Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőt szeretnénk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőt szeretnénk párommal. Melyik vallási irányzathoz mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Én görög katolikus vagyok párom református, mindketten meg vagyunk keresztelve (elsőáldozók már nem voltunk).
2010. dec. 2. 11:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Református esküvőnél elég, ha az egyik fél ref, és KONFIRMÁLT is. A konfirmáció az, ami a katolikusoknál a bérmálkozás. Azonban a másik fél sem lehet felekezeten kívüli. Ebben az esetben az esküvő lehet simán ref. szertartású vagy ökumenikus.


A katolikusok sok helyen szigorúbbak, és sokszor kérik, hogy mindkét fél kat. legyen (keresztelővel, elsőáldozással, bérmálkozással). Ezt felnőttként is el lehet egyébként intézni, csakúgy, mint reformátusoknál a konfirmációt. Ha az egyik fél nem kat. akkor gyakran alá kell írnia, hogy a házasságból született gyermekek viszont tutira katolikusok lesznek.


Egyébként meg az a biztos, ha eldöntitek, hogy kat, ref, vagy ökumenikus esküvőt akartok, és megkeresitek az illetékes lelkészt vagy papot, aki pontosan elmondja, mi a teendőtök. Sokan eltántorodnak az egyházi esküvőtől, amikor megtudják, hogy konfirmálni ill. bérmálkozni kell hozzá, szóval előre döntsétek el, fontos-e nektek ez az áldás, vagy annyira nem, hogy úgymond "áldozatot" hozzatok érte.

Sok boldogságot!

2010. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Református esküvőhöz elég, ha meg van mindkét fél kersztelve.

Katolikusnál a szentségek felvétele, vagy jegyesoktatás.

2010. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

nálunk is ez a felállás volt. azt ajánlanám, hogy ha nem vagytok túlzottan vallásosak (leírásból úgy tűnik), akkor református esküvőtök legyen. Minden szempontból egyszerűbb lesz és számotokra is "befogadhatóbb" lesz a szertartás. a görög katolikusok még a rómaiaknál is szigorúbban vesznek mindent, szinte biztos, hogy kéne elsőáldoznod, nyilatkozni, hogy a gyerekek is görög katolikusnak lesznek keresztelve... stb., stb.

nálunk a lelkész még egy keresztelési emléklapot sem kért, bemondásos alapon ment. de ha épp tőletek másik helyen kérni fognak, a konfirmálás/elsőáldozás már nem lesz követelmény.

nekünk járnunk kellett jegyesoktatásra, ami csak nevében jegyesoktatás. tulajdonképpen beszélgetések voltak a lakésszel: a bibliáról, rólunk. egyáltalán nem olyan volt, mint egy tanórai felelet.

2010. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
mik a szentségek? az elsőáldozas meg a bérmálkozas vagy mi?
2010. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A katolikus szentségek: keresztség, bérmálás, oltáriszentség.
2010. dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Pontosabban ezek azok a szentségek amelyek kellenek az egyházi esküvőhöz, de van még 4 ezeken kívül
2010. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én római kat. vagyok, elsőáldoztam, de nem tudom bizonyítani, nincs róla papírom, vagyis olyan, mintha meg sem történt volna, és nem bérmálkoztam, a férjem pedig nincs megkeresztelve. Jegyesoktatásra jártunk, és simán összeadtak minket. A pap (aki egyébként nagyon jó fej volt, meg is lepődtem) elmondta, hogy az egyházjog szerint elég, ha az egyik fél meg van keresztelve, az ő jogán a párja is esküdhet. Más kérdés, hogy a papok sokszor túlértékelik a hatákörüket, és feltételeket szabnak.


Azt is elmondta, hogy az egyházjog szerint a tanúknak nem kell keresztlevél, vagyis nem kell megkeresztelve lenniük, elég, ha 18 éven felüli cselekvőképes személyek. Ezzen képest, mikor tanú voltam a húgom esküvőjén, fél évnél nem régebbi keresztlevelet kértek tőlem. A jó fej pap az is mondta, hogy amikor tőle kérnek hasonló célból keresztlevelet, mindig kiadja, és ír hozzá egy levelet az ezt kérő papnak, hogy tájékoztatja, hogy ez nem szükséges a tanúskodáshoz. :)

2010. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

*A katolikus szentségek: keresztség, bérmálás, oltáriszentség.


Házasság szentsége.

Betegek kenete.


Összesen 7 szentség van. De nem találom a többit.

2010. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2010. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nálunk én római katolikus vagyok, a párom református. Mi is csak meg vagyunk keresztelve, semmi egyéb. Katolikus esküvőt tartottunk, diakónus esketett minket. Annyi kellett hozzá, hogy nekem, mint katolikusnak alá kellett írnom egy nyilatkozatot (katolikus szellemben nevelem a gyerekeimet, stb.), ezt elküldték a püspökséghez és kész. A páromnak nem is kellett semmit csinálnia. Elvileg legalább háromszor kellene jegyesoktatásra menni, de ezt nem mindenki veszi szigorúan.
2010. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!