Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akinek kicsi, 10-15 fős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek kicsi, 10-15 fős esküvője volt, milyen volt? Nem bánta meg később?

Figyelt kérdés

Én nagy esküvőről álmodoztam, de az utóbbi időben változott erről a gondolkodásom, mégpedig a következők miatt:


1. Anyagiak. Bp-n ha 20000/fő csak a kaja és az ital tömény nélkül, az olcsónak számít, kisebb városokban lehet olcsóbb, de akkor meg kell szállás és ugyanott vagyunk. Mindennel együtt egy 40 fős esküvő alsó hangon 2,5 millió forint, és akkor csak fotósod meg dj-d volt, illetve szépen néztek ki és mindenki jól lakott meg becsiccsentett. Ja és erre kifejezetten spórolni is kell, emiatt csúszik akár 1-2 évet is az esküvő.


2. Vendégek. Ha valakinek közeli kapcsolata van a családjával és sok barátja van, úgy lehet egy jót bulizni. De én a rokonságom csak egy részét kedvelem, de azt nem tehetem meg, hogy pl az egyik nagymamámat meghívom, a másikat meg nem, vagy hogy a párom nagynénje eljöhet, mert jó arc, de az enyém nem. Úgyhogy illendőségből meg kéne hívnom embereket, persze nem olyanokat, akiket kifejezetten utálok vagy nem beszélünk, de pl szeretném, hogy a nagybátyám eljöjjön, de akkor a párját is hívni kell, akit meg nem szeretek. Meg nekünk nincsenek nagyon barátaink, nekem pl csak egy barátnőm jönne el, aki még szingli is, tehát tényleg csak egy barát lenne. Ilyenekre gondolok.


3. Ez specifikusan az én vendégeimre igaz: nem táncolnának! Nekem nagy vágyam volt egy táncos lagzi, mert én szeretem rázni :D De ismerem a vendégsereget, 2-3 ember odajönne a tánctérre, hogy ne egyedül táncoljak az újdonsült férjemmel, majd 15 perc után kínos lenne nekik, hogy senki más nem pattant fel, ezért lassacskán mindenki leülne és csak beszélgetne, úgyhogy vagy egyedül ropom, vagy én is leülök, akkor meg minek a dj? 1-2 kivétellel mindenki 40 fölötti és nem a bulizós fajtából.


4. Idegeskedés. Minden esküvőn benne van a pakliban, hogy valaki lemondja akkor, amikor már leadták a végleges létszámot, így mondjuk egy házaspár és két gyerek vacsija ugrott, ami 20 ezerrel és annak a felével a gyerekkedvezmény miatt számolva 60 ezer ft fölöslegesen kifizetve. 4 emberrel kevesebb ünnepel velünk. Na meg azok a rokonok, akiknek semmi nem jó. Amikor a szalagavatóm volt, akkor illendőségből meghívtam azt a nagymamámat, akit nem kedvelek és még problémás is. Nem szívesen csinálnám végig újra ugyanazt, amikor mindennap problémázott valamin, hogy ő hogy jut oda, neki mégis miért kéne végig várni az összes táncot, ő pontosan hol fog ülni, anyámmal nem kedvelik egymást és hogy anyám kiakadt-e azon, hogy ott lesz ő is, az xy-t miért nem hívtam meg, hiszen illik (öszesen 6 db jegyem volt). Nem akarok kéretlen tanácsokat és hogy mindenki összes problémáját én oldjam meg, meg hozzá igazítsam (persze az ételt igen, de taxit nem hívok és nem fizetek, ha ő előbb akar hazamenni, mint aki fuvarozza). És szerintem nem ő lenne az egyetlen. Vagy akár csak azon sem akarok stresszelni, hogy minden tökéletes legyen és mindenre jusson elég idő. Márpedig magamat ismerve stresszelnék.


Ezek a fő okaim. Úgyhogy az új tervem az, hogy csak szülőket és tesókat hívunk (meg az ő családjaikat). Szertartás, fotózás, vacsi, beszélgetés, közben menne zene, de csak lejátszási listáról aláfestőként. Tudom, hogy sokaknak ez az álma, de én szeretek szerepelni, szeretek ünnepelni, szeretném megosztani mindenkivel a boldogságomat. Illetve most furcsa is nekem, hogy ennyit változott a véleményem, mert mindig is nagy esküvőt szerettem volna, most meg a kicsire vágyom. Csak félek, hogy megbánnám.


nov. 8. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
4 fős volt, soha nem bántuk meg.
nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 37 fő volt, 61 meghívott. (A különbség akik nem jöttek el.) Még nem tudom, milyen volt, mert szombaton lesz.
nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kis esküvőt tervezünk, csak a családtagokkal. Összesen minket is beleszámítva 7-en leszünk összesen. Még csak lagzi sem lesz, csak egy szimpla vacsora az egyik étteremben. Nekünk ez teljesen elég lesz. Ha azok vesznek körül akik szeretnek akkor biztosan jó lesz. Nekünk olyan mindennel együtt max 400ezer lesz. Nem tudom mit lehetne ezen megbánni. Ha jól érzed magad, akkor minek a nagyobb esküvő csupa olyan rokonokkal akiket nem ismersz, vagy ilyesmi. Nem kell aggódni hogy sokba kerül. Egy kis esküvő is lehet nagyon boldog.
nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi négyen voltunk.

Két tanú és mi ketten.

Szerintem nem a létszám számít.

nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nyitottan hagynám a táncos részt. Mehetne egy táncosabb lejátszási lista, hogy mégis csak táncoljatok egyet a férjeddel. Aztán hátha másnak is megjön a kedve. Természetesen nem kell DJ. Egyébként én voltam úgy kb 50 fős lagzin, hogy ott sem volt DJ (egy ismerős srác kezelte az elsőre összeállított lejátszási listát) és a násznép nagyrésze végignyomta a bulit így is. Sőt,én is jobban éreztem magamat, mint olyan esküvőn ahol volt zenekar vagy DJ. Itt nagyon vegyes volt a zene és pont ezért jött be.
nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez jó ötlet, egy első tánc lehetne :)
nov. 8. 14:54
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Egy pár fős kéne nekem is, ha eljutnék odáig.
nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
20-an voltunk. Sokkal inkább bántuk volna, ha kidobunk az ablakon több millió forintot arra, hogy ilyen - olyan rokonokat etessünk, akik évek óta felénk se néznek. A pénzen vettünk 1-1 robogót, és rátettünk a Thai nászutunkra egy 5 napos Japán kitérőt. Hidd el, sokkal nagyobb és tartalmasabb élmény volt.
nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
#8 Jól tettétek! Taps! :D
nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyetemi évfolyamtársam járt el hasonlóan, mint a #8: voltak összesen vagy 20-an a képek alapján, utána egy ebéd, aztán elmentek egy hónapra Balira :) a csajszi mondta, hogy sokkal nagyobb vágyuk volt oda eljutni, mint egy nagy lagzi. Inkább az utazásra költöttek, és nagyon boldogok azóta is.

Nekünk várhatóan jövőre lesz olyan 30-35 fővel, én is tojok az anyagiaktól, pedig nincsenek extra nagy igényeink. Próbálunk arany középútat találni és amit lehet DIY csinálni. Jah és amit sokan tanácsoltak: ahol csak lehet,ki ne ejtsük a szánkon az esküvő szót.

nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!