Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hány éves kortól lehet templom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól lehet templomban összeházasodni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
16 :) szülői engedéllyel
2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
18 éves kortól vagy nagy korú.Onnantól amikor akarsz.Mármit szülői beleegyezés nélkül.
2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
ha bérmálkoztál, az egyház szerint már nagykorú vagy. Legalábbis a katolikusoknál
2011. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Viszont én úgy tudom, hogy a templomi esküvőt akkor tartják csak meg, ha már megvolt a polgári esküvő. Mármint a papnak be kell mutatni a házassági anyakönyvi kivonatot.
2011. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem.Lehet csak templomi is.

Én is voltam olyan esküvőn, ahol csak egyházi volt.

2011. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a kettő nem függ össze. Sőt!!!


Sok esküvőn az van, hogy először van a templomi, utána a polgári. A mi családunkban mindig így volt

2011. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

16-tól biztosan, nagymamám is ennyi idősen házasodott (rom.kat.), bár az már nem most volt, szülői engedély kell hozzá. Mifelénk amúgy úgy szoktak történni a lakodalmak, esküvők, hogy kikérés után először van templomi, utána a polgári, de itt olvastam, hogy sok helyen ezt nem engedik, csak polgári után, mamámnak volt mindkettő.

Bár manapság ugye csak a cigányoknál van ez a szokás, felénk is gyakori a 14-16 éves lányok házassága, de csak templomban.

2011. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A 16. életévét betöltött kiskorú köthet házasságot, amelynek engedélyezése a városi gyámhivatal hatáskörébe tartozik, a házasságkötési engedély pedig a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. A kérelmet a kiskorúnak személyesen kell előterjesztenie."


De szerintem templomban korábban is lehet már.

2011. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem.Lehet csak templomi is.

Én is voltam olyan esküvőn, ahol csak egyházi volt."


A magyar törvények értelmében érvényes házasságot csak anyakönyvvezető elött lehet kötni!

2011. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!