Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehetséges-e az anyakönyvvezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges-e az anyakönyvvezetőnél elsődlegesen csak telefonon időpontot foglalni, és később bevinni a szükséges okmányokat?

Figyelt kérdés
Mivel mi külföldön élünk, esküvőnket Mo-n szeretnénk megtartani, nem tudunk akármikor hazautazni. Viszont az étterem már megvan, ezért az anyakönyvvezetőnél minél előbb szeretnénk az időpontot lefoglalni, nehogy utána már ne legyen szabad hely arra a napra.
2008. jan. 14. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehetséges, hiszen a házasságkötési szándékot a hivatalos iratok felmutatásával tudjátok igazolni. Így kiderül a helyzet komolysága, s a pár mindkét tagja előzetesen is ki tudja így nyilvánítani a szilárd szándékát. Az lehet a megoldás, ha rokonlátogatással, vagy egy kis kirándulással egybekötve keresitek fel az illetékes anyakönyvvezetőt. Ha véletlenül akkor már nem lenne hely, akkor esetleg még tudtok választani egy másik kerületet, vagy egy másik várost, nem tudom hol szeretnétek megtartani a ceremóniát.
2008. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy hol szeretnétek tartani. Kicsi településeken szerintem megoldható. Mi kis városban lakunk. Mi elmentünk időpontot foglani több mint félévvel a lagzi előtt akkor azt mondta az anyakönyvvezető, hogy beír minket arra a napra és majd egy hónnappal a nagy dátum előtt vigyük a papírjainkat+a tanuk személyigazolványaiknak a fénymásolatát. De ha nagy városban szeretnétek megesküdni akkor nem biztos hogy így működne, telefonon kivéve ha van ismeretség.
2008. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi Pécsett esküdtünk, nyáron, csúcsszezonban! Nem lehetett előre időpontot foglalni, hanem pont fél évvel a nagy nap előtt be kellett menni az anyakönyvvezetőhöz, és ő adott időpontot. Nem mindenki olyat kap, amilyet szeretett volna... Kisebb településen persze más a helyzet, ott örülnek, ha arra téved egy házasodni akaró pár. Ott szerintem a pár választhat időpontot.
2008. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Lehet! Mi is így foglaltuk le az időpontot
2008. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!