Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bűn testvért nem meghívni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűn testvért nem meghívni esküvőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Júliusban házasodunk,még nem küldtük ki a meghívókat,így a vendégek listája sem fix még.Nem tudjuk mi lenne a helyes,ha a szívünkre vagy az eszünkre hallgatnánk...Van nekem egy testvérem és annak a párja, előbbit se én se a leendő házastársam nem kedvel,utóbbit pedig szinte nem is ismerjük.

Ebből kifolyólag nem szeretnénk meghívni a testvért,viszont tartunk attól,hogy emiatt családi balhé lenne és más se jönne el dacból...( itt főleg az idős nagyszülőkre gondulunk, akik szerint ezek a dolgok kötelezőek, nem pedig választhatóak) Pedig egyébként mindenki tudja, hogy nagyon rossz a kapcsolatunk a testvéremmel. Békülésre nincs esély, maximum látszatra, mivel ég és föld vagyunk. Páromat is bántotta többször verbálisan, így érthető módon ő sem látná szívesen.Nagyjából 5 év alatt egyszer találkoztam vele egy családi eseményen, de akkor se beszéltünk szó szerint egy szót sem, mert nem volt miről, veszekedni meg nem akartam. Találkozásokon kívül is iszonyatosan ritkán beszélünk, kb. egymás születésnapján , mert úgy illik , de akkor is általában csak egy Messenger üzenet váltás erejéig.

Nyilván nem arra várok választ, hogy ki a hibás ebben a helyzetben vagy ki nem, hanem arra,hogy hogyan lehetne zöld ágra vergődni?

Egyikünk se hívná meg őket szívesen.

Hogyan lehetne megértetni a rokonságommal, hogy nekünk kellemetlen az ő jelenlétük, és mivel kisebb, szűk körű esküvő lesz, így tényleg csak azok lesznek ott, akik az életünk szerves része.

Aki hasonlóan volt hogyan oldotta ezt meg?



jan. 31. 19:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem bűn testvérrel nem tartani a kapcsolatot ha már bűnt emlegetsz.
jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Szerintem te is érted,hogy mire gondolok:) . Nem igazságot akarok szolgáltatni, hogy kinek a hibája, mint ahogy írtam is.
jan. 31. 19:26
 3/32 anonim ***** válasza:
35%
Én értem, de nem tudom minek jössz elő a bűnnel ha úgyse tartjátok a kapcsolatot.
jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem hivtam meg. Ez egy ünnepség. Nem itt akarom megoldani a problemainkat. anno anyam az en eskuvomre se jott el mert nem tartotta megfelelonek a meghivast. En meg a temetesere nem fogok elmenni.
jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ha nem titok,akkor mit vétettél?
jan. 31. 20:53
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párom egyik testvérét nem hívjuk meg, miattam. Nyomós okom van rá, hogy gyűlöljem, amúgy is tönkreb.asz minden családi eseményt, ez sem lenne kivétel. Én megmondtam, hogy nem jöhet és kész. De az ő családja még nem tudja. Én úgy vagyok vele, hogyha valaki emiatt nem akar részt venni, akkor ne jöjjön, én nem fogom magam szarul érezni amiatt a szardarab miatt. Sajnos ők tartják a kapcsolatot de nem azért mert annyira jó ember lenne és most finomat fogalmaztam... Nem érdekel hogy bűn e vagy sem.
jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy esküvő. Rólatok szól. Ha valakit nem hívsz meg, nem hívod meg. Aki emiatt szintén távol marad, távol marad. Miért akarsz olyan emberekkel ünnepelni akik rád akarnak erőltetni az esküvődön valamit?
jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Sajnos a családom nem akarja elfogadni,hogy nem vagyunk jóban,benne van a pakliban,hogy emiatt valaki(k) nem jönnek el,ez nyilván nekem nagyon rosszul esne,mert ez azt is jelentené,hogy nem képesek tiszteletben tartani a felnőtt gyerekük/unokájuk stb. döntését.
jan. 31. 22:31
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan azt jelenti. Akarsz ilyen embereket az esküvődre?
jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy a rokonainkat nem válogathatjuk meg. Egy esküvő.viszont nem.ilyen... oda azt hívsz meg, akit akarsz, és azt tiltasz ki, akit akarsz. Te napod,te eswményed,te szabályaid.


Jog szerint természezesen nem bűn, sem btk-ban, sem ptk-ban, sem máshol, más nem számít. Gondolom nem jó kedvedből tartod a távolságot... jobb a békesség. Ne hívd meg, akár megtarthatod az összes rokonod nélkül is az esküvődet.

febr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!