Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Két tanús esküvőről előre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két tanús esküvőről előre vagy utólag szokás szólni a rokonságnak?

Figyelt kérdés
Ha nincs meghívva senki a családból, akkor is be szokták jelenteni előre, hogy pl. “Március 28-án össze fogunk házasodni, de csak kettesben (plusz a kötelező tanúk) vagy pedig ilyenkor csak utólag mondják általában, hogy “ja amúgy megvolt a házasságkötésünk”? Hogy szokás?
2023. szept. 5. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben nem azt nézném hogy "mi a szokás"!

Az a lényeg, hogy miért dönt valaki a két tanús esküvő mellett?

Például mert problémás a család egyik vagy mindkét részről, és nem akarnak beleszólást az életükbe a házasulandó felek. Tehát ha eleve titokban akarják tartani a család, munkatársak előtt akkor nyilván nem szólnak majd csak utólag (vagy még utólag sem).

Akik meg jóban vannak a családtagokkal csak pl anyagi okai vannak a két tanús esküvőnek, ott lehet szólni előre is.

Úgyhogy szerintem a körülmények a döntőek ebben a kérdésben.

2023. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván úgy alakítsátok, ahogyan nektek jó! Biztos lesz olyan, aki majd húzza a száját, de aki értelmes, az meg fogja érteni a miértjét.
2023. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább utólag.
2023. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1


Valahol a kettő között. Alapvetően jó a kapcsolatunk a rokonsággal, nem akarnánk megbántani őket.

Viszont nem akarunk felhajtást, figyelem középpontjában lenni stb, a szüleink meg mindkét oldalon hajlamosak felpörögni és túlszervezni mindent.

Logikus döntés egyértelmüen az lenne ha utólag szólnánk, de az rosszul esne mindenkinek amit meg nem akarnánk.

2023. szept. 5. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre szólsz is lesz sértődés, hogy de mi azért szeretnénk ott lenni...
2023. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért kell utólag szólni, hogy ne legyen cirkusz, hogy de miért nem nagy esküvőt rendeztek.
2023. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nem akarunk felhajtást, figyelem középpontjában lenni stb, a szüleink meg mindkét oldalon hajlamosak felpörögni és túlszervezni mindent."

Ha előre szólsz, esélyed se lesz elkerülni a balhét. Mindenhol van legalább 1ember, aki ezt nem hajlandó elfogadni és meg fog jelenni az esküvőn. Pont az ilyen buzgó mócsingokra jellemző. Szóval én biztos nem mondanám meg, de te tudod. Én szóltam.

2023. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy, utána külön -külön mindenkivel tudtok koccintani, aki fontos számotokra. Én így csinálnám.
2023. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utólag.
2023. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Hát szerintem ha nem balhés a család akkor előre. De pl szüleim utólag szóltak, mert tényleg titkolni akarták, volt aki elfogadta, volt aki kiakadt
2023. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!