Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezüst jegygyűrűnk van, semmiké...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezüst jegygyűrűnk van, semmiképpen nem szeretnénk ezt lecserélni, de a tartóssága miatt arra gondoltunk, hogy a külsejét arannyal vonatjuk be. Lehet ilyet csináltatni? Jó ötlet ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vegyész, se ötvös, így lehet, hogy hülyeséget mondok, de majd kijavítanak.

A fehéraranyat ródiummal vonják be. Mivel az is ezüsttartalmú, szerintem a színezüst is elbírja a ródium bevonatot. Ettől fényesebb és ellenállóbb lesz.

De mindenképp kérdezzetek meg erről ékszerészt is, mert lehet, hogy kémiailag hülyeséget mondtam.

2010. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha beródiumoztatom akkor nem fog el szineződni sem, pl: termálvíztől stb.?
2010. nov. 28. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem. Nekem fehérarany gyűrűm van, ródium bevonattal (minden fehérarany ékszert ezzel vonnak be, hogy az ezüsttartalma miatt ne színeződjön el). Volt már sós vízben, termálvízben, érintkezett mindenféle itthoni vegyszerrel (tisztítószerek, erősebb is, mert nem hordok kesztyűt, a bőröm meg bírja).

Kb fél éve jól bírja, inkább csillogóbb lett a használattól.

De a ródiumbevonatot évente meg kell csináltatni, folyamatos hordás mellett kb ennyi idő alatt kopik meg.

2010. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt a link: [link]


A lényeg belőle:

Ha kén vagy arzén jelenlétében hevítik, reakcióba lép ezekkel az elemekkel. Tömör állapotban savakban nem oldódik, még királyvízben sem.


Keménysége és magas fénye miatt az ékszerészek is használják, a fehérarany tárgyak bevonására.



A teljes ismertetőt a linken elolvashatod, de a google is rengeteg találatot dob ki.

Tehát nemhogy a kén és ilyen nem oldja (tömör állapotban, ahogy az ékszereken is van!!), de még a királyvíz sem!

2010. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Illetve az a lényeg, hogy hevítés hatására lép csak reakcióba más elemekkel. Mivel közel kétezer fok az olvadáspontja, a kezeden biztosan nem lesz baja :)
2010. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem tudja valaki, hogy körülbelül mennyibe kerül a ródiumoztatás?
2010. nov. 28. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Passz, de kérdezd meg bármilyen ékszerüzletben.
2010. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

most őszintén mi baja lenne már?

egy világháborús emlékgyűrűt hordok amit 1915-ben nyomtak (gravíroztak) (már dédnagyanyám is hordta). soha nem veszem le.

ennél tartósabb kell? :)


az arany bevonat csúnya, mert gagyi... le fog kopni és szerintem tönkreteszi az ezüstöt alatta.

2010. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!