoli rokonok szórakoztatására milliókat költeni.


Kis megerősítés lenne számomra, hogy mai árakon még félig sem sem tud visszajönni egy lagzi ára, ami mindenről szól, csak a párról nem.


Inkább utaznánk, babavárásra költenénk.


Egyébként nem tudom miért válaszolsz ha nem tudod, örülök, hogy neked a pénz abszolút nem tényező az életedben, maradjon is így! Nekünk igen, és kezd az egész család presszionálni :)

2023. júl. 22. 12:58
 4/33 A kérdező kommentje:

"De mi nem ezt tartottuk fontosnak, hogy vagyoni helyzet alapján állítsuk össze a vendéglistát 😀"


Látod, ez megint egy célzás anélkül, hogy kérdeznél! :)


Kezdetben oylan esküvőt terveztem, ahol nem fogadunk el pénzt a násznéptől, csak jelképes klasszikus ajándékot - függöny, abrosz, étkészlet, plédek, ágynemű, váza, apróságok, amik megmaradnak emlékbe.


Viszont akármennyire próbáljuk "low budget" szervezni az esküvőt, egyszerűen annyira sok pénz, ami az én értékrendembe nem nagyon fér bele :( Párom szeretne lagzit, én inkább szigetelném a házat, és sorolhatnám.. Egyszerű kis ceremónia, profi fotós, képsorozat, és egy könnyű fogadás lenne az én elképzelésem.


Nekem is fontos a nagy nap, maga a fogadalom, de 2-3 milliót elkölteni egy bulira számomra annyira nem pálya, így persze érdekel, hogy manapság mennyire negatív egy mérleg az esküvőkön.


Hol vannak már a 200 fős falusi sátras lagzik gyerekkoromból, amikor a rokonok főztek, sütöttek, mindenki hozott amit tudott, gyerekek díszítettek, a párnak pedig csak jól kellett magát éreznie.


Aki szerint nem rettenetesen megterhelő anyagilag ma egy esküvő szülői segítség nélkül, és gáz ha valaki feltesz egy ilyen kérdést, az valamit nagyon jól csinál, mi nem ilyenek vagyunk :)

2023. júl. 22. 13:06
 5/33 anonim ***** válasza:
32%
Ha nincs pénzed lagzira miért akarsz lagzizni?? Házasodni anélkül is lehet, mindenféle bulikázás nélkül. Ha meg bulikázni is akarsz hozzá akkor az meg pénzbe kerül. Ennyi.
2023. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

Mi titokban esküdtünk, mert nem akartunk nagy felhajtást. 4-en voltunk összesen. én, feleségem és 1-1 tanú.


Mivel mindenki bele akart pofázni hogy mi és hogy legyen, meg hogy "illik" ezt nagyon gyorsan meguntuk. Érdeke, hogy azóta 1 kéretlen jótanácsot se kaptunk az élethez a rokonságtól.

2023. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

2-3 millióból csak nagyon spórolva lehet esküvőt szervezni, egy átlagos hazai esküvő teljes költségvetése 4M Ft körül van (ebben benne vannak a húszmillió feletti költségvetéssel szervezett luxusnak számító esküvők és a két tanús pártízezer forintból házasodók számai is).


Szolgáltató vagyok így elég jó rálátásom van, kétszáznál több esküvőn fotóztam már, az utóbbi 1-2 év visszajelzései alapján 5-6M Ft-ra lehet belőni egy 50-80 fős esküvő teljes költségvetését ha van ami fontosabb ezért többet költesz rá és van ami kevésbé fontos ezért vagy elengeded, vagy olcsóbb verziót választasz.


Az itt az oldalon feltett "mennyit illik adni?" kérdésekből azért jól látszik, hogy az átlag igyekszik a saját bekerülési költségét 40-50E/fő a borítékba tenni. Biztosan lesz a násznépben aki nem vagy kevesebbet tud adni és lesznek tehetősebbek, illetve közelebbiek akik ezen felül ajándékoznak meg Titeket, szóval szerintem az 50E/főt vehetjük egyfajta

átlagnak. Ez egy 6M Ft összköltségvetéssel szervezett százfős esküvőnél 5M Ft. Százalékosan közel a 84%-a a befektetett pénznek. Ez nagyjából egybecseng azzal, amit a párjaim mondanak, hogy 80-90%-ban azért visszajön az esküvő ára. Persze ez nincs kőbe vésve, olyan is van akinek csak a fele jött vissza, meg olyan is akinek masszívan pluszos lett.

2023. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
85%

Ja és mégvalami: semmi sem változott. A kétszáz fős falusi esküvők idejében sem volt kevésbé megterhelő anyagilag egy esküvő, csak máshogy oszlottak el a terhek. Az egész falu 2-3 évnyi munkája és forrásai benne voltak, csak azért volt kevésbé megterhelő mert az egész falura oszlottak el a terhek, cserébe viszont amikor más házasodott, akkor is bele kellett tenni 2-3 évnyi forrást. Ez most sincs másképp, csak mások lettek a források.


50-100 főt meghívni egy jobb étterembe, hogy aztán sokfős partyzenekar vagy egy jobb DJ szórakoztassa Őket, amit egy TV műsor elkészítésére alkalmas stáb örökít meg álló és mozgóképen, a luxuscikk. Mindig az volt, mindig az lesz, ez nem jár és nem is járt soha alapból senkinek.


A fotóra van rálátásom, arról tudok nyilatkozni. Nekem egy esküvői képanyagban száz-százhúsz óra munkám van, erősen amortizálódó, méregdrága, viszont cserébe gyorsan avuló eszközöket kell, hogy használjak, aztán mindenki meg van lepve, amikor írom, hogy a közepes csomagom 600.000 Ft (igen, hatszázezer). Ez sajnos ilyen.

2023. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy meg nem szülői segítséget kell várni, hanem 2-3-4 évig spórolni, gyűjteni rá. A többség csak így teheti meg, hogy nagyobb (nem két tanús) esküvőt tart. Én nyolc éve házasodtam, akkor mi is két-három évnyi bevételünket költöttük el (hiába volt sokkal olcsóbb akkor minden).
2023. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs pénzetek és nem is akarod a lagzi, akkor ne csináljátok. Lehet szűk családi körben, egy közös ebeddel/vacsorával is megunnepelni a házasságkötést. Sose értettem ezt a kötelező lagzizast.
2023. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!