Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 3 éve volt polgári esküvőnk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve volt polgári esküvőnk. Szeretnénk egyházit is, meg lakodalmat(az sem volt). Az anyakönyvezető összead még1X?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megegyszer polgari eskuvotoknek lenni. Az egyhazit megtarthatjatok akar most is, meg persze a lakodalmat.
2009. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak a polgárival olyan kerek lenne az egész. A férjem "mániája" volt, hogy a polgári meg az egyházit nem egy napon kell tartani. Szerintem igen.
2009. jan. 10. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A polgári már megvan, azt ne ismételjétek meg. És ha nem egy napon van a polgári meg az egyházi, az se nagy gond. Ismerek olyan házaspárt, akik szintén nem ugyanazon a napon tartották a polgárit meg az egyházit (igaz, 1 éven belül volt mindkettő, de nem egy napon), ott ugyanis az volt az oka ennek a csúsztatásnak, mert nem kaptak egy napra időpontot mindkét helyen. Így azt csinálták, hogy a polgári megvolt hamarabb, és utána volt meg az egyházi, és az egyházi napján volt a lagzi is.


Szerintem csináljátok így. Én nem tudok róla, hogy emiatt a polgárit "dupláznák", szerintem fölösleges.

2009. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hasonlóan vélekedek,mint előttem írók,a templomi a lényeg,én úgy tudom,lehet második polgárit is tartani,de elég költséges,valamint nem olyan "látványos" mint az első,és hivatalos,mivel aláírások sincsenek,mivel az anyakönyv szigorúan veszi ezeket,még egy bejegyzést nem enged az anyakönyvbe,és az aláírások nélkül pedig mi értelme van egy 5 perces ceremóniának?Mi is tervezzük a lagzit,mert csak 10 fős volt 4 éve,de eszünkbe nem jutna még egy polgárit csinálni.

Sok boldogságot!

2009. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a polgarit nem ismetlik meg. A polgari eskuvo jogi szempontbol egy szerzodeskotes, ami hatarozatlan idore szol. Ketszer nem irjuk ala ugyanazt a szerzodest.
2009. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekünk is 10 fős volt a polgári.. :)
2009. jan. 10. 15:06
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom minek ez a felhajtás. pl én tavaly voltam németországban egy esküvön, maga az össze adásra csak a közvetlen család ment, és a lakodalomra meg mindenki. furi volt elöször, de azt mondták ök ünnepelni akarnak, és ahoz nem kell az egész pereputynak az esküvöre menni.


ja voltem tavaly egy házasági évfordulon is amit azért csináltak mert annak idején nem volt lakodalmuk. nagyon jó volt. ugyan azokat a játékokat játszottuk stb...

szerintem az anyakönyvezetö jópénzért bármit megcsinál csak nem hivatalosan ,lennétek mégegyszer össze adva.

csináljatok a házasági évfordulótokra egy jó kis bulit.

2009. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
A polgári esküvőt nem lehet ismételni. (Anyum anyakönyvvezető). Szép lesz anélkül is hidd el. Sok boldogságot!
2009. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor lehetne megismételni, ha elválnátok, de gondolom ez szóba sem jöhet :)

Úgy lehet áthidalni, hogy egy megerősítő szertartást tartotok. Ahol nem viszi ki az anyakönyvvezető a szabadba az anyakönyvet azt szokták, hogy két tanúval a hivatalban összeadja őket, majd a násznép előtt egy megerősítő szertartást rendeznek.

A sógornőméknek volt így: nagyon sokan a násznépből nem is tudták, hogy ez nem az igazi esküvő, az anyakönyvvezető egy emléklapot íratott alá a párral és a tanúkkal, így még az sem volt, hogy nem írtak alá semmit. Szövegezésében ugyan egy kicsit más, de a hangulata ugyanaz.

Sok boldogságot!

2009. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2009. jan. 15. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!