Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Előző kapcsolatból származó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előző kapcsolatból származó gyermek és szülője - hogy szokás az esküvőn? Ki, hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés

A kérdésem egyelőre elméleti, azután merült fel bennem, hogy szóba került a házasság, valamint hogy a kisgyereknek lehetne feladata az esküvőn a gyűrűhordás, mert az nagyon aranyos lenne.

Alapvetően én is úgy képzelném, hogy párom gyereke is részt venne az esküvőn, hiszen hozzá tartozik és ha nem is élünk együtt, de sokat találkozunk, nekem nem jelent gondot.

Viszont mivel kiskorú, kell neki a szülői felügyelet, amit az apja értelem szerűen nem tud vállalni a ceremónia alatt, ki szokott ilyenkor a gyerekkel lenni? Meghívják az anyját is, esetleg más rokonra van addig bízva? Pl. nagyszülő? És ha nagyszülő sincs ilyen esetre?


Még egyszer, nem megoldást várok, azon majd komolyan akkor gondolkodom, ha ott leszünk az esküvő szervezésen. Egyelőre csak sztorikra lennék kíváncsi, ilyen helyzetben ki hogyan oldotta meg?



2023. febr. 23. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülő vagy anyuka, ha normális a kapcsolatuk. Vagy bármilyen felnőtt rokon.
2023. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Na de hány éves?
2023. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik nagyszülő, vagy egyéb közeli rokon az akire ilyenkor a gyerkőcöt kortól függően bízni szokták. Nálunk nagyon jó most már a viszony a gyermek édesanyjával, de azért az esküvőre nem hívnám meg (már csak tiszteletből sem).


A másik: nagyon ritka, hogy - mint a filmekben - a gyerkőc ténylegesen örül a feladatnak. A legtöbb esetben nyűgnek élik meg, félnek a tömegtől, amikor valakinek kísérnie kell a gyűrűhordó gyerkőcöt, aki fél, sír, nem akarja/tudja teljesíteni a feladatot, az egyáltalán nem cuki és a gyereknek sem jó. Nem azt mondom, tervezhettek ezzel, de ha ott azt látjátok rajta, hogy mégsem tudja/akarja bevinni a gyűrűt, akkor engedjétek el és legyen valaki aki vigyáz rá a szertartás, sőt az egész esküvő alatt.

2023. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, az nekem is nagyon visszásan venné ki magát, hogy a gyerek anyja is ott legyen, nincs rossz viszony, de nem tudom elképzelni a szituációt, hogy ott ünnepeljen. Más rokon esetén viszont mennyire jellemző, hogy az anyukák nyugodt szívvel engedik el?

Én se szeretném, hogy azt érezze, belekényszerítjük a gyereket számára kellemetlen szituációba, ahol még a biztonságot jelentő édesanya személye sincs ott, de kihagyni se kéne az édesapja nagy napjából.


Persze sok minden függ attól, hány éves lesz addigra a gyerek, mire ténylegesen eljutunk egy esküvőig, de mivel egyikünk se szeretne sok évet várni vele, 8-10 évesnél biztos nem lesz több addig, de jó esetben 6-7 éves lesz max :)

2023. febr. 23. 17:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a nagyszülők a legtöbb esetben élnek halnak azért a lehetőségért, hogy az unokával legyenek és ezzel párhuzamosan az anyuka is számít a nagyszülőkre, máskor, nem esküvőkor is rábízza a lurkót a nagyszülőkre, de ez már szerintem eléggé specifikus, hogy hol milyen a viszony, milyenek a körülmények.
2023. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
exeket nem hívunk esküvőre. exgyereket se.
2023. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Esküvő előtt állunk. A párom kiskorú gyereke nem lesz ott, mert nem szeretné meghívni.

Az exférjem sem hívta meg a közös gyerekünket az esküvőjére, és szerintem ez így volt jobb.

2023. febr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly volt az esküvőnk, férjem kisfia nem egész 6 éves volt.

Barátokra biztuk rá hogy hozzák az anyakonyvvezetohoz

Annyiban szerencsénk van hogy van egy tini nővére, mellette ült meg igazából apja baljan (szülei már nem elnek)

Azt se mondom hogy apja egyáltalán nem tudott vele foglalkozni, mert pl a nyitotancunk után a férjem a kisfiával tancolt

A vacsora után meg igazából a többi gyerekkel rohangált, kint voltak többnyire a vendéglő kertjében Különösebben nem kell zárt helyen őrizni már 6 evest se, nemhogy 8 körüli

Anyukáját fel se merült, hogy meghivjuk

2023. febr. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy exgyerek voltam. Nekem nagyon rosszul esett, hogy apám nem hívott el az esküvőjére. Még csak nem is mondták, mi készül, csak apai nagyanyám vetette oda nekem foghegyről a következő láthatáson. Kilenc éves voltam, nem kisbaba. Nem is értem azokat, akik szerint rendben van, hogy a szülő az új házassága kezdetén nem óhajtja a gyerekét maga körül...


Kérdező, én a helyedben megbeszélném valakivel az apuka rokonai közül, akit a kisgyerek is elfogad, hogy legyen vele. Aztán pl eljöhet érte az anyukája, ha már elfárad. Vagy az anyai nagyszülők. Persze kérdés, hogy lesznek-e más gyerekek, és hogy mekkora gyerekről beszélünk?

2023. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

9es!

" Nem is értem azokat, akik szerint rendben van, hogy a szülő az új házassága kezdetén nem óhajtja a gyerekét maga körül..."


ez a te szemszögedből van. az apa szemszöget meg lehet más.

én gyereket egyáltalán nem vinnék esküvőre, mert nem tud viselkedni.

2023. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!