Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha csak a házasságkötési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak a házasságkötési ceremóniára vannak meghívva a vendékek, akkor oda is illik nászajándékot vinni, vagy csak ha lagzi is van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Csak annak illik vinni, akit a lagziba is meghívtak.
2011. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell. Van, aki ettől függetlenül visz, és ott, a ceremónia után átadja (jobbára borítékot... :)), de aki nincs meghívva a lagziba, annak nem kell vinnie ajándékot sem.
2011. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ha nincs lagzi,max egy pici vacsora,de semmi mulatozás(anyagi okok miatt)
2011. febr. 24. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Akit az esküvőre hívtunk csak azoktól nem kaptunk de nem is számítottunk másra:) kis vacsink volt utána szűk családdal 14 emberrel tőlük kaptunk nászajándékot, jobbára pénzt.
2011. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Akiket csak az esküvőre hívnak,a vacsorára nem,annak nem kell ajándékot vinnie.Nálunk úgy volt,hogy mégis volt,akitől kaptunk.Pl. fényképalbumot,2db gravírozott pezsgőspoharat,konyhai fűszertartót.Szóval valami kisebb dolgot,pénzt semmiképp ne adj,vigyen az,aki a lagziba is hivatalos :)
2011. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ajándékot csak akkor vinnék, ha lagzira is hivatalos lennék. Furcsa dolog ez, de ugye azt mondják, hogy nagyjából azt az összeget adják vissza a meghívottak, amibe az ifjú párnak kerületek. Csak házasságkötési ceremóniára olyanokat szoktak hívni, akiknek az ifjú pár örülne ha velük örülnének (kollégák). Kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy azért a meghívó, hogy "szó ne érje a ház elejét"
2011. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha meghivón rajta van, hogy csak a szertartásra vagytok meghiva akkor nem kell de rászokták irni azt is hohy az "ezt követő vacsorára" akkor viszont illik vinni....
2011. febr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Mi nem vártunk ajándékot az ilyen vendégektől(igazából a többiektől sem),és nem is kaptunk,egyet kivéve,de ők rokonok voltak,és igazából sehová nem akartuk őket meghívni.
2011. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem illik, mert bár úgy tartják hogy ajándékot csak az vigyen aki lagzizni megy, de valójában az esküvői ajándékot azért adjuk hogy felköszöntsük vele a párt, nem a lagziba való meghívás fizetségéért.


Legalábbis az én olvasatomban én nem azért adok ajándékot egy ifjú párnak az esemény után mert szórakozást biztosít nekem estére meg kaját hanem pusztán az örömteli eseményért hogy megházasodtak. Nekünk sokan adtak olyanok is akik nem voltak meghívva a lagzira, ezeknek nem az értéke a fontos, hanem maga a GESZTUS. Egy kis fotóalbum, egy jelképes összeg, egy vásárlási utalvány, mi ilyemsiket kaptunk a szertartásra érkezőktől és mi is ilyet adtunk azoknak akiknek csak a szertartásán voltunk.


De egyéni döntés persze hiszen effektíve szabály nincs rá, mindenkinek szíve joga miért is ajándékoz.

2011. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Még annyit tennék hozzá hogy én sem örültem volna ha valakitől azért kapom az ajándékot mert kifizeti vele a vacsija árát, tehát én ezt az indokot alapból elítélem aki ezért ajándékoz az esküvőn.
2011. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!