Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Le kell mondanom álmaim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le kell mondanom álmaim esküvőjéről. Tanácsok, hogy tudnám mégis kihozni valahogy nekem megfelelően?

Figyelt kérdés

Álmom: közeli család, közeli barátok, ez 35-40 fő, szabadtéri szertartás, utána étteremben vacsi, tánc, torta, buli hajnalig. Fotós, videós, ceremóniamester. Budapesten vagy a közelében, ha másik városban lenne, akkor szállás is kéne és akkor anyagilag ugyanott vagyunk.


Sajnos ez ma már rengeteg pénz, igen elcsesztük mindketten és nem tudtunk jól gazdálkodni a pénzzel, most van egy normál keresetünk, de ez arra elég, hogy megéljünk, arra nem, hogy hamar félretegyünk annyit, amennyi kéne. Én viszont nem akarok már tovább várni, házasságban szeretnék élni. 28 éves vagyok, gyerek ha lesz akkor csak később, most mindketten tanulunk ks munka mellett, hogy jobb fizetésünk legyen. Már azon vagyok, hogy megmondom a vőlegényemnek, hogy két tanú jelenlétében vegyen el és kész. De tudom, hogy ezt megbánnám.


Tudtok valami tippet adni, akár arra, hogy hozzunk ki max 2 millióból egy esküvőt, ami minimálisan hasonlít a fent leírtakhoz, vagy arra, hogy fogadjam el, hogy nekem nem lesz lagzim?


2023. júl. 31. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Azért a sokmilliós esküvő meg a két tanú és mi ketten között vannak átmenetek.

Az unokahúgom pl. a SZÉP kártyáján felgyűlt pénzből rendezte le az esküvői vacsorát tavaly a Trófeában 30-40 főre, azt hiszem 9 ezer per fő volt. Mindenki azt evett, amit akart. Banzáj nem volt, de lehetett volna folytatni a bulit a kertes házunkban, vagy kerti partiként is. Az én esküvőm anno még szolidabb volt, mi vacsorára nem hívtunk meg mindenkit, csak a szűk családi és baráti kört, és itthon tartottuk. Nagyszerű, családias buli volt, ami rólunk szólt, és nem került vagyonokba. Mondjuk én eleve ilyet akartam. A videófelvételt és a képeket a család készítette, ceremóniamester nem kellett.

Próbálj találni valami köztes megoldást, a lényeg, hogy a történet rólatok szóljon, és ne milliós rongyrázásról, meg arról, hogy egy csomó idegen embert vagyonokért megvendégelj.

2023. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Mi inkább elnyaraltuk Tenerifén a drága lagzi árát. Sokkal jobban megérte :D

Nagyon meghitt esküvőnk volt, a családdal és pár baráttal, majd este egy vacsora egy kis étteremben a családdal és a tanúkkal. A fotókat és a videókat egy fotós barátunk csinálta. Mi nem vágytunk többre. Örökké bántam volna ezt a pénzt, amit arra dobtam volna ki hogy ahogy az 1es is írja, idegen embereket vendégeljek meg.

2023. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Na ne mondd már, h ez 2M.ből nem jön ki bzdmeg? Nekunk ez 1.5ből kijött. 😳 és sokat kaptunk.is vissza ugye! A ruhám ugyan nem volt márkás mert kinabol renseltem, majd atszabtam...és meg sorolhatnám
2023. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Melyik évben? Melyik városban? Hány fővel?


Én a jövő évre néztem helyeket és csak az 1.5 m körül van, hogy mindenki eszik, iszik és miénk a helyszín.

2023. júl. 31. 12:25
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Tavaly

Székesfehervar

38 an voltunk

Egy egyszeru szertartas volt a városhazán, majd egy "minilagzi" egy etteremben.


Baromság: 18 ezer volt a kaja/fő (ebben volt leves, főetel, italok. +a hely estere. Ami egy 100as volt. (Nagy része szepkariról ment) a torta nem volt olcsó, 80 ezer volt. (Ennek az volt az oka, hogy mindig szep eskuvoi tortat szerettem.volna, de a fél család (engem is beleertev) etelintoleranciaval küzd, uh minden mentesnek kellett lennie, és igy mindenki tudott enni. Ez eleggé megnyomta. A zene 150 volt, a fotós szintén 150..ezek voltak a kagyobb ktg.ek. a többi meg az apróbb ktg.eg, pl esküvői ruha. 50 USD volt kínából, vőlegény öltönye 20 ezer volt. (Vateraztam) cipő szintén kínai (she.in)

2023. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Nincs a közelálló rokonok és barátok közt senkinek kertes háza vagy egy kis szőlő présházzal? Egy talpalatnyi zöld, ahol meg lehet rendezni?

Nekünk a kert adott volt, a kis házra ment el minden pénzünk. Ott tartottunk egy kerti partit, buliztunk egyet a barátokkal és a családdal. Mi csináltuk a kaját is, így tényleg nem volt drága.

Menyasszonyi ruhára se költöttem, nem is illett volna oda és nem is vágytam rá. Egyszerűen vettem egy krémszínű koktélruhát, a fehér eleve nem áll jól nekem.

Rengeteg fotó készült, videó is, összegyűjtöttük, kiválogattuk a legjobbakat, összevágta egy barátunk a videókat, és tényleg nagyon szuper is lett.

Sógornőmék apósék kertjében tartották az egészet. Kicsit többet kellett fizetni az anyakönyvvezetőnek, és kiment, ott a nagy diófa alatt adta össze őket. Volt gulyáságyú, sütik, rengeteg üdítő, némi alkohol, háttérben szókt a zene, mindenki nagyon jól érezte magát. A kert sarkában volt egy kis gyereksarok: medence, játékok, az unokák homokozója, egy kis árnyékoló alatt. Meg volt szervezve nekik a felügyelet, hogy a szülők tudjanak bulizni. Szerintem az se volt több százezernél összesen.


A két tanús esküvő is ugyanúgy ingyenes hétköznap, mintha elhívod a családtagokat. Rajtad múlik, hogy mit veszel fel, mivel kínálod őket, hol tudjátok megszervezni.

Utóbbira érdemes a falusi szálláshelyeket megnézni, tanyákat, kempingeket, és megkérdezni, hogy egy napra mennyi lenne kibérelni. Ne azt mondd, hogy esküvő, hanem családi rendezvény, kerti partit.

2023. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Házasodjatok szűk körben most, tegyétek félre 2-3 év megtakarításait és három év múlva tartsátok meg az álomesküvőt. Kecske megmarad, káposzta jól lakik. Szívesen!
2023. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ennyi fővel 2 millióból bőven lehet szép esküvőt tartani. Tavaly voltunk egy ekkora esküvőn, ugyan nem kérdeztem rá a pontos összegre, de ismerem a párt és tuti nem volt ennyi (Budapest mellett).

A helyszín ingyen volt közösségi házban, oda hozatták a kaját (svédasztalos megoldás volt, egy leves, 3 főétel, torta, a többi sütit rokonok/barátok sütötték). Zenekar/DJ nem volt, előre összeállított listáról ment a zene, amit egy haver kezelt. Megjegyzem sokkal jobb buli volt, mint ahol eddig voltam és volt zenekar. Sokkal változatosabb volt. Ceremóniamester sem volt, ennyi főt a menyasszony talpraesettebb tesója is tudott koordinálni. Videós sem volt, csak fotós, aki nem fotózta végig az egész napot, csak a szertartást, plusz volt előtte külön fotózás a párnak.

Nyilván a ruhákon lehet még spórolni, plusz fodrászon/sminken, ha az ember maga csinálja, vagy megkér valakit.

Vannak facebook csoportok is, ahol menyasszonyok hirdetnek egyszer használt esküvői kellékeket, dekort, ruhát, stb. Ez is olcsóbb szerintem.

Vagy esetleg még úgy, hogy nem főszezonban tartod és hétköznap, így hátha lehet alkudni.

2023. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Amit én tudok mondani ismeretségi kör tapasztalatból:

- olcsóbban ki lehet hozni az ételt sokkal, ha kibéreltek egy termet (mondjuk iskolában vagy művházban) és béreltek asztalt, széket - azt is szépen fel lehet díszíteni; ételt meg lehet oldani hidegtálakkal vagy cateringgel svédasztallal... azzal már sokat lehet spórolni úgy, hogy az étel nem feltétlen rosszabb minőségű, sőt + ha nincs konkrétan pincér, akit meg kell fizetni

- 40 főre tök fölösleges a ceremóniamester, semmi értelme nincs... ahhohz elég egy rokon, hogy szóljon mindenkinek, ha program van

- érdemes körbenézni, hogy rokoni, ismeretségi körben valaki el tud-e vállalni bizonyos szolgáltatásokat ingyen vagy kedvezményes áron

- fotó / videó... ki lehet fogni olcsóbban is, ha kezdőt kerestek, aki éppen építi a portfólióját... ha le akarjátok tesztelni, előtte csinálhattok egy jegyesfotózást

- zenét is meg lehet oldani DJ / zenekar nélkül (akkor max arra kell odafigyelni, hogy vagy előre beállított zene legyen, vagy ha kívánságműsor jellegű zenekérés, akkor ne adblocker nélküli ingyenes youtube fiókról menjen, hogy beleüvöltsön a dal előtt a Notino reklám)

2023. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Magam szerveztem az esküvőm, kb. 2,5 millió Ft volt, 70 főre. Tapasztalataim alapján 5 fontos eleme van egy esküvőnek.

Amely szolgáltatások és dolgok ezeket az elemeket SZÁMOTOKRA leginkább megtestesítik, azokon ne spóroljatok!

Az 5 fő elem:

1. !!!!A menyasszony és a vőlegény legfontosabb álmai!!!

2. A vendégek,

3. Kaja-pia,

4. A helyszín,

5. A hangulat.


Hoztam néhány javaslatot:

- Mindenképp vegyétek meg a menyasszonyi ruhát, a vőlegény öltönyt!

Figyeld a ruhaszalonok akcióit, esetleg magánszemélyek 1x használt ruhás hirdetéseit. Ha többe is kerül a menyasszonyi ruhád, az esküvő után úgyis el fogod adni, és később nagyon jól fog jönni majd a vételár egy nagyobb része, ami így visszajön neked.

Nekem kb. 1 év volt, mire el tudtam adni a ruhám, de csomó pénz kaptam így vissza a befektetésemből, amit félretehettem.

Egy kiváló minőségű öltöny pedig egyértelműen hosszú évekig kiszolgálja majd a férjed, mikor ünneplőben kell mennetek valahová, így azt nem érdemes eladni.

Ahogy a ruhákon, úgy a cipőkön sem érdemes spórolni, mert egész nap ezekben lesztek. Ha kényelmetlen, feltör a cipő, szúrós, csúszkál, eláll, fullasztós anyagú a ruha, stb. kényelmetlenül fogjátok érezni magatokat.


-Dehogy kell fizetnetek minden szállást!! Jóhogy nem már ruhát meg cipőt is vesztek a vendégeknek, legyen mibe jönni! :) Ha ilyen sok főnél a szállásokat is a pár fizeti, és egy egész háztömböt kibérel, akkor hol áll meg a végösszeg?! Pont most megyünk majd egy esküvőre az ország másik felébe, az ifjú pár intézett közeli szálláshelyet, de a szobák díját minden vendég magának fizeti. Senkinek sincs egy rossz szava se a párra emiatt!


- Nézzetek körbe a kisvárosokban, mert sok kincset érő szolgáltatót lehet ott találni midnenféle területen, akik nincsenek úgy elszállva az árakkal! Őértük érdemes utazni, legyen szó vidéki ruhaszalonról, csokorkészítőről, fotósról, ceremóniamesterről stb. Ők biztos nem olyan szupertrendi, és luxus szolgáltatók/boltok, de kiemelkedő munkát ők is ugyanúgy tudnak végezni. Tapasztalat. Hidd el, ha majd visszagondolsz az esküvődre, nem az fog számítani, hogy luxusberendezésekkel teli, elit ruhaszalonból volt-e a ruhád, a trendi, híres fotósodnak 10 ezer követője volt-e, a legfelkapottabb, legdrágább, budapesti ceremóniamestert hívtad-e el stb. Arra fogsz emlékezni, hogy mennyire minőségi termékeket és szolgáltatást nyújtottak számodra, milyen élmények és emlékek maradtak meg benned, mennyire voltál elégedett a teljesítményükkel stb.


-Az italokat és az alkoholos italokat bizományos rendszerben érdemes beszerezni! Vannak italkereskedések, ahonnan elhozhatsz mindent, amire szükséged van, azonban a bontatlan, megmaradt termékeket visszaveszik, és visszakapjátok az árát. Így csak annyit fizettek, amennyit elfogyasztottatok.


- Nem kell lemondani a ceremóniamesterről, ha ez az álmod! Szerényebb, kisvárosi, és "nem oylan trendi" CM szolgáltatók is vannak, akik ezt másodállásban végzik és nincsenek úgy elszállva az áraikkal, mint a népszerűbb társaik, ahogy ezt fentebb is írtam.


-A fotós-videóson ne spórolj!! Fontos, hogy a ceremónia, a vendégekkel készült képek, a kreatív fotók, videók normális formában legyenek megörökítve számotokra. Ez egy örök emlék lesz nektek és a családnak, ne az maradjon meg, hogy a fotós kutyaütő volt, és csupa előnytelen, homályos, rosszul beállítot kép és remegős, amatőr videó született...mert ez az igazi pénzkidobás, hiába volt "olcsóbb".


-A kaján semmiképp sem érdemes spórolni! Ha sokallod a helyszínek árajánlatait, 40 főre néhány családtag simán be tudja vállalni, hogy elkészítik házilag a főételeket, a sütiket, és a tortát. Így tudtok svédasztalt, sütis pultot csinálni, és sokkal finomabb is lesz minden, mint egy étteremben. Így "csak" rendezvényhelyszínt kell találnotok, és vinnetek a kaját, piát, sütit. Érdemes olyan helyet nézni, ahol vannak asztalok és székek, mert ezeknek a bérlése kicsit borsos.


-Az élőzenét se tartsd esélytelenül drágának! Vannak kisvárosi zenészek, akik hagyományos lagzis zenéket és modernebb feldolgozásokat játszanak, hoznak maguknak mindent, de nem kérnek el egy vagyont/lagzi. Kutasd fel őket, mert óriási hangulatot adhatnak az estének! De ahogy mások is írták, a kedvenc zenéitek előre elkészített lejátszási listája is lehet jó, csak akkor a zenelejátszó eszközről, hangosításról stb nektek kell gondoskodni.


-Ne mondj le a dekorosról! Egyrészt, olyan csodaországot fog rittyenteni nektek, hogy csak ámultok, másrészt ő minden szükséges dekorelemmel rendelkezik, amikkel te egyenként összevásárolva sokkal drágábbra fogsz kijönni. A dekoros nélkül még díszítenetek is nektek kell. Engem is próbált lebeszélni a család, hogy minek az. Egy percig nem bánom, hogy megbíztam a dekorost, egyszerűen csodálatos volt, amit alkotott.


Amit a magam szervezte esküvőm után szerintem felesleges vagy nyugodtan spórolhattok rajta:

1.Köszönetajándékok a vendégeknek: Hülyeség, pénzkidobás, mert egy fiók mélyén vagy a kukában fognak landolni.

2.Kacifántos, drága meghívók, menülapok ültetőkártyák stb: Szintén egy fiók mélyén végzik majd...Válaszd a legolcsóbb lehetőséget, vagy készítsd el őket házilag.

3.Emeletes,díszes esküvői torta: Ahhoz, hogy ez látványos de finom is legyen, mélyen a zsebetekbe kell nyúlni, hogy megfizessétek a látványt és a minőségi alapanyagokat is. Inkább süssenek az ügyes családtagok házilag több tortát!

4.Túlzottan sok és túl sokféle kaja: Teljesen felesleges azért milliókat fizetni, hogy elosztogassátok a rengeteg megmaradt kaját, és rátok romoljon..Mi pont így jártunk sajnos. Az átlag vendég teljesen normálisan eszik-iszik, nem tömi magát betegre. Ja, és biztos lesz pár vendég, aki pont megbetegszik, és nem tud majd eljönni az esküvőre. Tapasztalat. Úgyhogy nem kell túltolni.

5.Szertartásvezető: Akkor szükséges, ha valamiért előre aláírtok az anyakönyvvezetőnél, és a lagzin kell egy szép, megható ceremónia. Amúgy feleseleges, az anyakönyvezetők értik a dolgukat, és ők is vállalnak kihelyezett szertartást.

6.Kaptafa, online butikos, piros "menyecske ruha", vagy a hagyományos-népies menyecske ruha, midnenféle randa, piros kiegészítővel. Hülyeség, én megbántam a menyecske ruhámat. Ha mindenképp át akarsz öltözni, válassz egy olyan alkalmi ruhát, amit máskor is simán felvehetsz majd, vagy a különlegessége miatt el tudod adni a lagzi után.

7.Lovashintó, galambok, pillangók meg hasonlók: Persze, ha ez volt a gyermekkori álmod, akkor hajrá, de egyébként felesleges pénzkidobás.

8.A szülők,családtagok különböző követelőzései, mert "így szokták", úgy illik", "ez a szokás" nem is kell kommentálnom. :)


Végül amit még nem ajánlok spórolás szempontjából, az a folyamatos stresszelés, ijedezés a döntéshozataltól és aggódás."Jaj, félek, hogy rosszul választok, feleslegesen költöm a pénzem, túl sokat költök, lehet lenne olcsóbb is, de biztos nem lesz elég jó, ezért húzom az időt a végsőkig" mentalitás. Ebből lesz aztán a tuti rossz döntés és pénzkidobás, tapasztalatból mondom! Alapos utánanézés és megfontolás helyett majd kínjában beleugrik az ember valamibe, mert a nyakán van az esküvő napja. Ne nyűglődj, írj listákat és költségvetési táblázatot, érdeklődj minden szimpatikus szolgáltatónál, olvasd el a facebook és google értékeléseiket (nem, az nem mind kamu), nézd át a referenciáikat. Érdeklődj az imserősöktől, náluk mely szolgáltatók voltak megbízva, és elégedettek voltak-e velük. Az esküvő nagy dolog, igen, de nem kell túlmisztifikálni. Majd ha túl leszel rajta, érteni fogod :)

2023. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!