Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen egy Hit Gyülekezete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy Hit Gyülekezete esküvő? Miben másabb, mint mondjuk egy református vagy katolikus esküvő?

Figyelt kérdés
Nem tervezek ilyen esküvőt,nem tartozom hozzájuk, viszont érdekelne, de alig találtam valamit.

dec. 31. 01:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Ne érdekeljen, mert ez a hely nem az, amit pénzért meg tudsz vásárolni-mint a többi hely, ahol csak látszat összeadás van és lényegtelen számukra, hogy ki miben hisz, és jelen van-e Isten. Ez nem színházi előadás, mint egy katolikus templomban az esketés.
dec. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
*mint egy katolikus vagy akár egy református templomban az esketés.
dec. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Amikor gyakorló hívők házasodnak össze, a katolikus és református templomokban is nagyon mély, meghitt szertartásról van szó!
dec. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Én egy ilyenen voltam. A szertartás után jött a kajálás, táncikálás, vidámkodás, majd éjfélkor közölte a "pap", hogy a legjobb dolgokat a csúcson kell abbahagyni, menjen most mindenki haza. Sok vendég számára ez meglepő és furcsa volt.
dec. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én voltam már elég sokféle esküvőn a nagyon minimáltól a puccosig, nem tudom igazán mire vagy kíváncsi. A pártól is függ, hogy ők milyenre szervezik. Minden egyháznak meg vannak a maga keretei, sajátosságai, amiben ők tartják. Ebben a részben azt mondanám, hogy visszafogott, kulturált, legalábbis amiken én voltam eddig. Az egyházi rész nagyjából ugyanúgy zajlik, mint máshol, röviden beszél a lelkész, aztán a párt megesketi - tehát semmi extra. Igazából nincs is idő másra, mert egy esküvői nap általában "rohanás" a helyszínek között.


Sok esetben amúgy nem házasságkötőtermi a szertartás, hanem külső helyszínre van szervezve, ahol a pár szeretné, de akár lehet ez egy kastély is akik tehetősebbek, de bármi lehet igazából, ami egy ilyen rendezvényre alkalmas, kibérelhető, de lehet egy romantikus tóparti helyszín is akár, mint a filmekben, ilyenen is voltam, tök jó volt.

Ismerek olyat is, aki nem is akart esküvőt, és végül kb 10 fő volt jelen, tehát abszolút vegyes - amit a pár szeretne, ez az egész végülis róluk szól.

dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#1-es, nem tudom mi rosszat kérdeztem,írtam is,hogy csak egyszerű érdeklődés.
dec. 31. 11:01
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

"nagyon mély, meghitt szertartásról van szó!"


Nem nevezném meghittnek, amikor ott van vagy 100 ember és két fotós, videós ugrál a pár és pap körül.

dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell ennyi fotós és videós. A 100 ember pedig tanusíthatja, hogy a vőlegény és menyasszony szabad elhatározásból érkezett és így szolgáltatják ki egymásnak ezt a szentséget. Persze nem minden esküvőn ezt veszik komolyan, de hívő embereknél ezen van a hangsúly.
dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy hit gyülekezetes lelkész, akit a pár felkér, adja össze őket. Itt is szokott lenni ugyanúgy eskü, előtte a lelkész beszél röviden a házasságrol, megáldja a párt, imádkozik értük, a házasságukért. A többi az olyan, amit a pár kitalál, az eszemiszom, tánc, stb. Most ennyi jutott eszembe.
dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nevezném meghittnek, amikor ott van vagy 100 ember és két fotós, videós ugrál a pár és pap körül."

Ez nem egyházi esküvőtől függ. Egyházi esküvő is lehet kéttanús. A pártól függ, hogy milyenné teszik.

dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!