Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az anyakönyvi hivatalban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az anyakönyvi hivatalban eredeti házassági anyakönyvi kivonatot kérünk, szüléshez, azt mennyi idő elteltével kapjuk kézhez?

Figyelt kérdés
Október 16.-án volt az esküvőnk, s január 29.-én szülök. Ezt most tudtuk meg, s sajna 3 hónál nem régebbi eredeti házassági kivonatot kérnek ott, ahová tartozom. A férjem csak 14.-én tud menni a hivatalba legközelebb. Ma volt, de olyan sor állt ott, pedig időben ment, hogy sorszámot se tudtak neki már adni. Szerintetek az nem késő? Ha január 16-ra kellene legkésőbb megszereznünk, mert attól tartunk, hogy hamarabb jön a baba, mivel veszélyeztetett vagyok, s orvos szerint se húzom ki 29-ig. Ha 16-ig jön, addig nem lenne gond, de ha mondjuk 17.-én, én pl. ettől tartok.
2011. jan. 10. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérjétek meg postán - minden további nélkül elküldik.
2011. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A postai megoldásnak mi a menete pontosan? Ezt a férjemmel nem tudjuk.
2011. jan. 10. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Hivatalos ajánlott levelet irsz, amibel közlöd, hogy mit szerenél, és miért. Nem kell semmi különlegeset beleirni, csak röviden a tényállást, meg azt, hogy mikorig kellene. Rövid idö múlva küldik postán, valószinüleg utánvéttel kell kifizetni a költséget.


De ezt azért nem egészen értem, amig nem vagytok elválva, addig az eredeti kivonat érvényes - ilyen szabályról eddig nem hallottam, hogy minden gyerekhez újat kell kérni.

2011. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs,ha nem jól értem,de ha 16-án tud menni,akkor ott helyben megkapja a kivonatot,és ingyenes.
2011. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem 16.-án tudok menni, csak a szülőszoba látogatáson szóltak, hogy eredeti házassági kivonatot vigyünk, ami 3 hónapnál nem lehet régebbi.

2010. október 16.-án volt az esküvőnk, ami 2011. január 16-ig érvényes.

S mivel 29.-re vagyok kiírva, de már készenlétben vagyunk, mivel nyitott méhszáj, veszélyeztetett terhesség, ezért tartunk attól, amilyen szerencsénk szokott lenni, hogy mi van akkor ha 17.-e körül aszületik a baba s addig nem jön meg a kivonat, mert nem tudjuk, hogy egyből kézhez kapjuk-e az új kivonatot vagy várni kell rá napokat. 14.-én talán meg tudja oldani a párom, hogy bemegy, az egy pénteki nap, de azt nem tudjuk, hogy még aznap kézhez is kapjuk? 16-án pedig semmiképp se tudnánk bemenni, mivel az egy vasárnapi nap. Első gyerek, így nem értünk hozzá, ezt a szülésznők mondták, ennyit tudok, hogy eredeti legyen, s 3 hónál nem régebbi, mert ha túl lépi a 3 hónapot, akkor az én nevemre kerül a gyerek, s azt szeretnénk, hogy apa nevét kapja.

2011. jan. 10. 20:17
 6/7 A kérdező kommentje:
S ez az ügyintézés mennyi időt vesz igénybe? Arra értem, hogy ha bemegyünk, még aznap kézhez kapjuk a kivonatot vagy várni kell rá napokat heteket? Mert ha mondjuk 14.-én pénteken valahogy össze hozná apa, hogy bemegy elintézni, még megkapja, vagy jobban járunk ha bemegyek én ha lesz időm, mert most jönnek az orvosi vizsgálatok, ctg stb, s fogorvoshoz is kellene mennem. Apa meg folyton dolgozik.
2011. jan. 10. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja,már értem:-)

Azonnal adják,nem kell várni rá.

2011. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!