Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Körülbelül milyen árkategóriáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Körülbelül milyen árkategóriában lenne egy 30-35 fős esküvő ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éve vagyunk együtt a párommal, tervezzük az eljegyzést, de addig nem akarjuk meglépni, amíg az esküvőre nem tettünk félre, mivel az eljegyzés után kb egy éven belül szeretnénk egybe kelni.

Mennyit lenne érdemes félre tenni az esküvőre, ha olyan 30-35 embert hívnánk meg? Nincs semmi tapasztalatom ilyen téren.

Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat :)


febr. 17. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

kicsit írj, milyenek az elvárásaid, elképzeléseid.

A fotós, a zenész, a tánctanár, a szertartásvezető ugyan annyiba kerül 30 és 130fős lagzinál is. Lagzizni szeretnél vagy csak egy családi vacsi lenne utána?

febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet a létszámmal spórolni, ha nem egy nagy lagzi mini változatát szervezitek. Ha fizeted a vőfélyt/ceremóniamestert, a fotóst, helyiséget bérelsz, esetleg a szakácsot, felszolgálót is, akkor már jobb, ha sok a vendég, mert az ajándékokból megtérül, főleg ha kp. 30 fő, házilag megvendégelve vagy egy kis étteremben, pl.Trófea, de nem mentem utána. Mi jól megszívtuk azzal, hogy a vendégek létszámával akartunk spórolni. Nekünk 15 éve volt 1.200.000 Ft kb., a vidékieknek szobát is béreltünk.Kb.300.000 Ft jött össze a nászajándékból. Ismerősömnek ugyanakkor a 3 millió Ft-os lagzija kb.150 fővel teljesen megtérült. Ők étterembe mentek. Igaz, a rokonságnak nem kellett szobát bérelni, mert aki távolról jött, elszállásolták, de sokan közeliek voltak. Anyósom nagy ötlete volt a terembérlés egy nem étteremben. Azt mondta, családias lesz, a rokonok főznek és felszolgálnak. Aztán esküvő előtt elkezdett vakarózni, hogy de őt nem kérheti meg, hát ő vendég lesz...
febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, mit, hol akarsz.nem a rizsa az elején,hogy mikor születtetek :)
febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3.éve valamivel 1 milka felett volt. Pontos összegre nem emlekszem bocsi de leírom kb mi volt. Megyeszékhelyen, egy sima éttermben volt, nem a felkapott eskuvoi helyek kozt volt. Max 40 fő fért el kenyelmesen. A költségek nagy részét ez vitte el. Kaja leves plusz sultestal , egyebkent nagyon jo volt, de amint latod nem a mi igenyünk a lazactekercs marinalt avokadoval 😀 szóval hagyományos volt. Mivel kevesen voltunk ejfeli zaba nem volt. Italoknal elore megbeszeltuk mit hozhatnak a vendegeknek, a krvadraga mittudomenmilyen meggysor pl nem volt a valaszthatok kozt. Amugy 1- 1 emberke volz nagy piás a tobbiek nem annyira. Palinkat vihettunk be.

Dj volt, ismerős ajanlotta nem kért sokat. Itt mindegy mennyien vagyunk..bár lehet ha 100 fős lett volna tovabb tart a lagzi es lehet tobbet kért volna..ezt nem tudom. Fotós volt arra ne sajnaljatok a penzt. Ejfelig fizettuk, addig tartott kb a lagzi szoval jo volt igy. Dekort nem vittuk tulzasba , a helynek sajatos hangulata volt. Igazabol amikor rajottunk hogy az asztalok ugyis kajaval lesznek tele, meg a teritekkel eldontottuk hogy 1 1 szál fehér rózsa lesz vekony vazakban es ennyi. Hiaba lett volna nagy asztaldisz meg ilyenek le kelltt volna szedni. Nyilvan menyaswzonyi csokorra koltottunk. A ruhanal lehet még kikölgtekezni. Ciki vagy nem, en nem akartam sokat kolteni es megtetszett egy hasznalt. Az volt 50, rendeltem egy vekony bolerot hozza. Szandalom volt mert jo ido volt, az a deichmannba volt kb 5000 alatt.masok lagzijan azt tapasztaltam hogy az alkalmmi cipot leamortizalom😀 jó nem trljesen de megkarcolodik stb ugyhogy az volt a fontos hogy kenyelmes legyen de szép de nem kell drága. Paromnak kb 80ert vettunk oltonyt inget meg mellenyket hozza. Meg egy alkalmi cipot. Torta volt plusz még, azt nem tudom menyni volt, de nem éri meg hatalmasat rrndelni, nem fogy el. Nehany aprosutemenyt meg sósat rendeltunk meg. Ilyen grillasztores meg hasonlok nem voltak. Menyecskeruha sem. Vőfély egy ismerosunk volt, imádta 😀 ha ő nem lett volna valakit fogadtunk volna, valszeg nem a klasszik vőfély fajtát de jó ha van aki elnavigalja a népet még egy kis lagzinál is. Meg pl ha valami volt a szemelyzet eloszor őt kereste nem nekünk kellett minden nyűggel foglalkozni. Szállásra költöttúnk még de ez is opcionális. Mi ugy voltunk vele hogy kifizetjuk, meg lefoglaljuk mindenkiet, mert annyira nem erintett sok embert. De ha mondjuk 50 fonek kell szallas nem igy lett volna. Voltak még költségek de azok kisebbek voltak.

Igazabol tenyleg az igenyektol fugg. De a kaja pia ( esetleg helypénz) ruha fotós zene ami a pénz javát elviszi. Gyűrűkön mi úgy spóroltunk hogy volt nem használt aranyunk, azt beleadtuk, ötvössel csinaltattuk. Így is mondjuk 200 korul volt, de mi erre szerettuk volna áldozni. Van akinek ez nem annyira fontos, mások meg 3x ennyit is raköltenek. Ekszerboltba ha be is szamitjak dragabb lett volna.

Bocs ha van benne elírás meg az ekezetek is lemeradtak, de szoptatás közben írogatok🙂

febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit akartok. Menő étterem vagy átlagos. Milyen kaja? Nem mindegy, hogy egy húsos tál vagy lazac szarvasgombával. Lesz-e lagzi vagy csak egy ebéd vagy vacsi. 300 ezres ruha vagy 40 ezres. És még sorolhatnám. Ha tudod miket akarsz az alapján tudod behatárolni mennyi lesz, mert ebben a határ a csillagos ég.
febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Párszázezertől a több milliós is lehet az árkategória.

Attól függ, mit szeretnétek.

febr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem templomi esküvőben gondolkozunk, inkább olyat szeretnénk, ami kint a szabadban, a szabad eg alatt van, mondjuk egy tisztás az erdőben. De kint mondtam, fogalmam sincs, hogy milyen szolgáltatások kellenek, egyáltalán mik vannak, mi az, ami nélkülözhetetlen, kinek mi a dolga, stb.

Azért irtam le az elejére a “rizsát”, mert nem voltam kiváncsi azokra, akik két hónap után házasodtak és majd jól megmondják itt nekem, hogy a párom csak húzza az időmet…

febr. 18. 10:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ha kint szeretnétek, akkor vagy az anyakönyvvezetőnek kell kiszállást fizetni vagy szertartásvezető - 50.000-120.000ft

vendéglátás minimum 35.000/fő ha lagzi, 12.000/fő ha "csak" pár órás ültetett vacsi lesz

zene dj 100.000től ha több tagú zenekar 300.000

fotós ha csak a kreatív+szertartás 150.000től már találsz (ez csak pár óra) ha teljes este akkor 250.000től

videós szintén mint a fotós kb

dekoros 50.000től a csillagos égig

ruhák mindkettőtöknek 200.000tól szintén csillagos égig (persze ha van öltöny, te meg veszel használtan egy rucit, akkor ez lehet 50e is)

gyűrűpár, 200.000-tól


Én egy 1,5M-val állnék neki, max marad

febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

Jól van, a lepontozás nem izgat

Viszont most,hogy elmondtad ezt a dolgot, elgondolkodtató,miért ez jut eszedbe. De hajrá...

febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Számomra az elgondolkodtató, hogy miért kell még egy ilyen abszolút semleges, semmilyen indulatot nem kiváltó kérdésbe is belekötni.

Azért ez jutott eszembe először, mert a korosztalyunk rendszerint 6 hónapon vagy egy even belül hazasodik, ezért többen mondták már ezt és elébe akartam menni, ennyi.

febr. 18. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!