Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párommal szereténk összeháza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal szereténk összeházasodni . Elváltak vagyunk . Én már esküdtem református templomban Lehetséges ez újra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egyházi esküvőt az őszre tervezzük

Kisbabánk lesz és szeretném ha Isten előtt is összházasodnénk mire megszületne.


2009. máj. 21. 12:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehetséges hacsaknem az egyház szétválaszt titeket hivatalosan. Ahhoz kell egy beadvány. Érdeklődj erről a lehetőségről a lelkészeteknél. Nem tudom, hogy hogy működik reformátusoknál, mert én katolikus vagyok. Ott nem lehet újra esküdni csak nagyon kivételes esetekben.
2009. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem reformátusoknál nincs megkötés. De érdeklődj az egyháznál.
2009. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
A reformátusoknál is ki kell mondani válást az előző esketés után. Nem olyan bonyolult mint a katolikusoknál, de hivatalosan meg kell kérni.
2009. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Aztán ha elválsz, és még egyszer megházasodsz, akkor még egyszer mész a templomba? Ez képmutatás. Az ember egyszer házasodjon templomban, mert mint a példa is mutatja, semmit nem ért az első sem. Akkor meg minek, ha az elveid mást mondanak?
2009. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Véleményem szerint ha már egyszer volt templomi esküvő, akkor még egyszer ne, főleg ne terhesen nagy hassal....

Csak polgári.

2009. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Azoknak, akik szerint csak egyszer ildomos!Miért kell büntetni bárkit azért, amiért a korábbi házassága sikertelen volt?!!!Miért nem kaphatja meg ugyanazt a lehetőséget a második párjával, mint az elsővel? Milyen jogon és alapon ítélkeztek? voltatok már hasonló helyzetben?!

Nálunk az én férjem katolikus vallású, és volt az előző feleségével templomi esküvőjük. Így engem már eleve megfosztottak a templomi esküvő lehetőségétől, mivel katolikusoknál ilyet csak egyszer lehet. Tehetek én róla?! Nekem nem járt volna oltár előtt fehér ruhában kimondani az igent?! Azt a férjem sem tudhatta előre, hogy az első házassága nem fog sikerülni, akkor azt, azzal a hölggyel nagyon is komolyan gondolták. Csakhogy Isten útjai kifürkészhetetlenek! Az ítélkezőknek pedig azt kívánom, hogy ne kerüljenek hasonló helyzetbe!

2009. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Reformátusoknál sokkal könnyebben megy minden: nem kell jegyesoktatásra járni sem.

Nekem párom katolikus, de csak meg volt keresztelve, én ref. és konf. is. Simán összeadott minket a ref. lelkész.

De rokonom is elvált (ref. voltak) és azóta lett egy új kapcsolata. A srác is vallásos (kat.) és ő ragaszkodott az egyházi esküvőhöz. És nem volt akaálya. Pedig a kat. szertartás sokkal macerásabb, szerintem.

Amúgy szerintem mindenkinek a magánügye, hogy köt-e házaságot, s ha igen hol.

Én mondjuk, ha elválnék, biztos nem mennék még egyszer férjhez. De ki tudja, hogyan szól bele a sors. Mint a rokonomnál. Ő sem akart újabb esküvőt, de így megbántotta volna a párját.

2009. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

14:47

Te tényleg nem tehetsz róla,hogy a férjednek nem volt sikeres az első házassága. De a katolikusoknál a házasság szentség. Így mivel ők elváltak szentség törést követtek el ezért nem "jár" a fehér ruhás templomi esküvő.

DE: A házasság mniden felekezetnél szent így a reformátusoknál is. Lelkésze válogatja,hogy összead-e benneteket ismét templomban. mivel a ref esküvői szertartás inkább csak megáldja a polgárit ezért nálunk könnyebb ismét templomi esküvőt kérni.

Ennek ellenére én személy szerint nem tartom helyesnek ha már mindkét fél egyszer elvált ismét ilyet kérni.

S nekem ne magyarázza senki meg,hogy valamelyik fél nem tehet a válásról. Mint ahogy a házassághoz is két ember kell úgy a váláshoz is.

2009. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Református templomban esküdhettek.Katolikusban csak akkor, ha a párod nem katolikus templomban esküdött először.

Csak a katolikus egyház tartja szentségnek,és így felbonthatatlannak a házasságot.

Egy katolikus pap nővére vagyok.

2009. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok.Csak érdekességképpen :

A háború előtt a katonatisztnek kötelező volt templomban esküdni.Ha katolikus volt és elvált,és újra megakart nősülni,két választása volt.Vagy leszerel,vagy áttér református vagy evangélikus hitre,és ott tartja a templomi esküvőt.Élettársi kapcsolatban sem élhetett,azt akkor vadházasságnak hivták.

2009. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!