Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül ma (2023-ban)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül ma (2023-ban) egy templomi esketés?

Figyelt kérdés
mi egy református templomtól 80 ezres árajánlatot kaptunk, amit kicsit sokallunk, de idei adatokat nem találtunk a neten
nov. 16. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

KEzdjük azzal, hogy ez nem az ajánlatról szól.


Ha a hívő közösség része lennél, ismerne a lelkész és akár azt is mondhataná, hogy ingyen vállalja - ugye logikus, hogy annak JÁR a templomi esküvő, aki jár is templomba.


De betévednek ilyen oda nem valók, akik valamiért olyan házasságot akarnak, amihez semmi közük - templomit. Jajj. A részletekbe bele sem megyek, de gondolom ezer éve nem voltatok templomban (vagy max. ünnepekkor, kérlek, ezt se mond, mert az is kevés), és a jövőben sem terveztek. Majd ha születik gyerek, talán megkeresztelitek, de addig is eltelik x év templom nélkül.


Ha járnátok templomba, heti 1000, havi 4000 forintot adakozva a perselybe rég bent lenne az összeg, és mondhatnátok a lelkésznek, hogy ezt már beadtátok, nem is beszélve az egyházi adóról, már ha van olyan reformátusoknál. Máshol van. (Pl. ha fizeted az egyházi adót és meghalsz, a lelkész (pap más esetben) eltemet ingyen, és a családod megköszöni neked, hogy jajj, de jó, hogy Mariska/Józsika járt templomba és fizette az egyházi adót, mert így kifizette magának előre a temetést, és nekünk már nem kell.)


Eleve az a szó templomi körben, hogy árajánlat, mennyire istentelenül hangzik. Árajánlatot a burkoló vagy az autószerelő ad...


Szóval igen, megérdemled a 80 ezret, többet is! ÖRülj, hogy ennyivel megúszod.

nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de nem vagy tisztában az árakkal ha 80 ruppót sajnálsz egy "terembérletért". Kérdezd meg bárhol máshol, hogy mennyibe fájna egy órára kibérelni "személyzettel" együtt. Az önkori nem adná oda ennyiért a legkisebb dísztermét sem, hangosítással, takarítással, "versmondóval".
nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hol.

Pl. a mi településünkön, ha itt lakóként mész, akkor ingyenes, pláne ha amúgy a közösséghez is tartozol, tehát amúgy is jársz a templomba, egyházközségbe (mi katolikusok vagyunk).

De mondjuk, ha a Szent István Bazilikába szeretnék menni, akkor nekem, gyakorló hívőként is valószínűleg fizetnem kéne.

Ráadásul ezek az árak változóak. Komolyabb műemlék templomok többet kérnek el, egyszerűen azért, mert baromi sokba kerül fenntartani egy ilyen épületet, mint azt, ami mondjuk nem olyan régi vagy különleges.

nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Ha nekem valaha lesz esküvőm, akkor a legkevésbé érdekel majd a pénz. Ha normális emberekről van szó, akkor ilyen az ember életében egyszer történik és most tételezzük fel, hogy minden smakkol és megtaláltad az igazit és ő is megtalálta benned az igazit. Már ne is haragudj, de az sem érdekelne, ha 500-at kérne a pap. Istenem, hogy mindenhová beeszi magát a pénzt és ezen a nyomorult földön minden a pénz körül forog. Még ilyen nagy események alkalmával is mindig csak a pénzről van szó. Ha sajnáljátok még erre is a pénzt, akkor hagyjátok a fenébe az egészet.


Tudod mit kapsz manapság 80-ért? Kettő darab ikeás pozdorja szobaajtót tokkal és akkor még jól jártál, de lehet kettőt se kapnál érte. Most újítottam fel a házam és csak az álmennyezet anyagköltséggel szobánként munkadíjjal együtt volt 350-360 ezer és olcsó volt ahhoz képest máshol milyen ajánlatot kaptam. Egyszerűen nem is tudom mit mondjak, hogy valakiben felmerül az, hogy ezen a jeles napon sajnáljon 80-at.


Most azért érzed, hogy mennyire lealacsonyító egy ilyen szertartást kettő darab ikeás ajtóhoz hasonlítani. Ha valaha lesz feleségjelölt és így áll majd a dolgokhoz, nemhogy felbontom az eljegyzést, de soha többet ne lássam és ne halljam. Egyébként sok boldogságot és gyermekáldást kívánok. Ne értsd félre nem bántani akarlak, de egyszerűen most megdöbbentem. Férfiként, ha nekem azt mondják, hogy van egy nap, egy ilyen jeles nap, mikor a jövendőbelimet igazán boldoggá tehetem, a pokol legmélyére lemennék és elhoznám az ördög fejét a papnak, ha nem lenne elég pénzem megfizetni, de nem vagyunk egyformák.

nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Mi evangélikus templomban esküdtünk és nem kértek semmit. Azt mondta a lelkész, hogy neki ez a dolga és örömmel teszi meg. Ettől függetlenül mi adtunk neki egy jelképes összeget, mondván segítjük az egyház közösséget.
nov. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Esküvő az Ótemplomban

70.000,- Forint + Áfa

Kedvezményes ár: 50.000,- Forint + Áfa

Igény szerint lehetőséget biztosítunk állófogadásra udvarunkban.

(A kedvezményes árat az egyházfenntartói járulékot

rendszeresen fizető református gyülekezeti tagok vehetik igénybe.)"

[link]

nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, ha járnál rendszeresen templomba akkor ingyen lenne....

Amikor nagymamám meghalt (minden évben fizette az egyházadót az adott templomnak és havi 1x járt- a betegségei miatt- a templomba akkor adakozott). Amikor nagyim meghalt a lelkész pont szabadságon volt, a helyettes azt mondt,ah ő nem vállal temetést csak a vasárnapi isten tiszteletet... Várjuk meg a lelkészt... A másik lelkész, akit megkerestünk vállalta egy elég nagy összegért+ be keleltt fizetnünk visszamenőleg x évre oda is az egyház adót, amit máshol már befizetett...

Illetve annyit jegyeznék meg,h nem tudom mások milyen fizetésből élnek,h 500 ezer sem lenne gond, de amikor milliókról van szó, azért nem oylan egyszerű mindenre is azt mondani,h egyszer házasodom elő kerítem rá a pénzt. (Nem, nem kacsalábon forgó palotába szervezzük az esküvőnket, de ha normális minőséget akarsz zsebbe kell nyúlni)


Vidéken fogunk házasodni templomi esküvőt is akarunk az idei árfekvés mifelénk 25.000+ a lelkész díja, ami ránk van bízva.

nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!