Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meddig kell érnie a menyasszon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig kell érnie a menyasszonyi ruhának?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyon szép használt ruhát, pont jó rám, de a hosszát nem tudom eldönteni.

Nem szalonban vettem hanem magánszemélytől, így szalonban nem tudok tanácsot kérni.

Felpróbáltam, és ha szépen kihúzom magam és a legmagasabb sarkú cipőmet veszem fel ( ez kb 7 cm :))akkor épp a földig ér körben. De ha megmozdulok, egy lépést teszek benne akkor már súrolja a földet, ha pedig hosszabban megyek benne akkor határozottan söpröm a földet. Nem tudom mi a szebb, ha pár centivel rövidebb, vagy ha épp földig ér. Ha így hagyom, biztos mire csak a kocsihoz kimegyek, egymerő kosz lesz az alja és még el sem értem a házasságkötő terembe.


2010. nov. 9. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálj magasabb sarkú cipőt venni, nekem 9 centis volt, mert a ruhát nem lehetett felhajtani. (Hozzáteszem, hétköznapokon lapos sarkúban járok, ezért gyakorolnom kellett benne a járást, de nem volt probléma.)

A ruhának a föld felett kb. 2-3 centivel kell érnie. Nem jó, ha rövidebb (a hosszú ruha, a rövid temészetesen lehet, de most nem arról beszélünk). Ha leér a földre, viszont tényleg koszos lesz.

Az enyém még így is olyan hosszú volt, hogy amikor kihúztam magam, épp nem ért le, de ha megmozdultam, vagy elől, vagy hátul igen. Az esküvőt még kibírta (nem látszott a kosz), a lakodalomban összetaposták, viszont kitisztíttattam, és szép fehér lett újra.

2010. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ne érje a földet. Ha annyira határeset, akkor csak 1 max. 2 centit vetessél el belőle. Mégiscsak életed egy meghatározó napja, olyan ruha legyen rajtad, amiben tökéletesnek érzed magadat. Ne kelljen minden percben arra figyelned, hogy úristen, hogy fog kinézni a ruhám alja.

Ez a kis apró igazítás megér annyit, hogy kerek egész legyen az a gyönyörű esemény.:))

2010. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szió! ahhoz a cipőhöz próbáld, ami rajtad lesz az esküvőn! a cipő sarkától kb 2-2,5 cm -vel feljebb legyen. Így szebben is ring, amikor mész. Bár várj csak, ez csak az abroncsosra vonatkozik, mert, ha pl. sima egyszerű fazonú, akkor lehet, h más a helyzet... de semmiképp se seperje a földet, nemcsak a kosz miatt, de véletlen rá is léphetsz
2010. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kezdek arra hajlani, hogy tényleg fel kellene hajtani. Egyenlőre nincs még meg a cipőm, pont emiatt nem vettem még meg, na meg azért sem mert két hete döntöttük el, hogy összeházasodunk és december elején lesz az esküvőnk.:) Sok időm nincs morfondírozni, ráadásul a 3 gyerekünk ruháival, egyebekkel is el vagyok foglava. Tudom, hogy ez az én napom, de fontosabbak most a gyerekek. Sőt a picinek a keresztelője is ekkor lesz megtartva.

Visszatérve a ruhához.

Több bajom is van. Akitől vettem nem tisztíttatta ki mert az még plussz költség lett volna neki. Na, ha elviszem a varrónőhöz koszos aljjal, akkor a koszt felvarrja. Ha kitisztíttatom, ás utána varrogat rajta akkor gyűrődik, koszolódik a próbáktól nem? Jaj, azt sem tudom mihez fogjak hirtelen. Két tsiztítás pedig már luxus, majdnem 20 ezer forint lenne. A ruha pedig 15 ezer volt. Direkt olcsóbbat választottam, annyira nem állunk jól anyagilag.

Én is tornacipős fajta vagyok, akkor inkább veszek egy kényelmes cipőt, ha így is úgy is fel kell hajtani. Igen, abroncsos a ruha,de az alja felé hímzés is van. Max 4 cm a felhajtható.

Bocsánat, össze vissza írtam, mint ahogy a gondolataim is csaponganak, de én intézek mindent egyedül.

2010. nov. 9. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:

én meg azt hittem először, mikor megláttam a kérdésed, hogy érlelni akarod a ruhád, mint a jó bort....de jót röhögtem:-)

bocsi, de érdemibb hozzászolást nem tudok írni, nem vagyok járatos a témában...

2010. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztíttasd ki, vidd el a varrónőhöz, amikor próbálgatod nem lesz hűde koszos:)


És tényleg ne érjen le a földig, én ezt nem tudtam, mikor léptem, leért, mint nálad, és az egész esküvőt végig kínlódtam, tánc közben én is és mások is összetaposták, kész rémálom volt.


Másik tanács, lehet nyugodtan picivel rövidebb, én a végén már lapos cipőben táncoltam, annyira feltörte a lábam a cipőm, én is sportcipős csaj vagyok:)


Harmadik jó tanács, aztán abbahagyom:)

Nem tudom, h milyen a mellrésze a ruhádnak, de ha nincs vállpánt, akkor vagy szilikonból varr rá, vagy alakítsd át, én egész éjszaka húzogattam felfelé, végül a melltartómhoz varrtuk:)))

2010. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bármilyen tanácsot szívesen veszek, sokat segítettetek. :) Már voltam is egy helyen ahol vállalnak átalakítást. A ruhát 1800 Ft-ért felvarrják nekem! :) És ki kell előtte tisztíttatni, utána már nem lesz semmi baja. Ha ne adj isten összegyűrődne, akkor kivasalják.


Ezen az érlelésen én is jót kacagtam, tényleg így is lehet értelmezni a kérdést:)

Hát sok időm nincs az érlelésre:))

2010. nov. 9. 16:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem az előbb írni, hogy direkt nem választottam pánt nélküli fazont pont az ilyen lecsúszások miatt. Jól néznék ki mikor a babám egy laza mozdulattal lerántja rólam a felső részt! :) Nyakbakötős fazon, stabilan fent marad és tartja a cicit is.
2010. nov. 9. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!