Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy esküvőn a szállást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy esküvőn a szállást magadnak kell fizetni (és nem olcsó) akkor vinnél egyáltalán ajándékot (pénzt) a házaspárnak?

Figyelt kérdés

Egyikük se vidéki, a meghívottak 90% is budapesti.

Nem tudom nekik mennyivel volt olcsóbb Mucsaröcsögén tartani az esküvőt, de a vendégeknek fejenként 25-30 ezerbe fog fájni, mert a helyszínen azt a pár szálláshelyet a közvetlen rokonok kapják, a többieknek már csak drága szállodák jutnak a környéken, mert már minden tele van.

Én úgy tudom mostanában 25-30 ezret "illik" vinni borítékban, de őszintén szólva nem tartom jófejségnek, hogy mégegyszer ennyit ki kell fizetnem, a rengeteg utazásról meg már ne is beszéljünk.


máj. 23. 14:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Nem kötelelző pénzt adni.

Ajándéknak meg elég valami kis apróság, pl.pohárkészlet stb.

máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

A meghívóra ráírták hogy ha ajándékot akar vki adni, akkor pénzt adjon.

Arra gondoltam h adok egy borítékot néhány jókívánsággal. Smucignak fogok tűnni?

Ők egyáltalán vajon tudják h ez tök nagy kib * szás sa vendégekkel, vagy bele se gondolnak ilyenkor? Nyilván az esküvő előtt nem akarom őket idegesíteni, de azért érdekelne hogy jut el egy házaspár addig a gondolatig, hogy nem a szülővárosukban tartják az esküvőt, hanem többszáz kilométerre..

máj. 23. 15:02
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg, hogy sajnos a drága szálloda fér bele neked anyagilag és nem tudsz elmenni.
máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ezt egyébként páran már jeleztük mire találtak nekünk egy tömegszállást ami kb hajléktalanszállónak néz ki.

Végül mindenki azt mondta h ezt inkább nem, gondolom a házaspár most azt gondolja h hát ha nekünk nem jó az olcsó szállás az a mi bajunk.

Hozzáteszem egy szép igényes garzon lakásban élek amit szépen tisztán tartok. Nem fogok olyan ágyban aludni amin már a fotókon látszik h nem volt kitakítva rendesen. Ettől függetlenül 30 ezer Ft az nekem elég sok pénz.

máj. 23. 15:15
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező vinni semmit, de elmenni rá sem, ha sokba kerül a szállás.
máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Eképzelhető h lemondjuk inkább, ami sztem szomorú
máj. 23. 15:20
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Ha nagy lesz az eskuvo szerintem az se fog feltunni, hogy te speciel nem adsz at semmit. De en vinnek boritkeba kaparos sorsjegyet valami vicces kepeslappal max 10-15e ertkben, ha az utazas+szallas ennyire leamortizalna a keretem.


Mi elozo heten voltunk eskuvon, szinten 30k volt a szallas a helyszinen plusz utazni kellett egy orat. Na most nyilvan ennyivel kevesebb penzt adtunk. Ahogy lattam a tarsasag tobbi tagja is paronkent 20-30k adott. Azaz tuti nem jon ki ennyibol 2 ember.

Viszont azt lattam az egesz kb arrol szolt, hogy a parnak legyen faxa videoja es fenykepe arrol, hogy neki volt eskuvoje. A násznéppel semmit nem foglalkoztak, orakra leleptek fotozkodni, azutan is tobbszor eltuntek. Volt kotelezo csillagszoros kep meg tortavagas, de azokon vagy 6 fotos allta oket korbe, kaja rossz volt, zene rossz volt, semmi szorakoztatas. Szoval igazabol a parnak kellene fizetnie, hogy elmennek az eskuvore emberek…

máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Én is voltam már ilyen esküvőn, ahol csak biodíszletek voltunk.

És most sincsenek nagy elvárásaim, ezek a vidéki "szolgáltatók" kizárólag a lehúzásra mennek.

Mert aki vidéken született az általában egy helyi étteremben vagy faluházán tartja az esküvőt, nem egy kastélyban.

És ha egy kastélyban (állítólag) olcsóbb tartani egy esküvőt mint egy étteremben, akkor sehol sem jön ki a matek, az étel biztos nagyon rossz lesz, de ne legyen igazam...

máj. 23. 15:35
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell elmenni. Utazás, szállás, ajándék, ruha, cipő, smink, köröm, fodrász... Ennyi pénzt sokkal jobb dolgokra is el lehet költeni. Mi értelme van idegen emberek esküvőjén biodíszletnek lenni?
máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Ha ilyen drága a szállás, akkor kb a nászajándékot elköltöd. Ha megterhelő a 30 000 forint, én nem mennék el. Nem muszáj ilyen terhed vállalnod.

Sajnos közbejött valami, nem tudtok elmenni, sok boldogságot kívánsz.

máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!