Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a vélemény arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a vélemény arról, hogy egyetlen helyszínen lenne a ceremónia, lelkészi esketés és a lakodalom is? Mennyire elterjedt? Miért ágálnak annyira ellene?

Figyelt kérdés

Az tudom, hogy anyakönyvvezető kijön helyszínre. Vajon református lelkész is megtenné?

Miért vannak annyira az ötletem ellen? :( Majdnem mindenki templomba meg a Városházára akar menni. Kérdezem én: Miért? Nekem az nem túl romantikus, ha az előző pár esküvőjének küszöbén állunk és várunk. Ráadásul nem akarok keringeni a városban a templom és a városháza között.

Egy helyen lenne, kis vendéglő a város szélén gyönyörű parkkal, mindenki lepakol, végig van kaja-pia, gyerekeket le lehet foglalni, örülnének a 80 éves mamák, hogy nem járkáltatjuk őket keresztbe-kasul a városban. Erre a variálás van, semmi sem tetszik. Kár elmondani is.

Max 75-en leszünk.



2015. jan. 7. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Az egyházi szerintem problémás mert azt felszentelt helyen tartják (templom), de egyébként a többi szerintem simán megoldható és én is emellett döntenék, praktikussági okokból. Nyilván azért vannak sokan ellene, mert az Ő esküvőjük a hetvenes években volt és fontos lenne, hogy lehessen vagizni a bérelt autóval/hintóval meg lovakkal.


Egy dolgot jegyezz meg: ez a nap arról szól, hogy összekötitek az életeteket. Ezt ünneplik akik összegyűlnek, azért, hogy veletek örüljenek. Hetvenöt embernek nem tudsz jót csinálni, valakinek mindig lesz valami baja.

2015. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez igaz, köszönöm a megerősítést. Szerencse, hogy nem az én rokonaim variálnak, máskülönben helyre tenném őket :D

Csak az a vicces, hogy mikor engem hívnak esküvőre, nem kérdezgetem, hogy EZ MIÉRT? AZ MIÉRT ÚGY? Örülök, hogy meghivnak, és nem ötletelek az ifjú párral, főleg nem faggatom őket.

A lelkésznek utánajárok mindenképp.

Ráadásul most jutott eszembe, hogy nálunk az volt a szokás, hogy gyalog (!) mentünk először vőlegény, aztán menyasszony házába kikérni, majd városháza, majd templom, te jó ég... mit kapok én a fejemre :)))) Eretneknek leszek kihirdetve.

2015. jan. 7. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az egész rokonsággal mindent megbeszélni. Megkapják a meghívót, ez meg ez lesz, és várjátok őket szeretettel. Pont.

Mivel nálunk sok volt a vidéki rokon,a városban keringésre mi azt választottuk, hogy bérletünk egy buszt, aki eljött az étteremhez, ott felszállt majdnem mindenki a buszra és úgy jöttek a menyasszonyi autó után a Városházára, majd a templomba.

2015. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így akartam, egy dolog miatt nem csináltuk meg. Voltak páran, akiket csak a szertartásra hívtunk meg, amolyan kötelező vendégek, akikkel nem nagyon tartunk kapcsolatot, de anno 15 éve, még gyerekként, mi is ott voltunk az esküvőjükön, esetleg a szüleink közeli barátai, akikhez nekünk semmi közünk, de nehogy megsértődjenek, stb. Na mi miattuk nem tudtuk megcsinálni, hogy egy helyszínen van a polgári esküvő meg a lagzi (egyházi nem volt), mert ha nem lépnek le időben maguktól, tiszta ciki szólni nekik, hogy most már menjenek, mert kezdődne a buli... egyszerűbb volt így a külön helyszín, a szertartás után váltottunk velük pár szót, aztán szépen mentünk az étterembe.

Ha viszont nálatok nincs ilyen gond, szerintem is hülyeség mindenkit végigcibálni a városon. A pampogásra meg ne figyelj oda, ti esküvőtök és kész. Ha mindenre beszólnak, ne mondjátok el a terveket, majd ott lesznek a kész tények, mikor mennek.

N26

2015. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi lagzink is egy helyszínen volt a ceremóniával. Nem volt ezzel semmi gond, igazából azt tartottuk szem előtt, hogy minél kényelmesebb legyen, ne vonszoljuk a vendégeket körbe-körbe, autóval, gyalog. Nem is beszélve az idő takarékosságról, senki nem akarta az egészet elkezdeni már délben, csak azért mert mászkálni kell mindenfelé... Odajöttek a vendégek délután, nyugodtan megihattak egy-két italt, szépen lezajlott a ceremónia, gratulációk, iszogatás, még volt időn fényképezkedni is vacsora előtt. Sokkal lazább volt az egész, mintha mentünk volna körbe az egész városon... így legalább volt egy "bensőséges" és egyedi hangulata az egésznek :-) A legjobb döntésnek tartom még mindig, hogy nem a városházára mentünk.

Lelkészt kérdezd meg, igazából lelkésze válogatja, hogy kimegy-e helyszínre.

2015. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az anyakönyvvezető kiszállási díja nálatok mennyi volt?
2015. jan. 7. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Hozzánk 20ezerért jött ki, nagyon rendes volt és nagyon szép esketést csinált, személyre szabottat :-) Ennyit nekünk megért :-)

Bár ahogy hallottam, a legtöbb helyen 20-30ezerért mennek ki, attól függően, hogy mikor és hova.

2015. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem 4-es, 5-ös voltam az előzőnél, benéztem kicsit :-)
2015. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jan. 7. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem jobban tetszik, ha nem így van, nekem hozzátartozik a házasságkötéshez a templom (nem rongyrázásból, hanem azért, mert hívő vagyok), de mindenki a saját esküvőjéről dönt.

Egyébként szerintem kijönne a ref. lelkész is, a reformátusoknál nincs ez megszentelt helyhez kötve, ők a polgári házasságot áldják meg.

2015. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!